Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Probleme la servodirectie - MAZDA B2500


SO PINTEA

Postări Recomandate

Stie cineva cum pot verifica daca e dusa pompa de directie sau caseta la o MAZDA B2500?De o vreme nu mai functioneaza deloc servo diectia,chiar daca am schimbat uleiul din circuit.Cand incerc sa virez pe loc ,trebuie sa ma ajute cel din dreapta,iar daca accelerez merge mai usor volanul.Se aude un huruiut ca si cum n-ar mai fi ulei in vasul de la servo.Rog sa-mi raspunda cineva.va multumesc.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Probleme la servodirectie - MAZDA B2500

 

Daca incepi sa ai servo cand turezi motorul, iar cureaua aferenta e corect intinsa, e semn ca pompa servo e dusa! Parerea mea!

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Probleme la servodirectie - MAZDA B2500

 

Eu zic ca e dusa pompa de servo. Si pe mine numa ca nu ma ajuta copilotul sa invart de covrig. Cateodata mergea mai bine pe la 4-5000rpm, cateodata, daca rotile erau flexate, nu puteam invarti deloc volanul. Masina e o Frontera, principiul tot ala e...

 

Un mic sfat, cauta caseta de directie dupa cod, si vezi pe ce masini s-a mai montat. Eu de exemplu, am gasit de Frontera tot de la 200 lei in sus, am cautat dupa cod si am gasit de Astra cu 30 lei :)) Oricum, dupa cod, mi se potriveau si de la Dacia, Renault, Rover, etc...

Editat de Astral

Off-Road in Waldland

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare