Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Punte rigida fata se poate?


vladmorar

Postări Recomandate

Ma bate un gând:

Sa pun punte de patrol sau altceva pe fata. Nu am găsit pe forum nici o discuție dacă se poate (sigur se poate , ce implica și dacă a făcut careva.

Daca aveți idei, va rog sa nu va abțineți.

 

[video=youtube;k-pUsPh_tJ4]

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Punte rigida fata se poate?

 

Ma bate un gând:

Sa pun punte de patrol sau altceva pe fata. Nu am găsit pe forum nici o discuție dacă se poate (sigur se poate

), ce implica și dacă a făcut careva.

Daca aveți idei, va rog sa nu va abțineți.

 

salut. se poate dar daca pui punte de patrol pe fata in mod sigur va trebui sa pui si puntea spate de patrol pentru ca trebuie sa ai acelas ecartament si aceleasi rapoarte in punti ,nu cunosc modelul tau de masina dar trebue sa vezi pe ce parte ai iesirea la cardane si in functie de asta trebuie sa alegi si puntile sa aiba esirea la cardane pe aceias parte

Editat de danynissanhd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Punte rigida fata se poate?

 

Daca memoria nu ma înșeală ieșirea pentru cardanul fata e în dreapta.

 

daca esirea este pe dreapta se poate punepunte de patrol sau toyota mai trebuie sa vezi ce raport ai in puntea spate ? poate gasesti o punte fata cu acelas raport in grup si ecartament apropiat de ecartamentul punti spate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Punte rigida fata se poate?

 

ma Vlade esti om serios, lasa inventiile ca daca tragi linie la investitie costa cat un patrol!! pregatestele de iesire...merge si asta

 

De la Dan am apucaturile astea. Zicea ca ar lua-o el ca sa isi faca proiect. Pana atunci poate gasesc ce trebuie ca sa ii pun punte (ca oricum si el vroia sa ii puna)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Punte rigida fata se poate?

 

nu e dificil doar ca e costisitor si dureaza ceva:)

cel mai mult stiu ca sa facut treaba asta pe mitu cu punte fata de toyo sau patrol asta nu mai stiu,da stiu ca raportul diferea la a 3 zecimala:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Punte rigida fata se poate?

 

se poate face dar din sasiul tau scurt o sa iasa o masina foarte instabila pe orice teren. eventual muti puntea mai in fata si spatele mai in spate si mai bine iti tragi cu tesla-n coaie.

parerea mea este sa iti iei un 73 si gata. mult mai ieftin si mai rapid.

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Punte rigida fata se poate?

 

se poate face dar din sasiul tau scurt o sa iasa o masina foarte instabila pe orice teren. eventual muti puntea mai in fata si spatele mai in spate si mai bine iti tragi cu tesla-n coaie.

parerea mea este sa iti iei un 73 si gata. mult mai ieftin si mai rapid.

 

sau asa :) si e mult mai bine da trebuie sa il combat pe colegul :) mai bine Patrol :) e mai ca bivolul :) lent da trage animalul:):)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Punte rigida fata se poate?

 

ia gindeste-te la un virf de rampa cu piciorul la podea... sau la o coborire mai lunga sau o intrare in panta mai abrupta eventual cu inclinare laterala. te tin nervii in asa ceva? :grin: asta cind descarca primeste si-un impuls, suficient cit s-o duci unde vrei tu pe plafon.

poate exagerez un pic, dar mie tot instabila si munca degeaba mi se pare. si bani aruncati. nu cred ca iesi sub 4500 (punti + suspensie + directie + bucsaraie + manopera + piese custom + roti + vopsea). si valoarea de revinzare este 0. asa o vinzi pe asta, iei 73 sau patrol (mai bine 73), cu niste shackles mai lungi ai facut inaltarea (3-4 cm), bagi 33" - 35" sub ea si gata cotetu'. si mai ramin si bani.

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Punte rigida fata se poate?

 

 

da, dar asta face si mai bine. :wink: si n-are nici o punte rigida pe fata. si dupa cum vezi, nu e scurta. masina scurta si inalta = balamuc. e cam tot ce am avut de spus.

 

Editat de air_wolf

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Punte rigida fata se poate?

 

da, dar asta face si mai bine. :wink: si n-are nici o punte rigida pe fata. si dupa cum vezi, nu e scurta. masina scurta si inalta = balamuc. e cam tot ce am avut de spus.

 

 

Oare cat face o masina ca asta care ai postat-o?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Punte rigida fata se poate?

 

Oare cat face o masina ca asta care ai postat-o?

 

am gasit in state niste proiecte de genul facute de firme de renume:) si sunt peste 140 mii de dolari :):):)

da aici vorbim de structure tubulare de aluminiu deala de aviatie:) usurele,motoare noi turbarite :)

echipamente noi de ultima generatie:D:D:D etc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare