Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Padurea Hoia (Cluj-Napoca)


EoL

Postări Recomandate

M-am decis sa fac o mica iesire azi, in care sa ma relaxez putin si sa si incep sa-mi cunosc un pic mai bine masina si softu de GPS de pe telefonul mobil. Zis si facut, am luat Padurea Hoia, de langa Cluj, si am gandit un traseu usor de incepator pentru ca eram singur si cum imi lipseste experienta nu vroiam sa ma avant la ceva dificil si sa ma trezesc ca raman pe undeva pe dealurile Clujului.

 

A fost frumos si placut. Am si facut o fapta buna si am scos un Suzuki Vitara care ramasese impotmolit intr-o sectiune putin mai adanca (si el mergea tot singur). In sfarsit a luat si masina mea un "polish de padure" de care sunt foarte mandru :)

 

Mai jos aveti detaliile traseului, filmarea video si trackul in formap GPX, in caz ca intereseaza pe cineva. Ca o observatie, eu am prins vreme buna si saptamana anterioara nu a plouat deloc asa ca masina mea (Nissan Navara D40) cu dotari standard si cauciucuri AT s-a descurcat ok. Daca se face pe ploaie e musai MT si probabil un troliu.

 

Locatie: Cluj-Napoca, Padurea Hoia.

Descriere traseu: Un traseu usor compus din diverse sectoare de drumuri forestiere. Intrarea se face de pe aleea de langa Muzeul Satului catre Padurea Hoia se merge pana in Suceag, dupa care se revine inapoi in Padurea Hoia.

Dificultate traseu: Incepator

Lungime: 22 km

Durata: Traseul a durat aproximativ 2 ore 30 minute, cu tot cu pauzele pentru diverse sesiuni foto, mancare si mentinand un ritm de incepator.

Track GPX: http://tinyurl.com/lo7lswh

Screenshot Track: http://tinyurl.com/ntjj9ns

Video: Videourile sunt la 4x ca sa nu se plictiseasca nimeni in caz ca vrea sa vada cineva starea traseului.

 

Partea 1:

 

Partea 2:

 

Si cateva poze:

 

IMG_5360.JPGIMG_5361.JPGIMG_5366.JPGIMG_5368.JPGIMG_5369.JPGIMG_5370.JPGIMG_5373.JPGIMG_5374.JPGIMG_5375.JPGIMG_5376.JPGIMG_5377.JPG

Editat de Astral
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Padurea Hoia (Cluj-Napoca)

 

Am filmat cu un GoPro ceva generatie mai veche, nu stiu exact modelul ca a fost imprumutata camera, dar filma la 720p cu 30 fps. Sursele arata mai bine, dar dupa ce le-a procesat Youtube, a mai scazut calitatea.

 

Nu am avut ocazia sa vad fantome, OZN-uri, sau alte fenomene :) Data viitoare il fac noaptea, poate poate apare ceva ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Padurea Hoia (Cluj-Napoca)

 

Bravo bravo, am batut si eu padurea aia de mi-a iesit pe urechi.

 

Se mai poate intra si prin baci pe langa Napolact si se uneste drumul cu traseul,descris de tine.

De asemenea mai poti sa intri in padure dupa ce treci de capatul strazii Uliului.

 

Cum se zicea si mai sus, da un semn cand mai mergi si ai chef de companie desigur.

 

Spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 luni mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 1 an mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare