Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Suport Garmin GLO DIY


harkonnen

Postări Recomandate

Am cumparat de pa amozon.de (a venit mai repede si mai ieftin decat din Romania) un Garmin GLO pentru iPad-ul din dotare. In graba am uitat sa cumpar si clipsul de prins receptorul la curea. Nu sunt eu mare fan al mersului pe jos, dar imi trebuia sa il insurubez (suportul) pe bord pentru a fixa receptorul in offroad (are el picioruse antiderapante dar la hopuri il pierd...)

 

Am incercat tot felul de variante pentru prinderea lui (cleme, ventuze, suport telefon) dar varianta castigatoare a fost una simpla si cu un feeling rugged industrial.

 

Necesar:

- 2 conectori plati lemn (1RON bucata)

- bride cablu plastic 200x2.5mm

- magneti rotunzi (5-10 bucati)

 

Pozele vorbesc de la sine. Placa de jos va fi prinsa pe bord ca si suport si magnetii evetual lipiti sa ramana pe suport sa nu ii iau pe placuta de sus cand pun senzorul la incarcat.

 

IMG_0151.thumb.JPG.c6f013a3ea06b7e0f8364bb12ba192cf.JPGIMG_0152.thumb.JPG.43482215a17fbc8b5607e0c7297646dd.JPG

Editat de harkonnen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Suport Garmin GLO DIY

 

Rusesc da' eficient .

Oare cat influenteaza magnetii la electronica tabacherei ?

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Suport Garmin GLO DIY

 

Cica nu au treaba, intrucat am vazut suporti dedicati cu prindere pe magnet.

 

In privinta designului... Sunt ffff multumit. Am fost pretentios cu estetica masinii de offroad pana la prima balaceala de noroi si imbratisarea primului copac. Se potriveste cu tema si aspectul general. Bineinteles ca il poti infrumuseta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Suport Garmin GLO DIY

 

Receptorul asta e bun și pentru a da poziția pe iPad wifi?

Teoretic da. Practic terbuie sa asteptam pana pe 30 cand apare ios8.4 daca au iOS 8.3. Daca ai alt iOS decat 8.3 functioneaza. Se leaga prin Bluetooth.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare