Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Busoane cutie si punti ?


teo pes

Postări Recomandate

Re: Busoane cutie si punti ?

 

Vezi ca sunt de plastic - sa nu le fortezi prea tare. Am schimbat in service, stiu ca pe fata mi-au dat carenajul roata dreapta jos. Pe spate era chiar mare si evident. Pacat ca nu am facut poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Busoane cutie si punti ?

 

Da ai dreptate , sunt de plastic , nu vin cu poze pt ca am umblat pe un canal , deci ...cutia privind din fata are busonul de umplere pe dreapta cutiei , cutia de transfer are busonul de umplere ce se desface cu imbusul tot privind din fata ,prin degajarea rotunda din ,, persou",in reductorul ,,puntii " spate buson future ..se vede !

Trebuie pompa la cutie !

VIATA-I GREA DAR TRECE !!!:ypu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Busoane cutie si punti ?

 

sau 1,5 metri de furtun si o mica adaptare la dopul sticlei din care faci completarea/umplerea:)

Karolicaaaa ......!! asta este deja ,,inginerie " invatata la Dacia 1300 :ha:,cu bidonul de ulei in apa calda si fugi repede afara sa nu se raceasca :ha:!...mama mama ! si ce ne mandream ...,,eu I am bagat ulei la cutie " :dr2

VIATA-I GREA DAR TRECE !!!:ypu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Busoane cutie si punti ?

 

Karolicaaaa ......!! asta este deja ,,inginerie " invatata la Dacia 1300 :ha:,cu bidonul de ulei in apa calda si fugi repede afara sa nu se raceasca :ha:!...mama mama ! si ce ne mandream ...,,eu I am bagat ulei la cutie " :dr2

 

eheee eu si acum am un bidon de ulei Castrol de cutie deala cu furtunas de iese din dop, pe care il cuplez la un furtun :) si cu care fac umplerile:)

eventual daca ai un amic e si mai simplu :) el tine sticla de afara si tu tii furtunul la gura de umplere , aia cu incalzitul nu ma streseaza ca ale mele cand le puneam erau deja calde :) doar le tineam acolo la motor la aripa:):):)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Busoane cutie si punti ?

 

Vi sa aprins vreun bec de ati umblat la uleiuri ?

 

:) nici decum da daca am schimbat ambreiajul :) ce era sa fac? :)

sa recuperez zeama aia infecta contaminata cu noroi sau alte impuritati?

e drept puteam scuti cei 800ml de ulei pentru grupul spate :) da daca tot am schimbat la cutie la modulul care da spre spate... am zis ca nu ma pagubeste o litra de ulei pt grupul spate:)

by za uei :) masina are 17,000 km :)

cu doua motoare la activ:):):):)

si doua ambreiaje:) ultimul a tinut cam 3000 km :)

da pe mine nu ma luati in seama ca eu sunt oricum atipic la partea de solicitari si service:):):)

Editat de KAROLOKW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Busoane cutie si punti ?

 

:) nici decum da daca am schimbat ambreiajul :) ce era sa fac? :)

sa recuperez zeama aia infecta contaminata cu noroi sau alte impuritati?

e drept puteam scuti cei 800ml de ulei pentru grupul spate :) da daca tot am schimbat la cutie la modulul care da spre spate... am zis ca nu ma pagubeste o litra de ulei pt grupul spate:)

by za uei :) masina are 17,000 km :)

cu doua motoare la activ:):):):)

si doua ambreiaje:) ultimul a tinut cam 3000 km :)

da pe mine nu ma luati in seama ca eu sunt oricum atipic la partea de solicitari si service:):):)

:g:h5:dr2:dr2:dr2

VIATA-I GREA DAR TRECE !!!:ypu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Busoane cutie si punti ?

 

banuiesc Karol ca te referi la masina de campionat...ca altfel e dureros sa fi schimbat 2 motoare in 17 mii km(te-ar descalifica mult sub condusul unor femei:top :)

Editat de dan chiperi
:lr blackhttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?61857-LADA-NIVA-IASI-quot-Natasha-quot/page15&highlight=iesire+iasi :lr whitehttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?65728-Lada-Niva-1-7-i-multipunct/page52&highlight=lada+niva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Busoane cutie si punti ?

 

banuiesc Karol ca te referi la masina de campionat...ca altfel e dureros sa fi schimbat 2 motoare in 17 mii km(te-ar descalifica mult sub condusul unor femei:top :)

 

CE iti mai place so tie saorma:) recunosc ASA este;) so nu din vina mea:) :):)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare