Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Achizitie Suzuki Vitara


evilboarder

Postări Recomandate

Re: Achizitie Suzuki Vitara

 

Din pacate cea din poze nu prea e ceea ce pare...am vazut-o azi.... placa a fost clasica....pt varsta ei e foarte bine, dupa ce in prealabil nu avea nicio problema......rugina....ce e aia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie Suzuki Vitara

 

Cu riscul de a deveni stresant, stie cineva ceva despre asta:

 

https://www.olx.ro/oferta/suzuki-vitara-1-6-16v-cabrio-pregatit-off-road-soft-top-decapotabila-ID9v6RL.html

 

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie Suzuki Vitara

 

M-am uitat pe anunt, unele preturi ce le insira acolo vanzatorul sunt din cu totul alt film;

Nu stiu ce prelata a pus el cu 1700 de euro.

 

Insa pretul e bun pt cate are puse pe ea si daca nu are defecte majore ascunse.

Ciudat ca la cate spune ca are pe ea masina...nu spune ca a facut si o reconditionare la sasiu :)

 

P.S. Mai e un lucru de care ar trebui sa tii cont- masina fiind deja preparata pt off road depinde mult si de cine si cum a condus-o. Am vazut destui kamikaze care isi bat joc de masini. Din punctul asta de vedere e mai bine sa fie una cu mai putine modificari...sau chiar stock si in timp sa o modifici tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie Suzuki Vitara

 

Ai perfecta dreptate, asa m-am gandit si eu, insa nu prea am gasit nimic care sa nu aiba grave probleme cu rugina.Mai cautam.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie Suzuki Vitara

 

Masina din anunt...arata bine...in poze...la cati bani zice ca a bagat in ea..pretul este suspect de mic. Cum zice si colegul mai sus...preturile spuse de el sunt aberante...

Acum din poze este greu sa judeci o masina, cel mai bine este sa te duci sa o vezi la fata locului. Ca si o paranteza...azi am fost sa vad o masina pentru fratele meu...in poze si la telefon totul ok...la fata locului...

_ capota ( am vrut so o polishez...dar nu a iesit )

_ pedala de ambreiaj moarta...( a tras cu mana de ea...Gata domnule acum merge..:ha::ha::ha:

_incalzirea in scaune merge?...ca sunt reci bocna?...Da dar cred ca sunteti dumneavoastra incalzit de la cealalta masina si nu simtiti...

_capota spate vopseaua sarita....Am tinut o antena cu magnet acolo...si asa se intampla cand sta mai mult magnetul pe tabla masinii...

_reglajul electric al scaunelor nu merge....A...merge dar nu cred ca a sesizat senzorul ca sunteti asezat...:ha::ha::ha:...(

am 95 kg...sau poate stateam in picioare

_geamul dreapta...coboara dar nu se mai ridica...A...face cand si cand asa...

_geamul stanga....la fel....A....e prima data cand face asa...

...si au mai fost...Am schimbat bascule...admisia...cutia de viteze...ulei ca la balamuc pe la motor...si maximul au fost mai multe buchete de BUSUIOC...puse pe la motor...

_Astea ce sunt?...ai sfintit masina...sau le-ai pus sa il viseze pe viitorul propietar?

_Nu domnule...astea sunt pentru soareci si sobolani...sa nu intre la motor..

:ha::ha::ha:...a fost o zi incheiata perfect....

vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure

toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada

SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie Suzuki Vitara

 

Perfect adevarat treaba cu masina stock, daca se poate chiar cu vopsea originala (insa probabil cer prea mult de la o masina din anii 2000) la fel de adevarat si cu vazutul la fata locului, doar ca incerc sa evit prea multe fete ale locului pentru ca dau numai si numai de personaje ca cei cu masina pentru fratele tau (numai scuze de 2 lei, numai gunoaie de oameni...bai frate...si trist e ca pana la urma isi vand cotetele. Deja am alergie la...ce vreti...are 20 de ani masina !.....pai vreau sa ceri pe ea 100 de Euro cat pentru un tomberon de 20 de ani in metastaza...aia as vrea, pentru ca nici nu as mai ajunge sa te deranjez cu telefoane sau mesaje :))))) ).

PS scuze de off topic...dar m-am descarcat un pic !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie Suzuki Vitara

 

Nu te supara dar eu cam stiu profilul cumparatorului care vrea masina ca scoasa din fabrica si vrea sa negocieze de la telefon direct minim 4 500 euro. :)) Adevarul e pe la mijloc intotdeauna.

Pe de alta parte vitara din 1995 fara rugina, e ca mireasa virgina, adica imposibil de gasit.

Abia gasesti o Vitara din 2000 2002, modelul putin mai nou fara rugina multa, ce sa mia zici de alea si mai vechi..

Eu am luat Bertonele de curand fara rugina absolut deloc, dar am dat pe el cat dau altii pe Patroale. La fel si cu Daihatsu Rocky, care s-a apropiat de pretul unei masini mai dichisite in ale offroadului, dar na, unde e pasiunea, minte nu mai e. :))

Eu unul sincer nu cred sa existe Vitara fara rugina, iar daca exista e sigur undeva ascunsa prin Italia si costa minim 4000 euro acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie Suzuki Vitara

 

Nu te supara, dar nu stii cat cerea domnul pe Vitara din 95, nu am ajuns la capitolul bani cu niciun vanzator pentru simplu fapt ca nu imi place doar sa ma aflu in treaba, daca masina e un gunoi si gratis sa mi-o dea, nu as lua-o (sau daca nu-mi place).... stiu ce inseamna un sac fara fund din experientele mele de pustan cu Dacii cu saci de rafie pe post de pedalier. Si mai stiu ceva.... ca vanzator afirmi ca nu are nicio problema inclusiv nicio problema legate de rugina.....pai....sa ma ierte D-zeu...

Totusi sa nu-i stricam colegului topicul...

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie Suzuki Vitara

 

si tu te astepti ca la 3000 euroi cu tot cu accesoriile respective sa nu aiba rugina deloc? adica doar intreb, e vorba de naivitate sau ce asteptari ai totusi? Da scuze de offtopic, dar cand gasesti o vitara fara rugina sa mi-o arati si mie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie Suzuki Vitara

 

Nenea Cosmin, nu esti atent deloc .... nu la cea din link ma refeream, (aceea nu e din 95). Tocmai ca nu sunt naiv deloc (sper eu), am incercat sa aflu pe cat posibil mai multe detalii despre ce mi-a sarit mie in ochi.

Dar pana una alta cu ce aduce valoare conversatia noastra? Aici e un topic despre achizitia unei Vitara....am pus nistre intrebari si multumesc unor colegi pentru raspunsuri.... ti se pare ok asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie Suzuki Vitara

 

Salut!

Vezi ca ti-am trimis un PM....insa nu stiu daca a plecat ca a dat o eroare. Daca nu il primesti da-mi de veste si il scriu din nou...

 

LE: Vad ca nu merge mesajul; incerc sa pun linkul aici- daca e vreo problema rog un moderator sa il stearga:

 

http://www.*************/viewtopic.php?f=37&t=6372

 

1004096806_ScreenShot2017-11-21at08_26_38.png.7e8f3ad15c495c83778055ef5492611d.png

Editat de mushudog
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie Suzuki Vitara

 

Eu am spus mai sus, ca am gasit o masina. Nu a fost cea mai buna afacere, dar am gasit-o.

Din partea mea topicul poate ramane pentru altii care cauta sfaturi de achizitie si vor sa puna intrebari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie Suzuki Vitara

 

Bobitza...aceasta este o masina pe care o stiu si o recomand...este intretinuta excesiv.

https://www.olx.ro/oferta/vand-suzuki-vitara-4x4-off-road-ID80ta5.html#9cc2b8f4b5

vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure

toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada

SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie Suzuki Vitara

 

este o masina foarte bine intretinuta...sigur nu vei avea batai de cap cu ea

vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure

toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada

SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare