Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Troliu IRONMAN - nu-i functioneaza comanda wireless


mitru

Postări Recomandate

Re: Troliu IRONMAN

 

te-ai asigurat ca receverul este montat correct pe troliu si ca bateriile sunt puse in telecomanda conform polaritatii?

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Troliu IRONMAN - nu-i functioneaza comanda wireless

 

stai un pic troliul tau nu are si telecomanda prin cablu? aia iti merge? receverul trebuie pus in locul unde se pune telecomanda cu cablu (in locul ei), apoi el face conexiunea intre telecomanda wireless si troliu. Cam asa functioneaza treaba.

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Troliu IRONMAN - nu-i functioneaza comanda wireless

 

...nu la toate troliile e la fel. Pe unul am asa cum spui tu, in locul cablului, pe mufa, pe unul am un fir lasat in cutia cu relee. Verifica daca telecomanda e pe "on"(zic si eu)

Editat de dan chiperi
:lr blackhttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?61857-LADA-NIVA-IASI-quot-Natasha-quot/page15&highlight=iesire+iasi :lr whitehttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?65728-Lada-Niva-1-7-i-multipunct/page52&highlight=lada+niva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Troliu IRONMAN - nu-i functioneaza comanda wireless

 

Buna, tocmai am montat un troliu Ironman si am constatat ca nu functioneaza comanda wireless. Aveti vreo idee de ce? Multumesc

 

Cine si cum a montat acest troliu ... ce numesti exact tu comanda wireless? Poti pune o poza?

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Troliu IRONMAN - nu-i functioneaza comanda wireless

 

Aceeasi problema o am si eu...pe cablu merge pe wireles nu...incs nu am schimbat bateriile..nu am avut timp...am tinut telecomanda peste iarna in bord...ciudat ca lanterna de la telecomanda functioneaza..dar comanda la troliu nu da 😐

Natural Disaster Response Operations
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Troliu IRONMAN - nu-i functioneaza comanda wireless

 

stai un pic troliul tau nu are si telecomanda prin cablu? aia iti merge? receverul trebuie pus in locul unde se pune telecomanda cu cablu (in locul ei), apoi el face conexiunea intre telecomanda wireless si troliu. Cam asa functioneaza treaba.

 

La ironman e aceeasi telecomanda doar ca in loc sa bagi cablul bagi o putza in cutia neagra si merge wireles...in loc de putza aia poti baga firul si esti cablat 😆

Natural Disaster Response Operations
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Troliu IRONMAN - nu-i functioneaza comanda wireless

 

Putza aia ( capacul negru suplimentar ) e un strap care da alimentare la modulul radio . Fara capacul infipt pe mufa nu merge telecomanda radio ca nu are alimentare .

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Troliu IRONMAN - nu-i functioneaza comanda wireless

 

Smecheria aceea mica mie imi lipseste. Se gasesc si separart de achizitionat?

Ma poate ajuta cineva cu o schema de montaj a cablurilor ptr un Ironmann Monster 12000 lbs? Poate o carte tehnica ceva?daca apar acolo si instructiuni de montaj.

Multumesc anticipat

 

PS: apropo, mi-ar trebui...maine :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Troliu IRONMAN - nu-i functioneaza comanda wireless

 

Eu zic să-l contactezi pe nenea Alec, de se ocupă oficial cu Ironman. Poate te blagosloveşte 😇 cu ceva......

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Troliu IRONMAN - nu-i functioneaza comanda wireless

 

Eu zic să-l contactezi pe nenea Alec, de se ocupă oficial cu Ironman. Poate te blagosloveşte 😇 cu ceva......

Ai si un contact mai...ditrect? ceva care sa inceapa cu 07........:wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare