Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sfat Jeep Wrangler 4.0


nnightwolf

Postări Recomandate

Salutari. As vrea si eu un sfat legat de aceasta masina

https://www.olx.ro/oferta/jeep-wrangler-1998-ID7tKKs.html#ad59d46e49;promoted

 

Capture.thumb.JPG.445ae78598d34b5c3a269589962d25e8.JPG

 

In primul rand de aceasta masina, daca o cunoaste cineva ce e de capul ei, iar apoi desprea aceasta masina in general, motorizare, dotari, diferentiale, puncte slabe.

Merrsi

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat Jeep Wrangler 4.0

 

Parerea mea : m-am uitat cine vinde masina si ce anunturi mai are -reiese ca personajul e comerciant de un anume fel de masini deci eu m-as baza pe nimic din ce spune el in anunt .Mie nu mi se pare cunoscuta masina . In rest arata bine atat interior cat si exterior ,nu prea cred eu ca are blocant fata si spate ARB dar suna bine in anunt :wink:. Motorul ar fi ce trebuie ,cutia se vede ca este manuala care nu-i cel mai rau lucru,te scuteste de unele stresuri si cheltuieli ,cu actele daca sunt valabile e treaba buna dar trebuie atentie si acolo ,rapoarte de 5,43 nu stiu daca sunt pentru masina asta si chiar daca ar fi sansele ca ele sa nu se sparga rapid sunt foarte mici .

 

...in rest puntile in general sunt ultra slabe mai ales pentru motorul asta + rotile de 35 ,posibil sa aiba rugina la sasiu si la prinderile caroseriei pe sasiu ,rugina la podea sub mocheta sub prinderile rollbarului

Nici cardanele nu sunt dintre cele mai tari

Pretul ar fi ok daca cele din descriere ar fi reale . Un calcul simplu arata aproximativ asa :

-blocanti -min. 2500 euro

-manopera blocanti -500

-compresor blocanti -250

-rapoarte 500

-anvelope 1000

-suspensie 1000

-a mai costat si masina ceva +inmatricularea ... asa ca ceva nu iese bine la socoteala

 

:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat Jeep Wrangler 4.0

 

cu unele lucruri ai de departe dreptate.

Am o nelamurire. puntile astea despre care spui ca nu sunt cele mai reusite sunt origiinale ale masinii? sau modificate?

Iar rapoartele astea 5.43 cred ca tot modificate sunt. nu?

 

Eu vorbesc despre cele originale ale masinii . Vanzatorul nu spune ca are alt fel de punti . Sunt sanse ca masina sa fie dotata pe spate cu punte Dana 44 care ar fi mai buna dar trebuie vazut .

Rapoarte de 5,43 nu exista de fabrica .

 

:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat Jeep Wrangler 4.0

 

Daca tot cauti in genul asta, as arunca un ochi/da un telefon si aici:

 

 

 

 

 

 

Lasa-l sa-si caute masina unde vrea sau da-i pe privat nu aici

 

:h5

Editat de alin-jeep
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat Jeep Wrangler 4.0

 

Nu sunt off topic, ba chiar sunt foarte la subiect.

N am eu treaba care i obiectul de activitate a celor care vand masinile respective, nu i cunosc si nici nu ma intereseaza.

Am gasit intamplator pe net, si este in raza de cautare a colegului.

Nu prea vad unde i problema si la ce nevoie de atatea mesaje private, in fine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat Jeep Wrangler 4.0

 

Nu sunt off topic, ba chiar sunt foarte la subiect.

N am eu treaba care i obiectul de activitate a celor care vand masinile respective, nu i cunosc si nici nu ma intereseaza.

Am gasit intamplator pe net, si este in raza de cautare a colegului.

Nu prea vad unde i problema si la ce nevoie de atatea mesaje private, in fine.

 

 

Omul a intrebat daca cineva stie strict despre acea masina . A mai cerut informatii despre acel tip de masina . Nu vad sa fi scris ca el cauta o masina de aia si nu gaseste . Oricum exista rubrica ,,mica publicitate " unde poate sa isi posteze anuntul daca vrea .

 

Nu inteleg de ce spui ca esti la subiect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat Jeep Wrangler 4.0

 

A mai cerut informatii despre acel tip de masina

Pai exact despre acel tip de masina si era vorba, nu am vorbit despre mercedes sau despre logan.

Am oferit o alternativa, repet fara vreun interes.

Nu stiu de ce i nevoie de atata exces de zel si atata despicat firu n patru, cine a vazut, ce a cautat si ce n a gasit.

Chiar nu i suficient continut de moderat pe forumul asta, link ul ala la subiect era cea mai mare problema la ora asta de trebuia sters?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat Jeep Wrangler 4.0

 

Pai exact despre acel tip de masina si era vorba, nu am vorbit despre mercedes sau despre logan.

Am oferit o alternativa, repet fara vreun interes.

Nu stiu de ce i nevoie de atata exces de zel si atata despicat firu n patru, cine a vazut, ce a cautat si ce n a gasit.

Chiar nu i suficient continut de moderat pe forumul asta, link ul ala la subiect era cea mai mare problema la ora asta de trebuia sters?

 

Ghinion -l-am vazut .

Daca te ajuta retrimite-mi-l mie si i-l dau eu lui ca sa fie bine sa nu fie rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat Jeep Wrangler 4.0

 

Nu i panica, sterge de la postul 6 tot si aia e :h5

 

Nu o sa sterg nimic . Aceste discutii ,desi in afara subiectului (parerea mea) mi se par constructive

 

:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare