Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Amortizoare fata pentru JEEP COMPASS


Postări Recomandate

Buna seara

Utilizez un JEEP COMPASS 2.0 CRD, 4x4, an de fabricatie 2007 care are nevoie apriga de amortizoare pe fata.

Am cautat pe la diversi dealeri de piese si nu prea gasesc amortizoare serioase la preturi decente. Cele originale sunt 8-900 lei bucata, iar de la Monroe in jur de 600 lei bucata, ceea ce mi se pare cam mult. Mentionez ca nu doresc amortizoare sport ci unele normale, standard.

La un dealer am gasit amortizoare CROWN Automotive, producator american, la un pret de 425 lei bucata (ceea ce mi se pare un pret acceptabil si corect pentru niste amortizoare de firma), dar am citit unele chestii nu foarte incurajatoare despre aceasta marca.

Alta problema este ca nu are nimeni pe stoc, mi se spune ca se pot aduce in 7-10 zile, dar as dori sa le montez mai repede, ca vine vacanta!

Daca cineva ma poate ajuta sa gasesc mai bune, mai ieftine, mai repede as fi recunoscator.

Eventual as dori o comparatie intre marcile/tipurile de amortizoare potrivite.

Multumesc

Editat de constantin14
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Amortizoare fata pentru JEEP COMPASS

 

Sunt cateva sute da astfel de masini in toata tara si tu vrei sa le gasesti in stoc?

Pai cine crezi ca sta cu ele pe stoc cu anii pina le vinde,cand in locul astora poate rula alte cateva sute de amortizoare pentru alte marci si modele.

Eu iti recomand sa te hotaresti in graba indiferent de marca si pret pentru ca nu prea ai de unde alege.

Sunt modest din fire,toti au gipane,eu am doar JEEP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Amortizoare fata pentru JEEP COMPASS

 

Teoretic si, din pacate si practic, ai dreptate.

Dar asta nu inseamna ca apeland la colegii de forum nu ar putea sa apara vreo informatie utila.

Stiu ca sunt putine masini de acest tip. Orice piesa necesara a fost adusa in minim 7 zile, dar de obicei cam in 2-3 saptamani!

Inteleg ca nu sunt pe stoc, dar sper sa se poata aduce mai repede.

Nu cred ca nu conteaza marca.

Iar banii conteaza si ei mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Amortizoare fata pentru JEEP COMPASS

 

Nu ti-a reprosat nimeni ca ai apelat la colegi,foarte bine ai facut,eu ti-am spus parerea mea chiar daca nu ti-am dat un ajutor concret.

Eu m-am referit ca nu conteza marca si banii in sensul ca indiferent de produs tot nu il gasesti pe stoc si tot atat astepti pina iti vine indiferent ca este o marca sau alta,ieftin sau scump.

Eu iti pot oferi doar Crown la 367lei/buc iar termenul de livrare este de 7 zile dar poate ajunge si la 10.

Editat de Astral
Sunt modest din fire,toti au gipane,eu am doar JEEP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Amortizoare fata pentru JEEP COMPASS

 

Incearca sa dai dimensiunea (inchis/deschis) si modelul (bucsa/bucsa,bucsa/surub,surub/surub) si in mod sigur gasesti ceva.Asa am ajuns eu sa pun la Frontera B amortizoare de Jaguar,gasite pe net,intr-o lichidare de stoc.

0722.246.245-YMS/e-mail-stoica.mdragos@yahoo.com
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare