Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Navigatie Rav 4 2004


Poison4x4

Postări Recomandate

Buna ziua am o navigatie pe Rav 4 model 2004 b9001 TNS600 si din pacate dvd-ul care il am nu are Romania iar unitatea citeste doar single layer si trebuie setul cu mai multe dvd-uri care costa 700 de lei, si unitatea cd-rom pentru muzica citeste doar trackuri. Intrebarea este se poate schimba unitatea dvd pt harta incat sa citeasca si multi-layer ? sau unitatea pentru muzica sa pot sa pun ceva cu dvd-uri care sa citeasca mp3 sau ceva?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Rav 4 2004

 

Da, eu l-am mutat aici pentru ca este vorba de un GPS dedicat/specific unei anumite marci de masina, ci nu de un aparat GPS propriu-zis, universal, asa ca ai putina rabdare ca mai degraba posesorii de RAV4 iti vor da un raspuns chiar daca acestia nu sunt prea numerosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: schimbare unitate cd-rom

 

Dar sa schimb un cd-rom cu un dvd-rom se poate?

 

Teoretic se poate. Practic, ai foarte mari sanse sa nu mearga deloc sau sa mearga tot ca CD ROM.

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: schimbare unitate cd-rom

 

se poate atasa vreun modul pentru bluetooth sau este vreo solutie sa ascult mai mult decat trackuri?

are cineva harta romaniei pentru toyota ? :D

 

oboseala isi spune cuvantul scuze :(

Editat de Poison4x4
corectare
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: schimbare unitate cd-rom

 

In marinimia Dvs poate catadicsiti sa ne spuneti si DESPRE CE SCULA E VORBA ??? :)

 

E vorba despre aparatul de aici, dar n-a vrut sa inteleaga ca mai degraba acolo este locul acestei discutii :

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?91917-Navigatie-Rav-4-2004

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: schimbare unitate cd-rom

 

aici am inteles ca se poate schimba dar cel mai probabil nu are rost, acolo nu mi-a raspuns nimeni nimic, si am avut umilinta sa nu mai zic a doua oara tipul de navigatie fiindca am vrut sa stiu la modul general daca fix pe respectivul tip nu aflam nici un raspuns. va multumesc pt atentie puteti inchide ambele posturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Rav 4 2004

 

navigatia are unitate dvd-rom pentru harta si unitate cd-rom care citeste doar trackuri pentru media, vreau o modalitate sa ascult si altceva inafara de trackuri ( fara radio :) care oricum momentan nu prinde nici un post dar ii dau eu de cap)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Rav 4 2004

 

Am inteles. Intrebare : Unitatea nu are si intrare "AUXiliara" ? ai prin meniul ei posibilitatea de a selecta sursa audio "AUX" ? daca da -> trebuie sa identifici fizic intrarea respectiva si sa conectezi un ipod/mp3 player ceva.

 

Daca nu -> ramai doar cu posibilitatea de a asculta muzica de pe un device care emite FM si unitatea e setata pe radioFM.

 

In ambele cazuri ai dezavantajul de a apasa alte butoane decat cele ale unitatii pentru a schimba melodiile.

still not black enough
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Rav 4 2004

 

Am inteles. Intrebare : Unitatea nu are si intrare "AUXiliara" ? ai prin meniul ei posibilitatea de a selecta sursa audio "AUX" ? daca da -> trebuie sa identifici fizic intrarea respectiva si sa conectezi un ipod/mp3 player ceva.

 

Daca nu -> ramai doar cu posibilitatea de a asculta muzica de pe un device care emite FM si unitatea e setata pe radioFM.

 

In ambele cazuri ai dezavantajul de a apasa alte butoane decat cele ale unitatii pentru a schimba melodiile.

 

Multumesc frumos de raspuns, nu am gasit nici o posibilitate de auxiliar, deci raman cu posibilitatea de radioFM dar momentan nici cu aia ca nu prinde nici un fel de radio trebuie sa caut pe cineva priceput la navigatie sa desfaca sa vada ori nu are antena pusa ori trebuie decodata ceva nu stiu ce poate sa aiba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Rav 4 2004

 

Solutia (dar asa de scumpa incat cu greu o punem numi solutie) este un "emulator" de magazie de CD-uri -> vezi poza 2 de aici :http://www.clubtoyota.es/viewtopic.php?f=7&t=17351&sid=311ea37f46f8b5d0cc4f7d3527cb485d

still not black enough
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Rav 4 2004

 

Solutia (dar asa de scumpa incat cu greu o punem numi solutie) este un "emulator" de magazie de CD-uri -> vezi poza 2 de aici :http://www.clubtoyota.es/viewtopic.php?f=7&t=17351&sid=311ea37f46f8b5d0cc4f7d3527cb485d

 

multumesc de informatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Rav 4 2004

 

Astazi am desfacut navigatia sa ma uit sa vad ce are si am vazut ca am 3 mufe care nu sunt conectate si am mai multe "gauri" la navigatie in care nu sunt bagate mufe , cel putin una banuiesc eu ca ar fi antena radio si lipseste de asta nu o am am sa urc niste poze sa vedeti si voi si sa imi dati o parere va rog IMG_20160408_192614.thumb.jpg.6688dc202ff0886b33c78308b8f65b0a.jpgIMG_20160408_192902.thumb.jpg.2e66ac6d6d33c7fa26cac50040d5b2c0.jpgIMG_20160408_192915.thumb.jpg.b6ab84b039de1539c9c6b7c4b20bf24c.jpgIMG_20160408_193104.thumb.jpg.431e7849a23522963a7030d1b48449a5.jpg

 

In pozele 3 si 4 se vede acea conexiune rotunda unde ar merge cred eu firul de la antena radio, am incercat eu sa gasesc firul poate e cazut prin masina pe acolo dar nu am dat de nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Rav 4 2004

 

pai cred ca antena e deja conectata - firul negru din coltul dreapta sus in pozele 3 si 4...ce e cu firul ala, nu e el comectat la antena masinii?

 

In dreapta sus sunt 2 gauri identice sau cel putin asa mi s-au parut, in una era ce parea alimentarea sau antena ( ca o mufa de jack) si una era goala, am sa citesc linkul de la colegul de mai sus dar momentan 2 zile lucrez full si 2 ma ocup de inmatriculare si 2 iar full am sa caut printre picatele pentru ca ma enerveaza ca nu am nici radio nici harta pentru romania pentru navigatie si ascult doar trackuri :) le iau pe rand. celelate mufe care nu erau conectate ce sunt cu ele si am vazut ca mai am locuri de mai multe mufe de conectat dar nu erau mufe pt ele .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare