Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Posesor nou de Honda CRV


Max

Postări Recomandate

Re: Posesor nou de Honda CRV

 

CR-V III (RE5) 2.0-150 CP, maluala, 6 trepte are 1600 kg cu sistem de franare si 600 kg fara sistem de franare. 2.2 diesel cred ca are 2000 kg. Iarna trageam Fabia 1 dupa mine fara sa simt si fara smucituri, ambele pe zapada, fara sa ajung la piatra. Normal cu Fabia suspendata. Nu am carlig la masina si n-am tras remorca/rulota dupa mine.

 

CR-V I 2.0-147 CP cu remorca cu stupi nu a mai putut pleca din mijlocul unei pante pe asfalt, dar remorca cred ca avea mai mult de 2 tone.

 

Daca drumurile la lac sunt mai dificile, parerea mea ca lipsa reductorului le penalizeaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Posesor nou de Honda CRV

 

147 de cai are si a mea.

Nu am legat inca vreo remorca sau platforma dar pare suficient de puternica pt tractat asa ceva. Insa vorba lui Cos, cine stie cat tine.

 

Cutia automata la mine merge bine.

Sper sa nu am probleme cu ea in timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Posesor nou de Honda CRV

 

CR-V III (RE5) 2.0-150 CP, maluala, 6 trepte are 1600 kg cu sistem de franare si 600 kg fara sistem de franare. 2.2 diesel cred ca are 2000 kg. Iarna trageam Fabia 1 dupa mine fara sa simt si fara smucituri, ambele pe zapada, fara sa ajung la piatra. Normal cu Fabia suspendata. Nu am carlig la masina si n-am tras remorca/rulota dupa mine.

 

CR-V I 2.0-147 CP cu remorca cu stupi nu a mai putut pleca din mijlocul unei pante pe asfalt, dar remorca cred ca avea mai mult de 2 tone.

 

Daca drumurile la lac sunt mai dificile, parerea mea ca lipsa reductorului le penalizeaza.

 

Cam putin tracteaza ..Sharanul 1.9 tdi trage 2 tone si e doar tractiune fata.Drumul la lac nu e ft dificil..problema e daca ploua nitel...Un Hilux cred ca s-ar descurca mai bine nu?

Editat de timberland0910
Natural Disaster Response Operations
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Posesor nou de Honda CRV

 

HR-V are cutie automata CVT

CR-V are cutie automata clasica cu convertizor de cuplu in 4 trepte.

 

Daca HR-Vul avea tot clasica, de mult isi gasea una loc in curte. :)

 

Sharanul trage 2 tone ca are cuplu bun la turatii mici, dar nici nu trage cum trage CR-Vul in conditii de aderenta slaba. Eu am vandut Sharanul pentru ca nu facea fata cu zapada cu masina goala. Iar la 130kmh nu se compara, Sharanul ziceai ca-i barca fata de CR-V. La acceleratie la fel, Sharanul mult mai slab.

 

Hilux e masina! Vezi doar sa nu depasesti cele 3.5 tone pt categoria B

 

PS: sunt si Sharanuri 4x4 cu 1.9 tdi 115 CP, dar recomand mai tare Honda! :)

Editat de rdk84
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Posesor nou de Honda CRV

 

HR-V are cutie automata CVT

CR-V are cutie automata clasica cu convertizor de cuplu in 4 trepte.

 

Daca HR-Vul avea tot clasica, de mult isi gasea una loc in curte. :)

 

Sharanul trage 2 tone ca are cuplu bun la turatii mici, dar nici nu trage cum trage CR-Vul in conditii de aderenta slaba. Eu am vandut Sharanul pentru ca nu facea fata cu zapada cu masina goala. Iar la 130kmh nu se compara, Sharanul ziceai ca-i barca fata de CR-V. La acceleratie la fel, Sharanul mult mai slab.

 

Hilux e masina! Vezi doar sa nu depasesti cele 3.5 tone pt categoria B

 

PS: sunt si Sharanuri 4x4 cu 1.9 tdi 115 CP, dar recomand mai tare Honda! :)

Tot la honda ini sta sufletul ...daca se va strica se repara.cat despre cele 3.5 tone nu imi fac probleme ca am A.B.BE.C.CE.D.DE + Inca cateva categorii pt ambarcatiuni 😂..deci Crv va fi si pt mine dar cel de 150 cai dupa 2002 fabricatie si manual nu automat

Natural Disaster Response Operations
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...
  • 10 luni mai târziu...
Salut băieți! Am găsit (după multe căutări ) o Honda crv din 2016, 1.6 idtec, 4x4. Cutia este manuala, full, aștept sfaturi de achiziție. Am găsit o Mazda CX5 care concurează un pic și mă baga în ceață. Ce sfat îmi dați?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare