Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Discovery 2 - cardan fata


bogdanhh

Postări Recomandate

Re: Discovery 2 - cardan fata

 

E bine cand reusesti sa remediezi probleme pe care le-ai creat singur ;) .. asa e cand te iei doar dupa forumisti in special ''scotieni" si nu dupa acte oficiale ale masinii... D2 nu a fost conceput din start sa functioneze corect cu alt fel de cardan decat cel cu cruce dubla... cei care au facut conversii la cruce simpla au facut-o dintr-o zgarcenie exacerbata si apoi au intrat in asa numitul sindrom psihologic "cognitive dissonance - the engine of self justification" si nu mai puteau recunoaste ce KKT au facut. Oricum eu ma bucur ca finalul e fericit :grin:

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Va salut,am o problemă la un td5 2004 automat,de azi a început să scartie cand merg constant sau cand demarez fara vreo alta problema pana acm si precizez ca pana sa o înalt nu mi-a facut nici un zgomot,aveti idee ce ar putea fi?

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare