Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Caut o rusoaica - sfat achizitie Niva


h.stefan

Postări Recomandate

Buna seara! De cateva zile mi-a intrat in cap sa-mi iau o niva, dupa ce am avut norocul (cred) sa folosesc una 12 ore. Ideea este ca eu imi doresc ceva destul de ieftin fiind dispus sa mai investesc in ea pe viitor. Voiam sa va inreb ce parere aveti de urmatoarea. vad ca a mers cu roti diferite si omu acuza o bataie in fata. ce a putut strica?

https://www.olx.ro/oferta/lada-niva-schimb-cu-utilaje-agricole-ID7lORS.html

 

Capture.JPG.8d558d41e7bb576811b4a1e623fd8172.JPG

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Caut o rusoaica

 

Masina este recarosata, grup fata stricat, instalatie de gaz goala(omul spune ca merge) cu apa data jos din motor, cica sa nu inghete, roti pe 15 pe spate iar pe fata de 16. Omul o lasa la 34 mil cand am vb cu el, dar problemele spuse la telefon m-au facut sa ma razgandesc. Parerea mea e ca nu merita!

Editat de celcuparul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Caut o rusoaica

 

Multumesc mult! ma asteptam sa fie grupul daca a mers cu roti diferite neluand in considerare raportul volumetric al rotilor ma mir cum de nu se invartea intr-una pe strada. mie mi-a spus ca se poate proba masina ceea ce m-a facut curios de ea. Alte sugestii la bani putini are cineva?

Editat de h.stefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Caut o rusoaica - sfat achizitie Niva

 

Nu merita, orienteaza-te spre altceva ......adica merita doar daca ai multa, multa rabdare ca sa o restaurezi integral, adica demontata pina la ultimul surub, reconditionat ce se poate, dar de preferat inlocuit cu ceva nou si apoi reasamblata.

cind o sa fiu mare.....o sa-mi iau tot niva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Re: Caut o rusoaica - sfat achizitie Niva

 

Salut,

Prima a ajuns la mine. As vrea sa incarc poze dar nu ma descurc.

Are grupul fata defect , in rest functioneaza ok.

Deja a plecat catre un mecanic din Chisinau pentru reparatii.

Cand se va intoarce voi reveni cu detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

Re: Caut o rusoaica - sfat achizitie Niva

 

Buna seara! De cateva zile mi-a intrat in cap sa-mi iau o niva, dupa ce am avut norocul (cred) sa folosesc una 12 ore. Ideea este ca eu imi doresc ceva destul de ieftin fiind dispus sa mai investesc in ea pe viitor. Voiam sa va inreb ce parere aveti de urmatoarea. vad ca a mers cu roti diferite si omu acuza o bataie in fata. ce a putut strica?

https://www.olx.ro/oferta/lada-niva-schimb-cu-utilaje-agricole-ID7lORS.html

 

[ATTACH=CONFIG]274450[/ATTACH]

 

In sfarsit am reusit sa.mi iau una. Este modelul 1.7 din 2001 si direct a intrat in service. Deocamdata i.am facut franele urmeaza tablaria ambreiajul si puntea spate care este stramba (pregatire itp).

Revin cu update si poze pe parcurs.

Mi se pare ca nu calca pe aceleasi urme. Sper sa se rezolve din punte si ungiuri fata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Caut o rusoaica - sfat achizitie Niva

 

In sfarsit am reusit sa.mi iau una. Este modelul 1.7 din 2001 si direct a intrat in service. Deocamdata i.am facut franele urmeaza tablaria ambreiajul si puntea spate care este stramba (pregatire itp).

Revin cu update si poze pe parcurs.

Mi se pare ca nu calca pe aceleasi urme. Sper sa se rezolve din punte si ungiuri fata

 

:ha: Am dat-o la fier vechi....

E prin Focsani , a zis cineva ca incearca sa o scoata la lumina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Caut o rusoaica - sfat achizitie Niva

 

:ha: Am dat-o la fier vechi....

E prin Focsani , a zis cineva ca incearca sa o scoata la lumina

 

Erau multe probleme nu? Eu renuntasem de la faza cu grupul. Adica pe asta am luat.o ca macar mergea pe rotile ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Caut o rusoaica - sfat achizitie Niva

 

:ha: Am dat-o la fier vechi....

E prin Focsani , a zis cineva ca incearca sa o scoata la lumina

 

Și eu vreau sa îmi cumpăr Niva, dar vad ca dacă se strica ajunge la fier vechi. Chiar nu mai poate fi reparata o Niva dacă se strica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: Caut o rusoaica - sfat achizitie Niva

 

In sfarsit am reusit sa.mi iau una. Este modelul 1.7 din 2001 si direct a intrat in service. Deocamdata i.am facut franele urmeaza tablaria ambreiajul si puntea spate care este stramba (pregatire itp).

Revin cu update si poze pe parcurs.

Mi se pare ca nu calca pe aceleasi urme. Sper sa se rezolve din punte si ungiuri fata

 

Update niva vopsita! Urmeaza ambreiaj

received_1745818075723530.thumb.jpeg.cc841dee2ba982aadda27f95f0b7ea2c.jpeg

received_1745817949056876.thumb.jpeg.27c93ffdc4c8e86339e066da099e6022.jpeg

received_1745817689056902.thumb.jpeg.7062ce77fd0e4a050162a6069d583469.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare