Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Arcuri spate Feroza


Costti

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 54
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Arcuri spate Feroza

 

Ala e pretul pe o parte. Ai zis set ma gandeam ca au stanga + dreapta la pretul ala. Banuiesc ca vin fara bucse bride etc. O brida am vazut ca este vreo 70 lei...enorm - si nu sunt convins ca e vreun material deosebit precum erau cele originale.

:cl Ignis 4x4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Arcuri spate Feroza

 

Ala e pretul pe o parte. Ai zis set ma gandeam ca au stanga + dreapta la pretul ala. Banuiesc ca vin fara bucse bride etc. O brida am vazut ca este vreo 70 lei...enorm - si nu sunt convins ca e vreun material deosebit precum erau cele originale.

 

Se gasesc pe ebay circa 200 euroi ambele plus transport. Dar na, merita? Eu le-am springuit la nelu si mi-a mai si schimbat cate o foaie ca se rupsesera si deocamdata tine. Atata doar ca zici ca e magar cat de rigida e. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

Re: Arcuri spate Feroza

 

Salutare, colegi !

 

Ma alipesc si eu aici cu problema mea, sper sa nu deranjeze asta:

Aveti idee ce arcuri sunt compatibile pentru puntea spate un Rocky din '94 deci cu elicoidale ? Nimic de la Toyota oare ?

Mentionez ca nu caut sa inalt masina, pur si simplu cele de pe masina au obosit.

 

Daca cineva cunoaste vreo varianta si nu e la secret, as ramane recunoscator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 luni mai târziu...

Re: Arcuri spate Feroza

 

Salut,

Deși discuția este veche, am avut și eu problema asta. Am găsit arcuri LSG (fabricate în germania, 4+1) care au înălțat mașina cu aprox 5cm față de cele vechi (care erau drepte), dar care nu o fac să scuture foarte rău. Am găsit la un magazin lângă pitești cu 550 lei/bucată (pachetul de arc). dacă aveți nevoie, dați-mi un PM și vă dau numărul de telefon al magazinului.

Editat de ddavid2102
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare