Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Achizitie X-Trail 2004-2006 ??


Alexandru99

Postări Recomandate

Buna seara .

Vreau sa cumpar un X-trail din 2004-2006 diesel dar din pacate nu prea am gasit pareri despre aceasta masina ... O voi folosi pentru iesiri pe malurile Dunarii si bratul Borcea toamna si primavara la pescuit si pentru a transporta stupi cu o remorca de 1.5 t . M-ar ajuta ceva pareri daca face fata aceasta masina inainte de a o achizitiona sau daca sunt si alte alternative (momentan nu m-as baga la cele mai mari deoarece sunt incepator).

Va multumesc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie X-Trail 2004-2006 ??

 

Urmeaza achizitia acestui model pentru inceput ....urmeaza poze si o sa postez peripetiile unui incepator cu X-Trail pe unde am vazut numai Defender{care ne-a putut trage 1 km} si un Hillux {care nu ne-a bagat in seama}. Pentru X-Trail sunt kituri de inaltare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie X-Trail 2004-2006 ??

 

Urmeaza achizitia acestui model pentru inceput ....urmeaza poze si o sa postez peripetiile unui incepator cu X-Trail pe unde am vazut numai Defender{care ne-a putut trage 1 km} si un Hillux {care nu ne-a bagat in seama}. Pentru X-Trail sunt kituri de inaltare ?

 

Daca prin "kituri de inaltare" te referi la acele distantiere puse deasupra arcurilor, nu ti le recomand, iar daca te referi la inaltarea masinii, atunci asta se face cu o alta suspensie (arcuri + amortizoare) si cel mai bun sfat il poti capata punand o intrebare aici :

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?63542-***GTC-Auto***-Suspensii-OLD-MAN-EMU-consiliere-si-vanzare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie X-Trail 2004-2006 ??

 

X-trail este un suv de oras si la activitatile descrise de tine nu cred ca se preteaza.Prarea mea este ca iti trebuie o masina mai robusta ,neaparat cu reductor.Ce faci cu un x-rail cu remorca de 1,5 t pe un drum unde a plouat un pic nu mai zic de o ploia abundenta.Fiind pescar frecventez dunarea si au fost situatii cand cu o remorcuta de 7,5 t abia am iesit la drum ,in conditiile in care am un patrol de 4,2 d.Un L200 , o navara sau un hilux ar fi de luat in calcul pentru nevoile tale,ce-i drept nu sunt asa confortabile ca x-traiul.

Fiecare zi trebuie trăită ca și cum ar fi ultima..

Off-road Alyon Team

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Re: Achizitie X-Trail 2004-2006 ??

 

Salut, poate nu sunt cel mai in masura sa vorbesc...X-trailul e din 2002 si nu are nimic in plus pentru off-road, dar e excelent pentru categoria lui.

Consum motorina mic (8 - 6.5 - 5.5), comod la drum lung si foarte lung ( 6.000 - 10.500 km dintr-o bucata,un singur sofer), la deal sprinten cu 5 adulti ( muntii Baiului, Cabana Ciucas, munti si rape...in tara si afara) , pe zapada urcari la munte off-road, (diferenta o fac pneurile , talpa soferului si experienta... desi uneori mi-as fi dorit reductor...dar am invatat ce poate si am grija...)

Rugina a inceput sa apara la 370.000 km putin la aripile spate dar e sub control. Probleme majore NU. Avand in vedere ca fac 3.000 km / luna in oras in regim de santier (10-12 saci de ciment) si mai are suflu sa ma duca unde visez ...e un SUV extrem de reusit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare