Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Timbrul de mediu este ‪incompatibil cu art. 110 TFUE- 2016


Mtbkid

Postări Recomandate

Re: Timbrul de mediu este ‪incompatibil cu art. 110 TFUE- 2016

 

TDeci a platit taxa o data si a recuperat-o de 2 ori, adica pe romaneste e' plin de sugaci!

De vina nu e omul, ci guvernele astea de cacat care au facut legi de cacat si le mai si aplica in mod cretin. Omul ala doar a "respectat legea". :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
  • Răspunsuri 351
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Timbrul de mediu este ‪incompatibil cu art. 110 TFUE- 2016

 

Eu am 2 taxe de returnat, castigate in instanta. Una din 2013 si alta din 2014. La ambele s-a inceput returnarea de 2 ani dupa schema 20% pe o perioada de 5 ani. Problema este ca anul acesta ANAF nu a mai returnat procentul de 20% pe motiv ca banii sunt blocati la Fondul de Mediu.

Este cineva dintre colegii de forum care a obtinut cei 20% pe anul in curs ?

 

Multumesc .

RAV 4 Model Luxury 2018.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Timbrul de mediu este ‪incompatibil cu art. 110 TFUE- 2016

 

saptamana trecuta am fost si eu in tara si am depus la sector 1 bucuresti (pt timbrul de mediu). de luat le-au luat repede... de dat banii ramane de vazut, termenul pare a cam fi de un an.

 

am avut mai multe cereri. (masinile nu mai sunt nici una pe numele meu, copiile dupa talon si carte au fost cele cand masinile erau in proprietatea mea).

am depus direct la registratura: formularul postat mai sus e bun, impreuna cu copie dupa talon, carte, decizie de plata si chitanta (plati facute "cash") si buletin.

am vazut ca mergea depus si dupa masinile luate in leasing, dar nu am incercat ca nu aveam ce trebuie la mine.

 

daca am citit bine, termenul limita de depunere a cererilor e sfarsitul lui august 2018.

 

si banii ii vor da:

 

pentru taxa specială pentru autoturisme şi autovehicule, taxa pe poluare pentru autovehicule, taxa pentru emisiile poluante provenite de la autovehicule, în perioada Ianuarie 2018 – 31 Decembrie 2018;

pentru timbrul de mediu pentru autovehicule, în perioada 1 Septembrie 2018 – 31 Martie 2019.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare