Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

probleme senzor grand vitara


Postări Recomandate

salut.am si eu o problema la gv an 2003 motor RHW..Poblema consta in faptul ca se aprinde becul de la temperatura uneori(palpaie) iar acul nu mai indica corect..problema dispare in momentul cand lichidul de racire a ajuns la o temperatura ridicata..partea nasoala este ca taie turbina,motorul nu mai are putere si are un rontait ca un diesel clasic fara turbina..de multe ori nu face asa nici cand e rece..voi ce parere aveti?poate fii un senzor de temperatura sau altceva?multumesc!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: probleme senzor grand vitara

 

salut.am si eu o problema la gv an 2003 motor RHW..Poblema consta in faptul ca se aprinde becul de la temperatura uneori(palpaie) iar acul nu mai indica corect..problema dispare in momentul cand lichidul de racire a ajuns la o temperatura ridicata..partea nasoala este ca taie turbina,motorul nu mai are putere si are un rontait ca un diesel clasic fara turbina..de multe ori nu face asa nici cand e rece..voi ce parere aveti?poate fii un senzor de temperatura sau altceva?multumesc!

Și eu am o problema asemănătoare, doar că la diagnoza nu mi-a ieșit nimic legat de senzorul de temperatura, doar de cel de pe pompa de injecție și ceva actuator la turbo, daca ai găsit vreo rezolvarea te rog sa o împărtășești

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare