Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

probleme grand cherokee 3.1


zet 04

Postări Recomandate

Salut am o problema cu masina mea , acum doua saptamani am inaltato si dupa toata treaba asta a inceput sa mi sa duca capul de cardan de la cutia de transfer spre grupul din fata, am schimbat pana acum doua capete intr-o saptamana va rog daca puteti sa ma ajutati si pe mine sa tiu care ar fi problema. Masina este un grand cherokee 3.1 din 2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: probleme grand cherokee 3.1

 

Salut am o problema cu masina mea , acum doua saptamani am inaltato si dupa toata treaba asta a inceput sa mi sa duca capul de cardan de la cutia de transfer spre grupul din fata, am schimbat pana acum doua capete intr-o saptamana va rog daca puteti sa ma ajutati si pe mine sa tiu care ar fi problema. Masina este un grand cherokee 3.1 din 2001

 

Piesele pe care le-ai montat sunt noi si sunt de la acelasi producator ? Sunt Pascal ? Daca da atunci e normal -sunt o mare mizerie . Am schimbat si eu de alea si s-au dus in cativa km . Nu as crede ca problema vine de la inaltare .

 

:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: probleme grand cherokee 3.1

 

cardan am gasit dar foarte scump 2200 ron

 

Daca e nou, e ieftin :wink:

Unul facut custom e in jur de 3k de lei ( oleaca mai intarit , dar nu e cazul la tine sa ai nevoie )

 

Asa cum zicea si Marius, iei unu de Cherokee si il lungesti sau unu de Grand si il ajustezi ( eventual scurtezi ). As recomada varianta in care sa fie mai lung si sa trebuiasca doar scurtat, de lungit e mai greu :wink:

XJ '96 2.5i, WJ '00 4.7
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: probleme grand cherokee 3.1

 

Salut si atunci sa fie problema de la capetele alea pascal , si ce sa ii pun , cardan am gasit dar foarte scump 2200 ron

 

 

Cauta unul SH pe olx sau ... Eu il am de 3 ani si nu are nici o treaba . Am dat pe el vreo 100 euro . Masina este ba inaltata ,ba stoc ,ba trage platforma ,ba face offroad.

 

:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare