Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Intretinere W163 2.7 cdi


filip2010

Postări Recomandate

Re: Intretinere W163 2.7 cdi

 

...mda...ce sa zic...imi pare rau ...macar a ta e intreaga si ai ce sa vinzi. :x

Una peste alta am fost multumit de model,relativ ok la preturi dpdv al intretinerii dar al naibii de scump cand vine vorba la elemente importante (motor,cutie).

Vara asta raman la masina de familie ptr concedii,iar din toamna...ma orientez eu la ceva.

Ptr adrenalina pe coclauri am sa aleg ceva mult mai usor,usor de modificat si ieftin de reparat daca il rastorn sau il fac submarin ca pe W163.

In principiu am vazut si testat cateva veverite usoare: Jimny,Vitara,Feroza,X90...si neaparat snorkel...:wink:

 

 

Pacat ca esti departe de mine...sunt 2 scrap-yard-uri langa mine de unde iti poti alege linistit un Jimny avariat,il platesti la pret de fier vechi,il urcai frumos pe o platforma si in Ploiesti la colegul Jighi il transformai intr-un buggy de toata frumusetea...si pe urma sa te tii adrenalina pe coclauri :ha:

Ca sa fii respectat, incepe prin a te respecta tu insuti.

 

“Tudor Arghezi, citat despre respect”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 luni mai târziu...
  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Intretinere W163 2.7 cdi

 

Scuze de intarziere...intre timp am luat un Polaris...vanzatorul mi-a dat de m-a julit cand mi-a zis pretul...reversul medaliei este ca...MERITA TOTI BANII !!!

:banana

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 ani mai târziu...

Salutare! De aproximativ 6 luni am achizitionat un ML W163 2.7 si pot spune ca sunt multumit de costul intretinerii acestuia (aici ma refer la piese noi consumabile si nu numai). Inainte de acesta am incercat un ML W164 ( am detinut unul 3.0 V6  vreo 4luni) si nu am reusit sa ramanem prieteni (mai sensibil la electrica si mai scumpa la intretinere)...

Cel din prezent (163) este in 2002, are 441.000km in bord (posibil 500.000km reali) , l-am luat cam neingrijit si cu multe defectiuni - plastice la interior/exterior deteriorate, probleme electrice, confort si altele mecanice, dar si cu ceva calitati - motorul torcea frumos, cutia mi s-a parut ca schimba destul de bine, nu prea are rugina , vopsita total destul de bine si nu in ultimul rand este autoutilitara - impozitul este mai omenesc; 

Masina in prezent (dupa timp investit si mai multi bani - precizez ca am lucrat singur la masina) am reusit sa o aduc la un nivel corect de functionare/aspect, iar pe viitor as dori sa o inalt/latesc putin, dar vreau sa abordez cea mai optima modificare - aici as incepe cu anvelopele (cele omologate in acte sunt niste ciudatenii) si as dori sa pun pe masina 265/65 R17 sau 265/70 R17 AT-uri.

 

WhatsApp Image 2022-04-10 at 09.13.34.jpeg

"don't get scared, be prepared for the worst"

frontera pregatita de razboi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare