Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Punti portale uaz 465


fulgeras

Postări Recomandate

Stiti ceva despre puntile portale de uaz 469? rezista la gume de 35 si abuz in teren? Am gasit 2 punti si as vrea sa stiu daca se merita sa le iau...daca se mai gasesc piese pentru ele, daca se strica ceva la punti sau mai bine se merita 2 punti de patrol y61? trebuie sa iau o decizie si nu stiu care sa o iau...vreau sa fac o masina dedicata daor pentru off-road!!!

 

Cu respect,

Cristi Dan

Editat de fulgeras
Christian Dan :grin:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Punti portale uaz 469

 

Stiti ceva despre puntile portale de uaz 469? rezista la gume de 35 si abuz in teren? Am gasit 2 punti si as vrea sa stiu daca se merita sa le iau...daca se mai gasesc piese pentru ele, daca se strica ceva la punti sau mai bine se merita 2 punti de patrol y61? trebuie sa iau o decizie si nu stiu care sa o iau...vreau sa fac o masina dedicata daor pentru off-road!!!

 

 

Cu respect,

Cristi Dan

 

pai piese gasesti la vecinii de peste Prut

Daca merita sau nu...asta daor tu stii dar eu as merge pe Y61 daca pretul de achizitie al lor e acelasi

desigur nu vor fi portale...dar asta e macar stii ca ai piese la ele in caz ca cedeaza, sunt rezistente si duc lejer 35-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Punti portale uaz 465

 

nu stiu decat ca uaz e usor cam 1600 kg...nu se compara cu Nisanul 2700kg. cauta date de cat suporta puntea.Rusii fca lucruri bune ....daca mai sunt si militare dar sa ai spceificatii la ea. cat poti s apui ca altfel degeaba eee portal daca e light.....car

Land Rover Discovery I

Mercury Sable

LR serie III

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Punti portale uaz 465

 

Sunt foarte slabe prietenii din Ungaria 10 ani s-au chinuit cu tot feluri de modificari ca sa le intareasca ( la ei a ramas 10000 de Uaz , Gaz si alte rusoaie dupa retragerea armatei ruse in 1995) in principal ce le mai grave probleme : se rupe planetara este un pic mai groasa decat una de Samurai ) se rupe prinderea intre cele 2 semipunti si ramai unde esti , pinioanele si coroanele de la diferential au nevoie de stomatolog isi pierd dintii. Un Y 60 sau 61 merge lejer cu 39x14,5 dar la acestea eu n-as pune mai mari de 31x10,5 in conditiile ca originalele erau 690/190R15 sau 16 adica un 27x6,5

0747967945

kiss.zoltan@offroadmania.ro

Nebun de masini , off-road, natura, noroi, putere, aer proaspat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare