Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Primiti cu colindul?


111lsd

Postări Recomandate

Ieri o fost o zi plina de bucurie pentru mine. Am primit cadou pe Bucefal.

Fatat in 2000 si adus din Germania cu putin timp in urma.E scurt si indesat, cu 220.000 km si intr-o stare a caroseriei de invidiat, adica cu fff putina rugina(fara teroson sau alte artificii), inchidere centralizata si abs functinale precum si Ac fara curea( deci greu de spus daca functioneste au ba). Pret prohibitiv desigur....9000 lei.

A venit de la Arad pe roti cu o viteza de croaziera 110-120 km/h si cu un consum facut la pompa de (surpriza mare pentru mine) 8,2 %.Cuplaje perfect functionale si pe spate cu un lsd care m-a incantat cand l-am probat pe o pajiste cu un strat de zapada.Urmeaza dupa sarbatori schimbat filtre si uleiuri, inmatricularea la vecini (ca la noi e jale mare cu taxele), scarpinat un pic pe la directie si suspensie dupa care, daca or mai fi banuti, un set de potcoave MT ieftine si bune.

Azi am fost ocupat, dar maine promit ca vin si cu poze sa-l prezint pe Bucefal in toata plendoarea lui.

Va ureze Craciun fericit si multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Primiti cu colindul?

 

Bine ai venit.Adauga cateva poze cu jucaria.Cam ce vrei sa faci cu ea?

 

S-o folosesc ca masina de zi cu zi, la pescuit, vanatoare, apicultura si alte necesare. In nici un caz nu va fi supusa la chinuri.

Una peste alta sunt foarte incantat de masinuta. E foarte agila, cu un motor silentios si care raspunde bine la ce-i ceri si cu o intretinere destul de ieftina din ce am constatat pana acum.

Am comandat termostat-80 lei, bucsele brate spate( sau cum s-or numi cele care prind puntea de sasiu)-60 lei bucata pe original, semicaseta directie-100 lei, bielete stabilizatoare-23 lei bucata si bucse bara stabilizatoare spate -24 lei ambele.Ulei Castrol Magnatec 10 w40 6,5 litri si filtre Man.

In curand urmeaza distributia si uleiuri la transmisie.

Editat de 111lsd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Primiti cu colindul?

 

Mersi.Eu am un njoc in volan si ma gandeam ca e semicaseta uzata,dar nici nu vroiam sa arunc banii si sa nu rezolv problema

Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Primiti cu colindul?

 

Masina incepe sa se apropie de adevar. S-a reparat directia si unghiul de fuga, iar azi am inceput cu distributie, pompa de apa si curele accesorii. Incantat sunt si de pretul rezonabil al pieselor de schimb.

Am totusi un necaz, imi lipseste scrumiera (partea care colecteaza resturile de tigari si scrumul). Pana sa-mi dau seama ca de fapt lipseste am tot incercat sa scot ca sa golesc partea fixa.....O sa incerc la dezmembrari ca mai e pana ma hotarasc sa renunt la fumat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Primiti cu colindul?

 

Gasesti la dezmembrari.Inca nu mi-ai zis daca s-a reolvat acel joc din volan prin schimbarea semicasetei

Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Primiti cu colindul?

 

Mersi de raspuns.Daca ai nevoie de ceva piese din dezmembrari sa ma anunti ca sapt viitoare dau o fuga aproape de cluj unde au galloper la dezmembrat

Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...

Re: Primiti cu colindul?

 

Dupa aproape un an de calarit calul, fara a fi avut probleme, nu se mai aprinde martorul pt 4x4. Masina cupleaza normal, dar martorul nu se mai aprinde. A mai patit cineva?

N-ar fi un inconvenient daca nu ar exista riscul sa uit si sa merg in 4x4 pe unde nu trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Primiti cu colindul?

 

2 ani 20.000 km numai drumuri naspa si nici un fel de problema. Azi s-au schimbat ulei si filtre. In plus amortizoare si ulei lsd.

Singura problema nerezolvata e martorul pt 4x4 caruia nu am reusit sa-i dau de cap, dar m-am obisnuit sa traiesc cu asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare