Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Se stie ceva pe aici de acest samurai?


marius_br

Postări Recomandate

Buna seara si La multi ani tuturor colegilor de pe forum.Doresc sa mi achizitionez o mica jucărie si am gasit pe net de vanzare acest samurai ,despre care individul care il vinde se pare ca nu stie foarte multe . Fiind destul de modificată si inmatriculata in Ro speram sa o cunoasca cineva de pe aici sa mai aflu cate una_alta despre ea.

Va multumesc anticipat si va urez un an nou cu bucurii tuturor!

Screenshot_2016-12-28-21-51-55.thumb.png.7acde79b617ce6e5f9e1af7aefb97b78.png

Screenshot_2016-12-28-21-52-01.thumb.png.5e968b7895b23220c2b05860fcabc776.png

Screenshot_2016-12-28-21-51-46.thumb.png.7fe1ff8dc44dfdb1d6e0e5d2744d0353.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Se stie ceva pe aici de acest samurai?

 

Buna seara si La multi ani tuturor colegilor de pe forum.Doresc sa mi achizitionez o mica jucărie si am gasit pe net de vanzare acest samurai ,despre care individul care il vinde se pare ca nu stie foarte multe . Fiind destul de modificată si inmatriculata in Ro speram sa o cunoasca cineva de pe aici sa mai aflu cate una_alta despre ea.

Va multumesc anticipat si va urez un an nou cu bucurii tuturor!

 

Linkul cu anuntul de vanzare ar ajuta mai mult decat 3 poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Se stie ceva pe aici de acest samurai?

 

Linkul cu anuntul de vanzare ar ajuta mai mult decat 3 poze.

 

Nu am putut sa pun link deoarece intru de pe tel direct pe o aplicatie de unde nu pot copia link ul. Dar chiar sunt curios la ce ar ajuta mai mult decat pozele care le am pus. Adica...daca vezi si pretul masinii si nr de tel al celui care o vinde..te ajuta mai mult sa o Recunosti? Nu ca ar fi secret..masina e pe olx cu 1850 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Se stie ceva pe aici de acest samurai?

 

http:// https://www.olx.ro/i2/oferta/suzuki-samurai-inmatriculata-in-romania-ID7u1bv.html#:4e4205ecde

 

Are jante frumoase si shackle reverse. Altceva interesant nu vad... :) Eu zic sa cauti unu stock, in stare cat mai buna...

Off-Road in Waldland

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Se stie ceva pe aici de acest samurai?

 

Salutare,a fost prima mea masina de concurs din 2006 si am vandut-o in 2010 dupa care nu mai stiu nimic de ea Cand a fost la mine avea suspensie Calmini arcurile erau deasupra puntii (Spoa),motor de vitara de 1,6 cu 8 valve,rapoarte in punti de 4,56 ,cauciucuri pe 31x10,5 x15 ,jantele erau cele de pe poza Mangels cu et -50 ,latimea masinii era 1,75 m ,prelata era una foarte buna care inchidea bena,scaune scoica sparco retapitate,servo electric daca nu ma insel aveam ceva autoblocant sau autodeblocant,mai avea si troliu fata ,statie emisie receptie,roata de rezerva idenica cu cele de pe masina si era fixata in bena,avea numai 2 locuri .Toate acestea au fost acum 6 ani,se pot intampla multe

Editat de blavenstein

tractari auto profi cu o vechime de peste 18 ani

tel 0744621055

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Se stie ceva pe aici de acest samurai?

 

E clar ca in tot acest timp stapanul ei a fost o batranica de 98 de ani care mergea cu ea la biserica odata la doua luni, mai dadea cate un burnout din cand in cand sa aprinda cate o lumanare la vii cand uita chibritele acasa...dar acum a murit saraca ... :ha:

 

Sfatul meu e sa verifici aceasta masina ... iar daca nu primesti raspunsuri multumitoare cauta una stock si apucate de ea de la zero si fa-o dupa gustul tau...

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Se stie ceva pe aici de acest samurai?

 

La multi ani si salutari tuturor'! Am petrecut reveliomul la Targu Neamt si cum ma aflam eu prin zona ( acaretul era de vanzare la gura humorului...aprox 60 km ).. .am dat repejor o fuga chiar pe 1 ian sa vad despre ce e vorba..spre disperarea neveste mii . Am gadit un fel de masina parasita asa..despre cel care o vindea nu stia mai nimic...evident o masina in care din 2010 de cand spunea colegul de mai sus ca a vandut o nu s a mai investit mai nimic. Chiar si asa am zis eu ca o pot readuce la viata si am cumparat o. :) Deocamdata masina a ramas la targu neamt,fiindca nu o puteam aduce pe roti ,si o sa mi iau platforma sa dau o fuga dupa ea sapt asta mai spre sfarsit. Cei 60 km dintre gura humorului si tg neamt i am parcurs cu ea,cu viteza ametitoare de 5o km/h cu un consummde vreo 30 % si cred ca vreo 2 litri de ulei. Acum trebuie sa mi dau seama cat consuma si cat pierde ulei fiindca lasa balta sub Ea. Am intrat putin si printr o padure pe acolo sa vad ce poate sa faca,,, dar am ramas putin dezamagit. Moturul nu are putere mai deloc..efectiv moare in pante mai mari..iar cateodata nu tine relantiul. 4x4 functioneaza si la mic si la mare..n am auzit zgomote ciudate, servodirectia electrica iarasi din fericire functioneaza...mai multe o sa va povestesc dupa ce o sa o aduc la br..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Se stie ceva pe aici de acest samurai?

 

Multumesc pt raspuns blavenstein ! Ma bucur tare sa stiu cel putin a cui a fost masina si ce modificari s au adus pe la ea. Sigur o sa am nevoie de ceva sfaturi si sper sa nu te deranjez cu intrebarile mele cand va fi cazul!

Editat de marius_br
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare