Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

silverstone MT 117 Ex


manolacheandrei

Postări Recomandate

Re: silverstone MT 117 Ex

 

Salut!Silverstone xtreme nu e pentru asfalt!Se uzeaza ff repede,e ff galagios...dai bani degeaba pe ele.In noroi e fenomenal.Viz,i poate gasesti ceva in familia Maxxis,Cooper STT,etc.Bafta.

Viva 4x4!:grin:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: silverstone MT 117 Ex

 

Salut!Silverstone xtreme nu e pentru asfalt!Se uzeaza ff repede,e ff galagios...dai bani degeaba pe ele.In noroi e fenomenal.Viz,i poate gasesti ceva in familia Maxxis,Cooper STT,etc.Bafta.

 

Se refera la MT-urile de la Silverstone, nu la cele cu profil Simex......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: silverstone MT 117 Ex

 

MT 117 extreme sint foarte bune pentru teren. Pe asfalt vei avea surpriza ca se uzeaza foarte repede de aici sfatul meu sa nu le irosesti pe asfalt. Dupa experienta mea este ca in maxim 2-3000 km le faci praf sau nu le vei mai putea sa le folosesti in teren. Daca vrei sa mergi pe simecshi pe asfalt...incearca resapatele care sint mai tari la cauciuc.

zambeste...maine poate va fi mai rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: silverstone MT 117 Ex

 

@Sorine

A zis si Astral mai devreme, nu sunt cele profil SIMEX.

 

silverstone MT 117 Ex

253.thumb.jpg.689da9efc82f478ed5c0e270c51738d8.jpg

 

silverstone MT 117 Sport

2858516ssmt117a.jpg.17d9575378d95e0fda54d388188056a5.jpg

 

silverstone MT 117 Extreme

35x105r16-119l-silverstone-mt-117-xtreme-_118981_1_1445694841.jpg.a56e56ff109a8a412e01a2daa4632615.jpg

 

@Andrei

Daca ai comandat modelul Ex, sunt si eu curios cum se prezinta in teren, uzura in timp etc. Pare a fi o alternativa buna ca si anvelopa MT.

Editat de symy139

Don't :dr1 faster than your angel can :pl1 .

symy139@yahoo.com

0766718187 - Service 4x4 Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: silverstone MT 117 Ex

 

Eu nu cred ca se vor toci mai repede ca niste MT-uri standard dar este destul de clar ca domeniul lor nu este asfaltul . Mai degraba isi vor arata limitarile pe franare sau virare de urgenta pe ud . Colturile acelea ale blocurilor de pe interiorul caii de rulare se vor rotunji destul de repede. Uzura depinde mult nu numai de terenul i ncare le utilizezi ci si de gabaritul masinii si puterea acesteia. Daca sunt bruscate sau supuse la cazne pe asfalt nu te vor tine mult .

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: silverstone MT 117 Ex

 

Eu nu cred ca se vor toci mai repede ca niste MT-uri standard dar este destul de clar ca domeniul lor nu este asfaltul . Mai degraba isi vor arata limitarile pe franare sau virare de urgenta pe ud . Colturile acelea ale blocurilor de pe interiorul caii de rulare se vor rotunji destul de repede. Uzura depinde mult nu numai de terenul i ncare le utilizezi ci si de gabaritul masinii si puterea acesteia. Daca sunt bruscate sau supuse la cazne pe asfalt nu te vor tine mult .

 

care este MT-ul standard ?

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: silverstone MT 117 Ex

 

care este MT-ul standard ?

 

Da o pagina inapoi si compara profilele celor 3 MT-uri de la un singur producator . A sa te prinzi din prima care-i ala "standard " :wink:. Si alti producatori au diferite modele de MT . Toti producatorii merg pe un anume gen de profil , foarte asemanator ( chiar de la producatori diferiti ) pentru variantele MT cele mai uzitate ( standard , clasice , etc ) , cele mai comune , fara pretentii de extrem , competitie si alte bunataturi .

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: silverstone MT 117 Ex

 

Se comporta mai bine decat multe alte MT-uri dar isi platesc performanta prin uzura mult prea rapida ( inacceptabil de rapida , dupa parerea mea nu cred ca face 35-40 mii km pana devin inutilizabile ca MT ) .

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: silverstone MT 117 Ex

 

@Sorine

A zis si Astral mai devreme, nu sunt cele profil SIMEX.

 

silverstone MT 117 Ex

[ATTACH=CONFIG]259636[/ATTACH]

 

 

@Andrei

Daca ai comandat modelul Ex, sunt si eu curios cum se prezinta in teren, uzura in timp etc. Pare a fi o alternativa buna ca si anvelopa MT.

 

Scuzele mele. Am crezut ca Ex vine de la Extreme.

zambeste...maine poate va fi mai rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: silverstone MT 117 Ex

 

Scuzele mele. Am crezut ca Ex vine de la Extreme.

 

Nu-i bai, important e ca mai aflam una alta, plus, poate un feedback in viitor despre modelul Ex.

Editat de Astral

Don't :dr1 faster than your angel can :pl1 .

symy139@yahoo.com

0766718187 - Service 4x4 Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: silverstone MT 117 Ex

 

Mai vedem si uzura in timp vs km, ca si asta e importanta. Silverstone are o reputatie proasta in ceea ce priveste uzura pe asfalt. (au teindinta sa se uzeze mai repede). Nu uita sa mai postezi cand ai ceva feedback despre ele, astfel mai facem un pic de istoric despre acest profil.

Don't :dr1 faster than your angel can :pl1 .

symy139@yahoo.com

0766718187 - Service 4x4 Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 luni mai târziu...
  • 10 luni mai târziu...

Re: silverstone MT 117 Ex

 

Salut

Cred ca am aproximativ 20000km cu ele cam 40%asfalt 30% forestier și 20 % drum de pământ zăpada și noroi și ma declar mulțumit pana acum. Uzura aproape insesizabila doar mici rotunjiri ale muchiilor. Pe zăpada se comporta ok.

Mai vedem ce urmeaza

Toyota j12 TRACTARI AUTO

0724084669

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 5 luni mai târziu...

Re: silverstone MT 117 Ex

 

Salut

Cred ca am aproximativ 20000km cu ele cam 40%asfalt 30% forestier și 20 % drum de pământ zăpada și noroi și ma declar mulțumit pana acum. Uzura aproape insesizabila doar mici rotunjiri ale muchiilor. Pe zăpada se comporta ok.

Mai vedem ce urmeaza

 

Ce a mai urmat Andrei după o iarna frumoasa? S-au comportat bine sau nu? Din ce știu eu Silverstone-ului este singurul brand ce produce anvelope exclusiv doar pentru 4x4 si suv. Asa ca ..... nu am găsit pe cineva pina in acest moment sa fie nemulțumit de acest brand. Următorul brand ce este in ascensiune cu anvelope si profile calitative este MAXXIS BIGHORN. Am folosit si folosesc ambele mărci in detrimentul BF si nu mai vreau sa schimb varianta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare