Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Achizitie Rav4 - sfaturi, va rog


Reverse

Postări Recomandate

Salut,

 

Dupa indelungi discutii daca sa trec eu la urmatorul model de Hilux sau sotia sa primeasca un Rav4 am castigat...sotia sa primeasca Rav4 :op

 

Cu niste efort as putea sa ma inham la un SH de pana la 2012 ( din preturile vazute pe net ) dar speram daca aveti ceva sfaturi din auzite sau experienta sa-mi dati ceva recomandari, cum ar fi faptul ca trebuie evitat modelul de 177 cai dcat, care din ce am citit are niste probleme.

 

Nu m-am hotarat nici asupra motorizarii, benzina sau diesel, fiind inca in research nu ma deranjeaza ca principiu niciuna dintre variante.

 

 

Va multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie Rav4 - sfaturi, va rog

 

multumesc frumos, incepusem sa-l citesc dar acum l-am luat cap-coada si am mai prins informatii utile ce ma imping catre benzina, avand ca minus consumul in raport cu masina diesel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie Rav4 - sfaturi, va rog

 

teoretic daca e benzinara are pretul de achizitie mai mic decat la diesel si e si mai putin rulata ca un diesel (daca nu a avut gpl).

daca face ceva km masina, se poate pune gpl banuiesc, si la ora actuala mergi mai ieftin decat cu un diesel.

daca nu se fac prea multi km, atunci diferenta de pret la achizitie intre benzina si diesel, se duce in carburant. adica degeaba iti iei diesel daca nu faci km sa scoti diferenta de pret fata de benzina la un motor care nu e mare (= taxe/impozit mare).

Editat de adrianfd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie Rav4 - sfaturi, va rog

 

in aceasi situatie ma aflu si eu, vreau sa-i cumpar nevestei un RAV 4 de prin 2010-2012 diesel dar din ce citesc pe internet ma face sa ma uit la un audi A4 sau Opel Insignia, are cineva rav 4 diesel din 2010-2012 ? a avut probleme cu ea? multumesc.

Nissan Patrol y60 LWB,Mercedes C combi

Honda Dominator nx 650 , 1993

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare