Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Patrol Y61 - Raptor U-Pol


blumango

Postări Recomandate

Re: Patrol Y61 - Raptor U-Pol

 

Am si eu raptor de 2 ani pe masina. Este ok la zgarieturi , am trecut prin copaci/crengi etc fara urme. La curatat este nasol , si dupa ce speli cu spalatoru cu presiune tot raman urme. Daca vrei sa mai modifici la masina (taiat aripi,etc) dupa ce e vopsita , e nasol. Reparatiile se vad urat , daca vrei sa iasa bine tre schimbat elementul si revopsit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Patrol Y61 - Raptor U-Pol

 

Va multumesc pentru raspuns.

 

Cred ca acum o s-o las mai moale cu Raptor-u insa aveti alte idei cu alte vopsele (as vrea sa o fac mata) ca de vopsit e un musai fortat de schimbarea usilor din spate si la noroi cred ca o sa intre asa putin ca sa nu amorteasca pe drum bun desi pe la noi drumurile sunt aproape off road. Nici nu stii care sunt mai off road drumurile de tara sau drumurile principale.

 

Multumesc inca o data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Patrol Y61 - Raptor U-Pol

 

Am si eu raptor de 2 ani pe masina. Este ok la zgarieturi , am trecut prin copaci/crengi etc fara urme. La curatat este nasol , si dupa ce speli cu spalatoru cu presiune tot raman urme. Daca vrei sa mai modifici la masina (taiat aripi,etc) dupa ce e vopsita , e nasol. Reparatiile se vad urat , daca vrei sa iasa bine tre schimbat elementul si revopsit.

 

Mda ... uite in sfarsit pe cineva care e sincer, nu are actiuni la raptor-pul astia si nu o baga paia cu "sa moara si capra vecinului"! :h5

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Patrol Y61 - Raptor U-Pol

 

Mda ... uite in sfarsit pe cineva care e sincer, nu are actiuni la raptor-pul astia si nu o baga paia cu "sa moara si capra vecinului"! :h5

 

 

omul este corect.... si cu Linex aceeasi poveste cu spalatul... dar de 6-10 ori mai scump

 

Am ceva lucrari cu U-Pol dar pe partile de plastic si bare ... am evitat insa sa il folosesc pe caroserie .

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Patrol Y61 - Raptor U-Pol

 

Mda ... uite in sfarsit pe cineva care e sincer, nu are actiuni la raptor-pul astia si nu o baga paia cu "sa moara si capra vecinului"! :h5

 

Eu locuiesc la munte si masina e murdara mai tot timpul asa ca nu ma deranjeaza partea asta. Daca as fi obsedat sa am masina curata , atunci ar fi o problema. Pentru mine este ok vopseaua , o bag destul de des la polish de crengi si ies fara sa plang. Dar oricum , urmatoarea masina de teren nu va mai fi vopsita cu asa ceva :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Patrol Y61 - Raptor U-Pol

 

Doar intreb - de ce ?

 

Pentru ca la actualul Patrol mai am proiecte pe viitor (taiat capota , aripi etc ). Daca masina ar fi fost gata , sa nu mai am ce sa ii fac , ar fi fost ok , asa ramane de vazut cat de urat se va vedea. Nu stiu daca poti lua o masina si sa stai cu ea fara sa faci vreo modificare la ea :)

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare