Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Reconditionare caseta directie Hummer H2


-H2

Postări Recomandate

Salutare

 

Am incercat sa reconditionez caseta de directie la Bucuresti si surpriza ,mi -au luat banii si au trimis caseta vopsita si cu aceleasi jocuri cu care am trimis-o eu la ei, acum or sa aiba ei surprize de la mine dar asta este alta discutie.

Cine imi poate recomanda un service de calitate pentru caseta de directie ?! nu tin sa fie in Bucuresti dar sa fie punct ochit punct lovit ,m-am saturat de toti teparii si de toti care stiu tot. Caseta este asemanatoare cu cea de la camioane (caseta,semicaseta,bara,amortizor) nu este ca la turisme.

Pentru cei care vor apela in viitor la reconditionarea casetei de directie nu recomand (SRDVHYDRAULICS Bucuresti) timp pierdut,lipsa de interes , mi-au trimis alte acte , scump si degeaba ,vai si amar de ei.

Va multumesc anticipat.

Bogdan .C

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Reconditionare caseta directie Hummer H2

 

Am lucrat destul cu dl Traian , pot spune doar ca face bine ce face . Dar , nu face si implanturi de substanta constituenta acolo unde aceasta nu mai e ... daca poate fi reparata , va fi ... daca a trecut de punctul de uzura care depaseste posibilatile de reglaj corect omu' te suna si-ti comunica ... daca se poate face bine , o face si te suna sa-ti zica ca-i gata ...

 

... dar , considerand ca e o caseta rara la noi , e cam cu ceva cumva emotie la piese ... insa nu e alta optiune , cel putin jumatate de problema e ca si rezolvata pentru ca ai gasit profesionistul ...

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Reconditionare caseta directie Hummer H2

 

Cos, un pret estimativ pentru o caseta hidraulica cu cremaliera, avand in vedere ca ai mai apelat la serviciile d'lui Traian? Am ceva joc la caseta de Jeep, si ma gandesc daca merita reconditionata, sau sa ma orientez spre una noua. Noua costa ~ 1400-1600 ron, bieletele noi le am deja comandate, asemenea capetele de bara, ramane doar ce e in interiorul ei de verificat reconditionat.

Editat de symy139

Don't :dr1 faster than your angel can :pl1 .

symy139@yahoo.com

0766718187 - Service 4x4 Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Reconditionare caseta directie Hummer H2

 

Va multumesc domnilor, am sa apelez la domnul Traian sa vedem ce zice ,binenteles daca nu sunt sanse de resuscitare luam alta sunt constient de situatie ,greseala mea ca nu am intrebat aici inainte sa fac prostia care am facut-o deja.

O geometrie unde pot sa fac in zona Bucuresti ?!( am reglaje la ,bascule ,bielete,bari de torsiune ).

 

Cu stima

Bogdan.C

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Reconditionare caseta directie Hummer H2

 

Cos, un pret estimativ pentru o caseta hidraulica cu cremaliera, avand in vedere ca ai mai apelat la serviciile d'lui Traian? Am ceva joc la caseta de Jeep, si ma gandesc daca merita reconditionata, sau sa ma orientez spre una noua. Noua costa ~ 1400-1600 ron, bieletele noi le am deja comandate, asemenea capetele de bara, ramane doar ce e in interiorul ei de verificat reconditionat.

 

Salut

Pe mine m-a costat asa zisa reparatie a casetei de directie 1700 ron ,noua costa 550$ + transport 120$, 1400-1600 ron nu mi se pare mult pentru o caseta noua!! sa nu fie cumva reconditionata la banii astia, asa cum zicea si colegul mai sus ,daca nu are uzura mare merita , eu am distrus toata directia inclusiv caseta de la jante pe 26".

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Reconditionare caseta directie Hummer H2

 

N-am facut liniare ca n-a fost cazul , cele de Mazda/Vitara/G/Jeep/Opel/Patrol cu diverse defecte au costat intre 400 si 1200 lei .

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Reconditionare caseta directie Hummer H2

 

Va multumesc domnilor, am sa apelez la domnul Traian sa vedem ce zice ,binenteles daca nu sunt sanse de resuscitare luam alta sunt constient de situatie ,greseala mea ca nu am intrebat aici inainte sa fac prostia care am facut-o deja.

 

Reconditionare casetei de directie la Toyota mea a fost in jur de 800ron fara TVA dar rezultatul nu a fost cel asteptat!

Toyota LJ 70

Transsylvania Off Road Club

www.helpdani.eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Reconditionare caseta directie Hummer H2

 

 

Multumesc Yoghi ,dar am bagat multi bani in suspensie ca sa iau caseta SH ,caseta a mai ramas de schimbat/reparat in rest totul tzipla. Ramane geometria care nu stiu unde sa o fac! Ceva sugestii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Reconditionare caseta directie Hummer H2

 

Cred ca cei de la ""Radacini Motors"" se ocupa cu trigonometria rotilor de Hummer.

 

Daca nu se potriveste ..opreste pe strada prima masina de la BGS( firma de paza) si intreba unde fac.sevisul si geometria la Hummer_le lor.

Editat de Yoghi

Am in curte un englez si un american

:F

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Reconditionare caseta directie Hummer H2

 

Salutare

Revin cu recomandarea de a apela cu incredere la Dl.Traian de la Trami Targoviste ,un om deosebit care stie ce face ,am reconditionat caseta de Hummer si una de Peugeot la el si au iesit perfect ,spre deosebire de ceilalti care si-au batut joc si nici pana in ziua de azi nu au returnat suma integral, demersurile juristului au fost pe masura ,nu din razbunare ci pur si simplu mi-au pus viata in pericol si va avertizez si pe voi ca sistemul de directie nu este o gluma iar cei care au incercat in necunostinta de cauza sa reconditioneze caseta mea de directie nu numai ca nu au reconditionat-o au lasat bile razlete in corpul casetei au polizat un ax si un stift ,au folosit un semering (SH) bile de doua dimensiuni unele noi altele ale casetei ,dezastru total.

Oamenii detin nu unul ,ce mai multe site-uri de reconditionare a directie,reconditionare pompa servo,radiatoare etc,mare grija oameni buni.

 

Cu stima

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Reconditionare caseta directie Hummer H2

 

Asa cum spuneam , daca inca se poate face , o face ...

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 luni mai târziu...

H2

 

Salut H2,

 

Intentionez sa cumpar si eu un h2 pt. Off road. Toti 'colegii' cu care am incercat sa ma sfatuiesc au o singura parere: nici prin gand sa nu iti treaca, este prea greu, prea mare, probleme la cutia de vitez4, etc.

Poti te rog sa imi dai o parere/ sfat avizat si ... dezinteresat.

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: H2

 

Salut

 

Iti zic asa pe scurt pentru ca sunt multe de povestit ,daca esti din Bucuresti te invit sa o cunosti si chiar sa o conduci ca sa iti faci o parere despre ea ca masina , trebuie sa te urci la volan ca sa iti dai seama daca vrei un Hummer .

Achizitionata la 40.000 am acum in jur de 120.000 ,fara nici o problema majora gen cutie,transmisie,motor,calculatoare de bord,etc. Cine zice ca au probleme ,ori nu au fost intretinute ori si au batut joc de ele, daca schimbi uleiul si filtrele la timp in cutie,motor,diferentiale caseta de transfer si binenteles gresezi toate articulatiile suspensiei poti sa uiti ca o sa bagi bani in ea, asta daca nu o cumperi deja daramata,pisesle nu sunt scumpe deloc si consumabile gen placute frana,discuri,ulei,filtre le gasesti la noi in Romania.

Din punctul meu de vedere H2 SUT varianta care o am eu se conduce cu categoria C (MTMA 3900kg ,utilitara ,impozit 800ron/an ,celalalt H2 inchis la spate se poate conduce cu B-ul dar imi e urat tare.Confortabila,full la interior dar spartana sa nu te astepti la nustiu ce lux :)) ,plastic si piele vei gasi in Hummer, fuge suficient la 3 tone cat are si nu simti viteza ,cam la 150-160km/h o sa auzi aerodinamica patrata care o are:)))) dar asta mai putin conteaza cand te grabesti,la off-road ce sa iti zic nu prea m am dat cu ea dar curiozitatea ma impins de cateva ori prin noroi si recunosc ca am si ramas suspendat cu ea de doua ori asta ca sa iti imaginezi unde m am bagat cu ea.Motorul nu te lasa niciodata garantat ,daca il tii cu uleiul si filtrele la timp si despre cutie acelasi lucru ,cutia este automata in 4 trepte si schimba cu un usor lag (tipic american) nu si la kick down,motor 6000cmc benzina consuma urban cam 20-25% acum am gaz pe ea si consumul in benzina imi da cam 12-13% ,nu simt pierderea de putere de care vorbeste lumea ,daca investesti intr o instalatie de calitate GPL ai si peformanta si nici nu umbli sa o reglezi toata ziua ca da rateuri etc,o am de 2 ani si nu am fost decat la revizie sa schimb filtrul.Intradevar masina e mare si iti ia ceva timp sa te obisnuiesti cu ea in trafic ,dar marimea are si avantajele ei confortul si stabilitatea in viraje se simte substantial.Masina este productie 2007 si iti zic ca inca intoarce capete pe strada, e altceva.

De ce am cumparat o ?! Pentru ca am vrut Hummer ,H1 era mult prea mare si H3 este SUV si nu poate fi numit Hummer d.p.m.d.v.

Un sfat nu pot sa iti dau ,trebuie sa iti placa ca sa cumperi un Hummer ,nu este o frumusete de masina dar are ceva al ei .Eu nu am avut probleme cu el dar tine si de noroc ca sa zic asa ,daca privim in ziua de azi masini de 100.000 euro au probleme grave.

 

Succes!

 

 

Salut H2,

 

Intentionez sa cumpar si eu un h2 pt. Off road. Toti 'colegii' cu care am incercat sa ma sfatuiesc au o singura parere: nici prin gand sa nu iti treaca, este prea greu, prea mare, probleme la cutia de vitez4, etc.

Poti te rog sa imi dai o parere/ sfat avizat si ... dezinteresat.

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Reconditionare caseta directie Hummer H2

 

Intr-un mod foarte original e o masina care are dedicat cate o tona per persoana - 4 ocupanti si 4 tone ...

 

E putintel sensibila pe la directie in offroad ( probabil greutatea masinii le uzeaza prematur la foiala pe sleauri ) dar se poate upgrada pe considerente basic rusesti ( pui un pivot mai mare ) .

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare