Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Tlc lj73


pmstancu

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 66
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Tlc lj73

 

Cu atata tehnologie, bag sama ca tre' sa ne pregatim de niste laivuri pe feisbuc....................

 

Ai fost blând, mă așteptam la o reacție mai virulentă pe tema lăutarilor.....:grin: Like îți dau doar dacă ești prin preajmă, n-are tata cont de Facebook!:grin:

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tlc lj73

 

Am pus pe Wrangler faruri identice/asemanatoare cu ale tale.

Parere personala, sa mi spui daca si tu esti in asentimentul meu:

Drl - se vede superb

Farurile per total - arata foarte bine

Faza scurta - moarta

Faza lunga - aproape moarta, cam asa ar fi trebuit sa lumineze scurta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tlc lj73

 

Ai fost blând, mă așteptam la o reacție mai virulentă pe tema lăutarilor.....:grin: Like îți dau doar dacă ești prin preajmă, n-are tata cont de Facebook!:grin:

 

Aaaa, am uitat un lucru foarte important: poți să instalezi pe el și programul ăsta https://play.google.com/store/apps/details?id=regularityrally.base sau similare. Îți las ție plăcerea să descoperi la ce se referă, chiar dacă pontul îl ai din denumirea programului..... :id

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tlc lj73

 

Am pus pe Wrangler faruri identice/asemanatoare cu ale tale.

Parere personala, sa mi spui daca si tu esti in asentimentul meu:

Drl - se vede superb

Farurile per total - arata foarte bine

Faza scurta - moarta

Faza lunga - aproape moarta, cam asa ar fi trebuit sa lumineze scurta

 

Nu că ar conta neapărat, dar pentru informare/confruntare, farurile au fost luate din Australia, bineînțeles fabricate fiind tot în China. L.E. - deasemenea, dacă într-adevăr contează în vreun fel, au certificat de street legal dar valabil pentru Australia. Bănuiesc că regulile lor nu sunt mai neasumate decât ale noastre....

Am pus identice, 7”, atât pe Patrol cât și pe Toyota.

Constatările mele:

- lumină mult mai rece, super ok pentru șofer, nu știu dacă și pentru ceilalți participanți la trafic (nu am primit decât vreo 5 flash-uri de pe sens opus dar cam același lucru l-aș fi făcut și eu la ceva autoturisme noi, cu faruri led de fabrică - Audi/VW/BMW, etc);

- dispersie mult mai mare decât la halogen, pe laterale. Raza focalizată nu este atât de concentrată;

- La Toyota trebuie să le mai reglez un pic, ridicându-le, pentru că raza focalizată, pe scurtă, este la vreo 6-7 metri în fața mașinii;

- La Patrol, unde sunt mai bine reglate, sunt super satisfăcut, atât pe scurtă cât și pe lungă. Dispersia pe lungă este mult mai accentuată, 200-250 de metri în față sunt ca ziua....

Să vedem și testul timpului, nemaipunând la socoteală cazurile în care m-ar lăsa, subit, pe drum......

Editat de pmstancu
  • Like 1

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Tlc lj73

 

Nu că ar conta neapărat, dar pentru informare/confruntare, farurile au fost luate din Australia, bineînțeles fabricate fiind tot în China. L.E. - deasemenea, dacă într-adevăr contează în vreun fel, au certificat de street legal dar valabil pentru Australia. Bănuiesc că regulile lor nu sunt mai neasumate decât ale noastre....

Am pus identice, 7”, atât pe Patrol cât și pe Toyota.

Constatările mele:

- lumină mult mai rece, super ok pentru șofer, nu știu dacă și pentru ceilalți participanți la trafic (nu am primit decât vreo 5 flash-uri de pe sens opus dar cam același lucru l-aș fi făcut și eu la ceva autoturisme noi, cu faruri led de fabrică - Audi/VW/BMW, etc);

- dispersie mult mai mare decât la halogen, pe laterale. Raza focalizată nu este atât de concentrată;

- La Toyota trebuie să le mai reglez un pic, ridicându-le, pentru că raza focalizată, pe scurtă, este la vreo 6-7 metri în fața mașinii;

- La Patrol, unde sunt mai bine reglate, sunt super satisfăcut, atât pe scurtă cât și pe lungă. Dispersia pe lungă este mult mai accentuată, 200-250 de metri în față sunt ca ziua....

Să vedem și testul timpului, nemaipunând la socoteală cazurile în care m-ar lăsa, subit, pe drum......

 

Salut , poti sa dai un link cu farurile pt Patrol ? Vreau si eu sa schimb mortaciunile mele si nu prea am gasit variante.

 

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tlc lj73

 

Vlad, am eu doua faruri noi care cica sunt pentru Patrol Y60.

 

Da-mi o adresa sa ti le trimit ca sa vezi daca se pot monta intradevar pe Patrolul tau si daca sunt ok.

 

Voi ajunge mai tarziu la garaj si iti trimit poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tlc lj73

 

Salut , poti sa dai un link cu farurile pt Patrol ? Vreau si eu sa schimb mortaciunile mele si nu prea am gasit variante.

 

Mersi

Caută pe ebay GQ MQ Y60 PATROL 2X 7'' 105W *LEGAL* Round LED DRL+TURN Headlights. Sunt pe telefon acum și nu am acces la toate info.

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Tlc lj73

 

Aici fu o situație mai delicată, care era cât pe ce să se lase cu apă în motor. Noroc că nu mi-era dreapta ocupată, am oprit motorul și după o golire a filtrului de aer de apă am plecat mai departe.

Viteza, bat-o vina.... :grin: La sfârșit se aude un ”m-a mâncat în cur.....” :grin:

 

 

Editat de pmstancu

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tlc lj73

 

Pentru cei ce vor să piardă 18 minute din viață urmărind ziua de sâmbătă comprimată într-un videoclip:

 

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tlc lj73

 

Tot pentru cei care vor să piardă aiurea 18 minute din viață sau se plictisesc: ieșire de grup din 11.03.2018. 18-20 de grade atunci....

 

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tlc lj73

 

Felicitari...foarte frumos....

Cred ca imi fac viza de flotant la Constanta...ca aici in bucuresti esti e cam moarta treaba...😂😂😂

vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure

toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada

SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tlc lj73

 

Veneticii sunt bineveniți, formalismul statutar și aberațiile serviciului de evidența populației nu fac obiectul interesului nostru....:wink:

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare