Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

doresc sa cumpar aceasta masina, astept sfaturi, pareri pro si contra cu argumente..


lucicanu

Postări Recomandate

Va salut posesori de Pajero, de ceva timp caut o masina care sa pot iesi cu ea la plimbari in offroad si iata ca am gasit asa ceva:

De vanzare Mitsubishi Pajero 3.0 V6 - stare impecabila

Masina a fost construita pentru offroad - dar a facut maxim 30km pe teren accidentat.

7 locuri - tapitarie plus - stare foarte buna - nefumator.

Troliu Black Motion - 5.9 tone - comanda telecomanda - cablu

Cauciucuri noi noute BF Goodrich

Snooker apa

Mecanism rulare libera roti fata - 4x2 - 4x4 marca AVM

Bara fata - spate metal - pe baza de comanda

Bullbar

Portbagaj Safari pe sistem Thule

4 geamuri electrice

Revizii la zi - au fost schimbate toate filtrele - ulei - inclusiv cutie de viteze - grup fata - spate.

Ambreiaj Kevlar - garantie 1 an.

Clapeta de acceleratie - bujii - set fisa bujii schimbate.

pret: 3250e

 

Ce ziceti merita?

368503885_pajero2.jpg.62c11fd7a5e95728d86263ece430698e.jpg

1417660166_pajero1.jpg.433378b82dd7e12019254070ff46d1c8.jpg

LUCIAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: doresc sa cumpar aceasta masina, astept sfaturi, pareri pro si contra cu argumente..

 

Snorkel.....ca snooker e cu mai multe bile, parca....:grin:

 

Asta cu " a fost preparata de off-road, dar n-a mers decat 30 km", n-o comentez ca suna cam aiurea, dar cel mai mult ar trebui sa te intereseze ACTELE masinii si pentru ca e vorba de un motor de 3 litri ai grija cu fiscalul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: doresc sa cumpar aceasta masina, astept sfaturi, pareri pro si contra cu argumente..

 

Am inteles, o sa-l intreb si de partea cu fiscalul, dar cred ca masina nu este pe numele lui, eu vreau sa o inmatriculez in BG ca doar sunt vecinii mei...cat despre masina am inteles ca a fost masina unui coleg de pe forum, giuseppe..

LUCIAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: doresc sa cumpar aceasta masina, astept sfaturi, pareri pro si contra cu argumente..

 

nu o iau sa o bag prin padure, nici nu prea am unde...imi plac foarte mult acest gen de masina, lungi, eu sincer cautam un Patrol Y60, dar nu ma incadrez cu banii.Asta mi-a placut de cum am vazut-o(in poza) si luni am stabilit cu prop sa ne intalnim sa o iau, pana atunci vreau sa ma documentez putin si sa ascult parerile altor posesori.

LUCIAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: doresc sa cumpar aceasta masina, astept sfaturi, pareri pro si contra cu argumente..

 

Am inteles, o sa-l intreb si de partea cu fiscalul, dar cred ca masina nu este pe numele lui, eu vreau sa o inmatriculez in BG ca doar sunt vecinii mei...cat despre masina am inteles ca a fost masina unui coleg de pe forum, giuseppe..

 

Aaaaaaaaaaa, gata, nu stiam de ce imi pare cunoscuta masina !!!

 

Pai asta-i masina d-nei Isarescu !!! :ha:

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?87922-Se-vinde-Mitsubishi-Pajero-3-0i-V6-5-usi

 

Adica Giuseppe o dadea cu 2000 euro si tu acum vrei s-o iei cu 3500 ?!? De ce ?!? A fost suflat cu nitel aur intre timp ?!?

 

Pardon, stai ca uitasem : "e scutita de taxe si impozite" !!! :ha:

 

 

Gluma-negluma, casca bine ochii la acte ! :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: doresc sa cumpar aceasta masina, astept sfaturi, pareri pro si contra cu argumente..

 

eu zic ca la 3000e nu este o masina scumpa la ce imbunatatiri are acum pe ea(ma refer aici la cauciucuri si janteamb, troliu, bara fata+spate,roof rack,amb schimbat, pompa benzina schimbata)..asa zic eu,referitor la masina....la acte nu stiu ce sa zic astept sa vedem ce spune prop actual.

LUCIAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: doresc sa cumpar aceasta masina, astept sfaturi, pareri pro si contra cu argumente..

 

Daca intentionezi s-o inscrii pe BG, nu te mai intereseaza fiscalul, asa ca vezi mai bine sa corespunda seriile, sa aiba CIV si talonul in regula.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: doresc sa cumpar aceasta masina, astept sfaturi, pareri pro si contra cu argumente..

 

Jantele si cauciucurile valoreaza peste 1000 euro , pret de achizitie.Nu mai (pune botul) la expresii de genul uleiuri si filtre schimbate , revizii facute ,distributie schimbata ,etc.De unde sti tu ca au fost efectuate aceste operatiuni?Cum poti verifica asa ceva?Daca ai vrea tu sa vinzi o masina i-ai face inainte de vanzare aceste operatiuni?Cred ca nu...Masina arata bine , prea bine ca sa fie adevarat , casca ochii maaaari , cat cepele da mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: doresc sa cumpar aceasta masina, astept sfaturi, pareri pro si contra cu argumente..

 

nu pun botul....filtrele si uleiul se pot verifica, daca au fost recent schimbate doar deschizand capota motorului te poti uita la filtru de aer, poti verifica culoarea si cat de cat pe degete vascozitatea uleiul, poti sa vezi si cureaua de distributie cum arata, am ceva habar, ca doar vand piese auto...si foarte bine pentru 100 lei se poate face o constatare la un service auto, simplu si la obiect.

 

Oricum multumesc pentru sfat.

LUCIAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: doresc sa cumpar aceasta masina, astept sfaturi, pareri pro si contra cu argumente..

 

Prima impresie : masina arata foarte bine , cum spunea si colegul mai sus gume+jante + bara fata + bara spate + roof rack la preturi de achizitie duc lejer la vreo 2000 euro. Ma gandesc ca daca actele sunt ok 1300 de euro nu e mult pentru un MK I. Mai negociezi si tu ceva dupa ce o vezi daca ai pe ce negocia.

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: doresc sa cumpar aceasta masina, astept sfaturi, pareri pro si contra cu argumente..

 

asta am zis si eu, daca motorul si actele sunt ok, eu zic ca merita investitia, bani de bagat in ea tot timpul o sa fie pentru ca are o varsta..

LUCIAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: doresc sa cumpar aceasta masina, astept sfaturi, pareri pro si contra cu argumente..

 

Salutare, sa ne anunti si pe noi ce vei rezolva luni, si cum se prezinta masina si actele.

Cam cat consuma un motor dinasta pe coclauri?

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: doresc sa cumpar aceasta masina, astept sfaturi, pareri pro si contra cu argumente..

 

va salut din nou, dupa multe cugetari si citind sfaturile colegilor de pe forum mi-am mai oprit din elanul ce ma apucase privitor la aceasta masina,datoritor multor semne de intrebare am renuntat la acest Pajero(care de altfel imi placea tare mult) si mi-am indreptat atentia catre un Patrol y60 din 1997, 2.8 , fara imbunatatiri offroad.Asa ca maine ma duc sa-l vad si sper sa-l iau.

Va multumesc tuturor celor care mi-au impartasit din experienta lor si abia astept sa ne intalnim prin noroaie..

 

Rog administratorul sa inchida post-ul deoarece nu mai este valabil.

LUCIAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: doresc sa cumpar aceasta masina, astept sfaturi, pareri pro si contra cu argumente..

 

dupa bascalia de la vanzarea de 2000E, eu te-as sfatui sa o lasi altui norocos....

 

Te vad om serios si giurgiuvean de-al meu.

bara fata si apate este o mizerie hidoasa. chiar daca nui chiar facuta pe genunchi sunt gretos de grele si ar cocosa si o suspensie OME de 1000E.

Idem portbagajul ala de carat gogosari la targul de la Calugareni....

 

Jantele sunt superbe dar inutile, gumelele la fel- muuult prea mari pentru masina aia.

 

 

Rabla-i facuta sa atraga necunoscatorii ca mustele. Mult bling -bling pentru nimic.

Exceptand gumele si jantele NIMIC nu merita banii....poate doar masina daca-i in stare buna. fiarele alea au fix valaorea lor in kg si o investitie intr-un sudor fara imaginatie sau cunostinte offroad....

 

Spor! daca totusi te incapatanezi,imi vei da dreptate in 6luni- 1 an :grin:

 

 

Doamne ajuta! am scris cam in acelasi timp....ia legatura cu userul iulian parca, are un Y60 si este din Giurgiu...

Editat de RZV

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: doresc sa cumpar aceasta masina, astept sfaturi, pareri pro si contra cu argumente..

 

Lasam topicul ca sa il vada si alti potentiali clienti, dar inchidem discutia.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare