Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Traseu Curmatura Oltetului peste coama m-tilor Capatanii pana la Cabana Cheia.


albinaru

Postări Recomandate

Re: Traseu Curmatura Oltetului peste coama m-tilor Capatanii pana la Cabana Cheia.

 

De la Curmatura Oltetului poti ajunge la Vaideeni, de la Vaideeni urci catre Vf. Lui Roman - Vf. Ursu si de acolo exista un traseu care merge chiar pana in apropiere de Cabana Cheia, dar acum 3 ani era rupt drumul. Ulterior am priceput ca s-ar fi reparat (probabil busteni). Nu am mai fost pe acolo de ceva vreme ....

 

Min 2.04

 

 

Dupa mine, traseul merita facut in revers...de la Cheia catre golul alpin. Mai spectaculos.

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Traseu Curmatura Oltetului peste coama m-tilor Capatanii pana la Cabana Cheia.

 

va ramane un vis

poti face doar traseul vf Ursu - Cabana Cheia (e mai usor in sensul asta , invers este mai greu dar cu o masina capabila merge)

atentie insa , traseul include o portiune care este inchisa circulatiei publice, cel putinasa scrie pe panourile de pe marginea drumului.

still not black enough
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Traseu Curmatura Oltetului peste coama m-tilor Capatanii pana la Cabana Cheia.

 

Colegul @gigipunga are dreptate - traseul in sens invers iti testeaza la maxim sistemul de racire si nu numai. Iar daca "asfaltul" este inmuiat de ploaie, cred ca nici mama simexurilor nu te prea ajuta (posibil sa ma insel eu .... dar mi-a lasat impresia de teren foarte namolos).

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Traseu Curmatura Oltetului peste coama m-tilor Capatanii pana la Cabana Cheia.

 

De la Vaideeni la Vf lui Roman am fost dar, se innopta si, a trebuit sa ma intorc.

 

M-ar interesa daca se poate merge din Curmatura Oltetului pana la Vf lui Roman pe coama.

 

Va multumesc !

Fericirea este simpla ... depinde cat de simplu poti sa fi!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Traseu Curmatura Oltetului peste coama m-tilor Capatanii pana la Cabana Cheia.

 

Nu se poate. Intre vf. Nedei si vf. Balota nu exista drum (din stiinta mea).

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Traseu Curmatura Oltetului peste coama m-tilor Capatanii pana la Cabana Cheia.

 

Deci se poate face doar vf lui Roman - vf Ursu - Valeanu - Cheia?

 

Last summer 03 este coborarea spre Cheia ?

Last summer 01 si 02 cu ce este?

Fericirea este simpla ... depinde cat de simplu poti sa fi!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Traseu Curmatura Oltetului peste coama m-tilor Capatanii pana la Cabana Cheia.

 

Last Summer 03 - Coborarea spre Cheia

Last Summer 01 - Coborare de pe vf. Ursu catre cheia

Last Summer 02 - continuarea lui 01.

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Traseu Curmatura Oltetului peste coama m-tilor Capatanii pana la Cabana Cheia.

 

De la Curmatura Oltetului poti ajunge la Vaideeni, de la Vaideeni urci catre Vf. Lui Roman - Vf. Ursu si de acolo exista un traseu care merge chiar pana in apropiere de Cabana Cheia, dar acum 3 ani era rupt drumul. Ulterior am priceput ca s-ar fi reparat (probabil busteni). Nu am mai fost pe acolo de ceva vreme ....

 

Min 2.04

 

 

Dupa mine, traseul merita facut in revers...de la Cheia catre golul alpin. Mai spectaculos.

 

Eu am avut privilegiul sa urc si sa cobor pe acest traseu inainte de ruperea lui.

Intradevar spectaculos si periculos in caz de ploaie.

Drumul se pare ca a fost reparat deoarece aveau nevoie ciobanii sa-si duca produsele mai repede si pe un drum mai scurt catre casa.

Astea sunt cele doua filme cu intregul traseu de urcare si coborare cu putin timp inainte de a fi rupt de ploi.

La min.08:30 se vede intrarea pe traseu dinspre Cheia

La min.23:30 vei vedea portiunea care apare si in filmul lui Ursu cu peretele vertical

 

 

Coborarea

 

Editat de Pleampa
S. Maugham: „Psihologia proletarului este următoarea: cu cei mari este slugarnic, celor mici li se pişă în cap.“
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Traseu Curmatura Oltetului peste coama m-tilor Capatanii pana la Cabana Cheia.

 

La o luna dupa "Last Summer 03"....acelasi loc....loc de neuitat pentru cate unii ... se stie ei care este....

 

Starring:

@Yonutz

@Iulian Popescu

@Astral

@F_Zoltan

 

si eu.

 

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Traseu Curmatura Oltetului peste coama m-tilor Capatanii pana la Cabana Cheia.

 

Multumesc foarte @Big Ursu si @Pleampa (am mai vizionat filmele tale). O vara racoroasa va doresc !

Fericirea este simpla ... depinde cat de simplu poti sa fi!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Traseu Curmatura Oltetului peste coama m-tilor Capatanii pana la Cabana Cheia.

 

Este cumva fezabil acest vis?

 

Va rog sa ma ajutati cu orice fel de sfaturi despre acest traseu.

 

Va multumesc !

 

Traseul poate fi făcut fără probleme.

A doua zi după Rusalii am facut traseul cu plecare din Horezu Vf lui Roman Cheia Ramnicu Valcea.kmz.

Drumul este practicabil iar partea cu adevărat frumoasă este coborârea/urcarea prin padure până la/de la drumul care se bifurcă și merge până la Cabana Cheia.

Am facut și anul trect traseul iar drumul nu a suferit modificări de atunci.

De la Cabana Cheia îți recomand să faci traseul până la Canionul Cheia (traseul se face pe jos, este marcat și merită).

 

Filmarile de anul trecut:

 

Traseu de coborâre prin padure.

 

 

Canionul Cheia

 

 

Baftă!

Editat de ZULU

ZULU

44 Africa

TOYOTA Land Cruiser - Nothing to prove!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Traseu Curmatura Oltetului peste coama m-tilor Capatanii pana la Cabana Cheia.

 

Azi noapte apa a rupt drumul dintre Cheia si Cabana Cheia, chiar la intersectia catre Schitul Pahonie.

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/924/pIQVwv.jpg

Editat de georgei23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Traseu Curmatura Oltetului peste coama m-tilor Capatanii pana la Cabana Cheia.

 

noroc ca m-am hotarat sa fac traseul sugerat de Zulu de la est la vest si am inceput practic cu drumul rupt....m-am reorientat rapid

Ca daca il faceam de la vest la est si ma prindea si ploaia masiva de acum pe la \cabana Cheia la ceas de seara si nu puteam sa cobor in lume era chiar neplacut....ii tineam companie lui nenea cu loganul....care primise promisiunea ca in trei zile o sa poata sa si recupereze masina....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Traseu Curmatura Oltetului peste coama m-tilor Capatanii pana la Cabana Cheia.

 

Multumim de informatie @georgei !

 

Ne poti spune @zulu, daca ai fost si la pestera de smarald ?

Fericirea este simpla ... depinde cat de simplu poti sa fi!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare