Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Masonii, Bilderberg si tunelele din Bucegi


ssrli

Postări Recomandate

Re: Masonii, Bilderberg si tunelele din Bucegi

 

Vezi , asta-i problema cu simtul umorului. Cica nu poti sa ti-l apreciezi singur :wink:.

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masonii, Bilderberg si tunelele din Bucegi

 

Optimus :)

imi place citatul:)

desi subtil si usor acid imi place, apreciez faptul ca ai folosit ghilimelele si deci lasa loc la interpretare in functie de cum percepe fiecare afirmatia :) daca Ford o ia ca pe o jignire (usor voalata nu neaparat directa;)) este treaba lui e perceptia lui.

eu desi apreciez cuvintele nu ma simt jignit de ele sau nu ma regasesc acolo prin prisma faptului cui ii sunt adresate :) orgoliul meu ma face sa ma consider de partea cealalta , a celui care le afirma :) e drept intelectul poate nu ma ajuta la o asemenea exprimare poetica da asta e alta discutie :)

aia cu somnul ratiunii naste monstrii :) total deacord da cum luptam cu astia?

nu vezi ca mai nou ne taie si dreptul la a detine arma :) pt ca acum trebuie sa facem dovada faptului ca suntem angajati in a invata pe altii sa traga cu arma? :) e da o rezolvam noi si pe asta ;)

 

apropo poate e retorica intrebarea :) da de ce la iesirea din Bucuresti pe DN cand cobori podul de peste centura :) pe dreapta e un semn interesant ;) zi-mi si mie de el cate ceva ca ma macina curiozitatea de ceva ani buni :) nimeni nu a prea stiut sa ma lamureasca ce e cu el :)

nu cred ca e cazul sa intrebam atunci aici de ritualuri de initiere...etc :) ca la masoni nu te duci tu :) vin ei la tine daca e cazul si te recruteaza:)

serios vorbind acum :)

latura asta secreta,ambigua,ezoterica a existentei noastre de milenii a avut tot timpul parte si de chestii mistice ,secrete care mai de care

fiecare organizatie/corporatie sa spunem :) are zona ei de agenti secreti :) sau mai putin secreti :)

cum se zice ca trupele bisericii sunt cei din Opus dei :) cum ceilalti erau membrii in nu stiu ce alt ordin, cum clica lui Hitler era un fel de veneratoare a soarelui si a zeitatilor scandinave...etc:)

adevarul e ca nu prea am nici o dovada palpabila a acestor tuneluri cum sunt descrise pe acolo,cum daca intradevar e asa de ascunsa am tot batut muntii prin trasee mai mult sau mai putin cunoscute da nu am gasit nimic de genul , am survolat zona si tot nu am vazut nimic :)

se ascund bine acele tuneluri inseamna :) da pe mine ma fascineaza altceva :)

de ce avem creierul atat de mare daca din tot ce inseamna el noi folosim mai putin de 10-15 % cum deblocam celelalte procente? eu as vrea sa pot fi mai bun, sa calculez mai repede, sa vorbesc 20 d elimbi straine,sa pot avea perceptii extreasenzoriale :) telepatie, telekinezie :) chestii deastea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masonii, Bilderberg si tunelele din Bucegi

 

@ KAROLOKW: Ai inteles perfect, te felicit! :wink:

Cat despre semnul cu pricina, de pe DN, nu stiu la ce faci referire. Daca ai vreo poza, putem discuta, altfel nu stiu despre ce este vorba.

Lupta cea mai eficienta cu "monstrii" aia consta in afirmarea adevarului, de oricate ori este nevoie. Umanitatea a progresat datorita celor care au avut curaj sa afirme adevarul, si chiar s-au sacrificat pentru el, daca a fost nevoie, si nu datorita celor care au facut misto de primii. Ceilalti doar au incurcat bunul mers al lucrurilor, si au facut posibile tradarile.

Apoi, nu te recruteaza nimeni cu forta, este alegerea fiecaruia catre ce parte a vietii se indreapta. E drept ca au fost cazuri de masoni "celebri" care au fost pacaliti intr-o prima faza sa adere la lojile "albastre" pentru a da bine la public, iar cand s-au prins cu cine s-au inhaitat si au vrut sa renunte au fost asasinati, dar asta nu-i scuteste de responsabilitate, pentru ca daca erau mai inteligenti ar fi cercetat inainte subiectul si sigur ar fi gasit destule dovezi despre ce inseamna in realitate aceasta organizatie criminala. Dar daca le-au placut banii, onorurile si publicitatea, au cedat prea usor.

Treaba asta cu "secretele" se bazeaza fix pe ascunderea adevarului, de publicul larg, pentru ca tocmai pe aceasta ignoranta si nestiinta se bazeaza puterea Ocultei. De-a lungul timpului au incercat diverse modalitati de ascundere a adevarului, care a culminat cu perioada Inchizitiei, cand pur si simpu te executau rapid daca calcai pe langa linia trasata de regim. Acum este mai greu sa procedeze la fel chiar daca le-ar placea, asa ca au desavarsit arta manipularii si mass-media este instrumentul perfect. Cu o populatie indobitocita, inrobita de datorii (la fisc, la banca, la furnizori de utilitati, la scolile copiilor, etc...) pot sa-si faca de cap linistiti.

Numai ca de la o vreme au inceput sa apara tot mai multe informatii care dezvaluie adevarata fata a masoneriei si a manariilor pe care aceasta le face, fapt care evident ca deranjeaza si pune in pericol munca lor "secreta". Ei bine, cel putin intr-o prima faza, cunoasterea si mai ales constientizarea acestor lucruri, este cel mai important lucru care trebuie sa se intample pentru a distruge "monstrii" aia. E ca la offroad: la o trecere printr-un vad cu apa, daca nu stii cum arata solul, cat este de adanca apa, ce obstacole pot exista pe traseu, ai toate sansele sa te duci la fund, sau sa fi luat de apa, sa rupi ceva, etc.

Prin urmare, subiectul asta este foarte serios si chiar foarte important pentru vremurile noastre, de aia nu e intelept sa fie luat in ras.

Referitor la tunelul ala, sincer nu cunosc detalii, dar stiu sigur, dintr-o sursa sigura, ca exista ceva de genul asta acolo, si ca se tine la secret descoperirea, ca sunt interese straine in zona (Israelul are o "tabara" pe acolo de fatada, au si murit cativa de-ai lor intr-un elicopter... s-a si vorbit public despre asta). Dar sursa e sigura, mai mult nu pot spune.

Asa ca, cine este interesat real de subiect, poate cerceta si gasi informatii interesante, altfel, doar asa de mistocareala... cred ca puteti gasi ceva mai bun de facut in timpul asta. Este adevarat ca au aparut si reactii de tip manipulare a informatiei, tot felul de articole trunchiate, sau amestecate cu fantasmagorii, astfel incat sa distraga atentia de la aspectele reale. Cel mai bine ca sa ascunzi adevarul, nu este sa-l contesti, atunci cand deja exista niste dovezi clare, pentru ca nu faci altceva decat sa intaresti convingerea ca acele lucruri exista, ci sa-l ametesti intr-o tesatura de fals si de ridicol, astfel incat lumea sa nu mai stie ce sa creada si apoi sa le scada interesul fata de subiect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masonii, Bilderberg si tunelele din Bucegi

 

Discovery este unul dintre instrumentele de propagare a minciunii si dezinformarii. Eu nu am vazut niciodata la ei un subiect istoric tratat corect. Doar "political correct". In plus, stiu ca au refuzat niste documentare care ar fi fost foarte interesante pentru public, unul dintre ele fiind despre Vlad Tepes, in conformitate cu adevarul istoric. Poate avea legatura si cu faptul ca dupa ce istoricul militar care era consultantul stiintific pentru film, s-a intors de la un congres din strainatate unde a facut furori cu o lucrare despre Vlad Tepes, a castigat premiul congresului iar Vlad tepes a fost desemnat personaliatea politica si militara numarul 1 a Europei acelor vremuri, a fost avansat in grad si trecut pe linie moarta, la activitati birocratice ca sa nu mai poata face cercetare. Asta era acum vreo 14 ani, cred. Il cunoasteam pe regizorul filmului. Nu mai stiu daca s-a produs filmul pana la urma, dar stiu ca au fost refuzati peste tot cu el, inclusiv la Discovery. Semn ca Romania nu avea dreptul la un loc de cinste in istorie, la promovarea valorilor nationale, etc, etc...

Asa ca lasati-ma cu Discovery... :grin:

Pe tema asta cu potentialul uman, am studiat destul, si sunt foarte multi savanti care vorbesc despre asta, si s-a gasit Discovery sa "lamureasca" ei poporul ca e mai bine sa fie prost si imbecil decat sa fie destept. Bravo! Discovery face parte din mass-media oficioasa, asa ca nu veti vedea la ei mari revelatii. Exista si in mediile academice o lege a tacerii, fix ca la mafioti: "chi tace campa". Exista multi savanti care au atras atentia ca daca vorbesc despre subiecte tabu sunt supusi la tot felul de represalii chiar din partea breslei proprii. pentru ca "e mai bine asa cum este". Vedeti voi, "linistea poporului" nu a fost inventata de Bunicuta, cum cred multi. Criminalul ala doar a importat-o. Sa fie bine, ca sa nu fie rau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masonii, Bilderberg si tunelele din Bucegi

 

Un tunel exista si in prezent este ciupercarie masonica . Este vorba despre tunelul Izvor , de sub Paduchiosu .

[video=youtube;qZD-Rp2i74w]

Si daca vreti sa stiti , nu era nimic cu Bilderberg ci cu Berger ( Iulius ) , inginerul german care l-a proiectat prin 1913 :wink: .

 

Si daca mai vreti sa stiti , stiu ca m-ati mintit . Aurul monoatomic nu se afla in Bucegi si sub Sarmisegetuza . Am si dovada irefutabila :

http://www.dzr.org.ro/sala-inregistrarilor-aflata-sub-sarmizegetusa-acolo-se-gasesc-carti-din-metal-cristale-si-aur-monoatomic-vechi-de-mii-de-ani/

 

Cum ii mai rabda pamantul pe unii care isi bat joc de dorinta altora ( legitima dealtfel ) de a beneficia de unele si de altele ?

Editat de FordRanger
Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masonii, Bilderberg si tunelele din Bucegi

 

http://www.justitiarul.ro/mafia-masonica-de-la-sri-romania-pe-axa-bucuresti-washington-bruxelles-ierusalim/

 

No comment!

 

PS: Pentru cei naivi care cred ca masoneria este doar un banc. :wink:

 

Vrzi ca-l sun pe Massini si imediat te trage de urechi.

 

 

Gata, ne strangem satra, a venit Optimus, nu mai faceti glume pe seama masoneriei, a ocultei mondiale sau a altor pasarele :)))

'02 WG CRD - EGR delete

'94 MX5 NA8 - Low, fast and stupid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masonii, Bilderberg si tunelele din Bucegi

 

cat adevar......

 

Da, credeam ca sunt singurul care il crede pe Optimus. Ma simt mai bine, ca si cum as fi primit o linguruta de aur monoatomic de la insusi Massini

'02 WG CRD - EGR delete

'94 MX5 NA8 - Low, fast and stupid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masonii, Bilderberg si tunelele din Bucegi

 

Eu am totusi o dilema ...in canalele astea secrete ...ale masoneriei ... aurolacii ...trag in piept sau pufaie pulberea asta de aur minune din pungi? Sau trag pe nas ...ca acu' asa e la moda ...bagatul in vena, trasul pe nas, totul filmat hashdeu si pus pe iutub bineinteles...intrun cuvant ocooltismul :ha:

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masonii, Bilderberg si tunelele din Bucegi

 

pai stati fratilor :)

Grupul B vorbeste nu de un tunel ci de o incapere sub masivul Bucegi in zona Nordica ,cel putin asa am inteles eu din descrierile de pana acum si cum acea incapere e imensa, ca un gol imens taiat cu precizie cirurgicala in roca, iar tunelul e in zona sudica a masivului nu?

pai domnu Ford ce faci aici? dezinformezi?

ia vezi ca ma leg acum de tunelul ala de sub tampa care leaga centrul de racadau ;) ala de circula legenda ca nu sa facut ca ar fi inundat orasul ca sub tampa e defapt o fisura in scoarta care face legatura cu stratele subterane de apa alea mai jos decat alea de la Fratesti cu apa foarte pura si ca daca se strapungea acolo inunda pana la fagaras :)

Optimus fac o poza zilele astea si atunci discutam mai pe larg daca stii ceva :)

in rest asta ca o gluma:) am dat involuntar si fara sa stiu peste fortul depou al tovarasului de la Mogosoaia acolo unde era si este inca pastrat trenul "blindat", intamplator ca ma bagasem prin mocirlele si paduricea de acolo :) problema e alta ca in continuare ala e obiectiv militar iar acolo in mijlocul padurii e o incinta care comunica cu un tunel care da in depou...din spusele bastinasilor ala ar fi defapt ruta de siguranta sau tunelul de siguranta apoi de acolo zicese ar fi cateva galerii care fac legatura cu vechile forturi care au fost construite in jurul bucurestiului la inceputul anilor 1900 :)

nu prea sunt eu speolog urban deloc dar ar fi interesant daca mai stie careva ceva si deschidem un alt subiect:) s anu poluam asta cu Bucegiul si cu grupul B :)

apropo nu am vazut tabara aia israeliana, poti detalia te rog putin :) adica ceva locatii apropiate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masonii, Bilderberg si tunelele din Bucegi

 

Interesant subiectul.Pe mine,unul,m-a captivat imediat dupa ce am citit Radu Cinamar.Am petrecut/pierdut cateva saptamani de "sapat" pe internet,dupa informatii concrete.Chiar si pe la locul de munca,povesteam des,despre curiozitatea mea.Dar timpul a trecut,focul s-a stins...si nu am aflat nimic nou.

Acuma,citind subiectul,m-am infierbantat putin.O sa urmaresc cu interes topicul.Daca stie cineva,ceva...date concrete...poze...va rog sa le impartasiti...aici,sau pe PM.

O zi buna...si mult noroi :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masonii, Bilderberg si tunelele din Bucegi

 

"Masonii, Bilderberg si tunelele din Bucegi".

 

din ciclul "Tine mintea prostului ocupata", capitolul "Dacomania".

 

Scuze, m-am lovit de atatea ori de subiectul acesta, incat nu m-am putut abtine. Apare periodic in media, din motive usor de intuit.

Sa cunosti, sa vrei - vei putea face !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masonii, Bilderberg si tunelele din Bucegi

 

Lasand bascalia la o parte , exista o multime de subiecte interesante si putin discutate despre tara noastra. De cele mai multe ori , legarea sau suprapunerea lor peste " teorii ale conspiratiei " nu fac decat sa duca in derizoriu unele subiecte ce s-ar putea dovedi a fi interesante si demne de atentie.

Aceste subiecte ( si acum ma refer la cele cu uriasi , tunele extraterestre , bla-bla-bla ) fac deliciul celor care doresc sa acopere alte subiecte , mai palpabile , mai putin spectaculoase , dar nu mai putin valoroase pentru istorie . Este tipic romanesc sa alegi o tabara inainte sa te documentezi , doar pentru ca tie ( cel care alegi ) ti se pare ca ar fi mai bine de o anumita parte. Din pacate, unii care fac aceasta greseala sunt chiar patrioti si au intentii bune , fara a realiza raul cumplit pe care il fac inghitind astfel de galusti pe nemestecate. Cel mai usor deturnezi un adevar daca il asociezi cu o tampenie care contine o mica parte de adevar. In mintile mai putin versate , o frantura de realitate intr-un subiect obscur , da valoare de adevar la tot subiectul. Cei care au facut o alegere si au polemizat pe tema , cu greu mai pot da inapoi fara sa para ridicoli , motiv pentru care argumenteaza prosteste niste ineptii care nici macar nu le apartin . :old

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masonii, Bilderberg si tunelele din Bucegi

 

Cred ca subiectul e la diverse oricum:) deci cand e yrat afara si chef de munca sau de plimbat nu ai dai din degete pe taste

Asa ca derizoriu sau nu penibil sau de toata jena discutia e clara directionata spre caterinca

Ce om normal sta si crede ca sunt unii in bucegi pe sub pamant si vorbesc cu zamolxe?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masonii, Bilderberg si tunelele din Bucegi

 

Odata cu trecerea anilor subiectele sunt din ce in ce mai penibile de la cat de mare o aveau stramosii nostri si cum faceau ei sex de pe malul romanesc cu bulgaroaicele si pana la tot felul de ineptii care evident au rolul de a ne tine mintea ocupata prin etalarea lor "on air" de catre toti psihopatii, sociopatii sau alti mandri posesori de boli mintale.

 

Cineva spunea ca orice minciuna ptr a fi cat mai credibila trebuie musai sa aiba si un sambure de adevar. Asta e corect ptr cine e receptiv la astfel de prostii.

 

Eu cred ca ar fi cazul sa lasam povestile astea ridicole acolosea unde le e locu pe iutub ... si sa ne vedem nestingheriti de hobbyul nostru.

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare