Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Bucse suporti grup spate Outlander I


bogdan.sb

Postări Recomandate

Salut, bucsile de la grupul spate la Outlander I sunt praf. Prin magazine nu am gasit decat suporti completi, dar sunt cam scumpi. Pe net am gasit un singur producator pentru aceste bucsi separate (Ted Gum) dar nu am reusit sa gasesc pe cineva in Ro. care vinde (un magazin). Aveti ideie unde sa mai incerc?

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Don't :dr1 faster than your angel can :pl1 .

symy139@yahoo.com

0766718187 - Service 4x4 Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Bucse suporti grup spate Outlander I

 

Salut. Desi nu am outlander si este mare riscul sa gresesc, uita-te putin aici. http://autoemarket.ro/product/bucsa-axa-fata-bucsa-bascula-ted-gum-00448130/

Nu corespund intotdeauna codurile.

 

nu este :(( si nu au pe site ce caut eu .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Bucse suporti grup spate Outlander I

 

Eu m-am luat dupa codul acesta - MR403441.

M-am grabit ... 00445882 de le Tedgum. Poate aduc.

Sau...http://autoemarket.ro/product/suporti-axa-spate-ted-gum-00445882/

Editat de alex_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Bucse suporti grup spate Outlander I

 

Dimensiuni pentru respectivele bucse:

 

RU-555.jpg.044abd48006addd812c5a0695284f6ef.jpg

 

Pe Ebay se gasesc pe producatorul asta: FEBEST

http://www.ebay.co.uk/itm/BUSH-REAR-DIFFERENTIAL-MOUNT-MITSUBISHI-OUTLANDER-OEM-MR961407-/121766680730?hash=item1c59dc189a:g:J60AAOSwiLdWACxR

 

 

Cod Febest poate te ajuta:

 

MABCU20DM2.thumb.jpg.0680df75c81da9292eebb45c92d768b6.jpg

 

 

Link-ul de pe ebay pare a fi din estonia, transport moca prin posta, 30 zile.

Pare a fi o varianta OK zic eu, 20 lire bucata.

 

Spor la cautari :)

Editat de symy139

Don't :dr1 faster than your angel can :pl1 .

symy139@yahoo.com

0766718187 - Service 4x4 Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Bucse suporti grup spate Outlander I

 

Am luat legatura cu cei de la Ted Gum si am aflat ca vand in Ro prin Inter Cars, care, la randul lor, colaboreaza cu multe magazine de piese auto pentru clientii finali, dar momentan nu sunt pe stoc. Mi-au promis ca o sa refaca stocurile in catevazile. Pretul este (sper) de 60 - 70 lei. Au ff. multe bucse, nu stiu de ce calitate, dar la preturi mici fata de reperele originale. O sa revin cum am noutati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: Bucse suporti grup spate Outlander I

 

In sfarsit am reusit sa cumpar bucsile de Ted Gum. Pana la urma le-am luat pe toate 4 de la ei. Pret 220 lei + 2-3 ore de munca. Pe cele vechi a trebuit sa le tai ca sa le pot scoate din locasuri, dar a metitat. Acum nu mai zangane nimic cand schimb treapta de viteza. Scule necesare: chei de 17 (tubulare, clicket, fixa) si 12mm si o coada de matura pe post de levier :)))

Inca odata m-am convins de calitatea masinilor japoneze. Dupa 12 ani toate suruburile s-au desfacut fara problme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Re: Bucse suporti grup spate Outlander I

 

Si eu am aceeasi problema cu bucsile de la grup pe spate. Pe cele 2 din spate le-am schimbat. Cele 2 din fata mai intereseaza pe mine acum. Poti sa-mi dai un telefon de la ei sa comand si eu? Legat de filtrul de benzina, daca nu l-ai cautat inseamna ca nici nu e schimbat. Ma gandeam sa-l schimb ca sa evit problemele care pot aparea pe viitor.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare