Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

se deschide in mers portiera....


Razvan1267

Postări Recomandate

Re: Problema cunoscuta cumva?

 

In prima faza, as desface panoul usii cu pricina, curata si unge mecanismul incuietorii.

WD40 si un spray cu teflon sunt cele mai recomandate!

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Problema cunoscuta cumva?

 

Eu am problema asta la portbagaj dar este alta treaba nu am usa reglata bine din balamale si din cauza asta nu se inchide, in cazul tau poate se rezolva cu o curatare.Usa se inchide usor cand o impingi cu mana, se aude acel clanc?

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Problema cunoscuta cumva?

 

done,degeaba...

 

In cazul asta, e posibil sa fie sarita/rupta vreo parghie, (sau vreun arc),pe acolo... trebuie demontata incuietoarea si studiata.

 

L.E.: fa-ti rost de un RAVE pentru anul tau sa vezi cam cu ce te confrunti?

Editat de teddybear

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: se deschide in mers portiera....

 

Acum multi ani, un "meserias" a reglat incuietoarea la usa soferului la un ARO ... Se inchidea perfect. Am plecat a doua zi cu el si pe drum mi s-a facut somn. Cand am deschis geamul sa mai intre racoare sa ma trezeasca, am auzit cum macaraua a agatat ceva, dar n-am dat atentie. Apoi am inchis geamul si m-am rezemat de usa (n-aveam centura pusa). La o denivelare in asfalt, s-a deschis usa la cca 70 - 80 km/h si aproape ca am cazut din masina :hl (ramasesem agatat cu mana dreapta de volan si incercam sa tin masina pe banda privind pe sub usa deschisa :ha: Cand incercam sa ma ridic, masina vira dreapta si se ducea in sant ... noroc ca nu era trafic la ora aia ... Cu greu am reusit sa ma trag in scaun si apoi am oprit sa inchid usa, ca mecanismul ramasese actionat si nu se mai inchidea de loc.

4x4MANIA is where we are !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: se deschide in mers portiera....

 

au patit-o si altii http://forums.lr4x4.com/topic/54596-defender-90-door-opening-while-driving/

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare