Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Suport parbriz pentru smatphone foarte bun


Optimus

Postări Recomandate

Era o discutie despre suporturi pentru smartphone, pe care nu o mai gasesc, cerea un coleg o recomandare. Dupa ce mi s-a rupt o saracie pe care am dat vreo 60 lei si la care ii trepida bratul ca la balamuc, fapt care a dus de fapt si la ruperea lui, am gasit intamplator acest suport, care este senzational, fara exagerare.

Pe langa materialul de foarte buna calitate din care este facut, este si foarte bine gandit, bratul este rigid 100%, nu trepideaza, are un sistem inteligent de fixare a telefonului, ventuza prinde foarte puternic, fiind produs chiar in Germania, din cate zic ei. Clar este cu totul altceva decat am tot vazut eu prin magazine pana acum.

Asa ca, cine vrea o scula ca lumea, si are un telefon de dimensiuni care se potrivesc cu posibilitatile de extensie ale suportului, asta este o optiune excelenta.

 

https://www.mobiledirect.ro/suport-auto-universal-igrip-smart-gripr-xtra-kit-fabricat-in-germania_is2w2v2r2.html

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Suport parbriz pentru smatphone foarte bun

 

 

Din poze rezulta ca se poate prinde si pe bord. Indiferent de suprafata? Ai incercat? Ar fi ceva deosebit si chiar isi merita banii!

Sa cunosti, sa vrei - vei putea face !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Suport parbriz pentru smatphone foarte bun

 

Vine la pachet si cu o "talpa" de plastic, rotunda, care are aplicat pe spate o banda dublu adeziva, cu care se lipeste pe bord. Nu am testat-o, prefer sa-l tin pe parbriz. Suportul se prinde cu ajutorul ventuzei de talpa aia rotunda. Ma gandesc ca adezivul ala prinde pe orice plastic de bord.

De remarcat este ca ventuza aia prinde atat de tare, cum nu am mai vazut la nimic pana acum, suport de telefon de care am avut deja, sau GPS-uri de care am mai folosit.

Pe mine m-a atras forma bratului, lata si solida, comparativ cu saraciile care sunt pe toate gardurile. Apoi, cand am pus mana pe el si l-am pus in masina, m-a convins definitiv. De-aia m-am gandit sa-l prezint aici, stiind ca au mai cautat si altii o scula ca lumea.

Editat de Optimus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Suport parbriz pentru smatphone foarte bun

 

Intre bratele alea mai lungi este o distanta de vreo 14 cm. Uite aici un pdf cu detalii despre dimensiuni: http://www.hrgrip.de/ufiles/prod01-t5-19105-de.pdf

Totusi, telefonul meu, cu tot cu protectia HD, are o lungime de aproape 14 cm (fara vreo 3mm) si intra fara probleme, chiar bratele se extind mai mult. Cred ca suporta o lungime de maxim 15 cm.

Pe latime eu am 6,5 cm si in .pdf zice ca suporta pana la 7,5 cm.

 

 

igrip.jpg.4b96d3782abd09c82f830e4a6116a693.jpg

 

 

Ce mai zic si altii... http://www.amazon.com/iGRIP-Smart-GripR-Mount-Holder/product-reviews/B009990YFE#

Editat de Optimus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Suport parbriz pentru smatphone foarte bun

 

Salut eu am un suport Wetter air vent dar se prinde in grilele de ventilatie.Avantaj mare vara cand telefonul se incinge de la soare si uneori se blocheaza.

Suportul prezentat este interesant, o sa-l tin minte daca schimb telefonul, momentan am un suport dedicat.

Editat de Caphonne

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare