Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Suspension Lift 5 cm .


minion

Postări Recomandate

Salutare pt Jimny 1.3 benzina,2002,ce recomandati pt un kitt suspensie 5 cm,aici ma refer la marca,variante,pro/contra lift.

Am deja achizitionat body lift 5 cmc de la rolly,anvelope 215.75.15 mt-uri..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Suspension Lift 5 cm .

 

Cu acel body lift cred ca te-ai cam pripit si la fel de bine cred ca inainte de a-l fi luat ar fi fost bine sa citesti aici :

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?80726-Body-lift-amp-suspension-lift&highlight=lift

 

Daca mai gasesc un topic cu recomandari despre ce te interseaza, pun link aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Suspension Lift 5 cm .

 

Body-liftul e ca erectia, e bine ca o ai , dar numa te uiti tu singur la dansa ... suspensia e ca femeia , mai ieftina si urata sau mai scumpa si mai buna ... Cum te tine buzunaru

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Suspension Lift 5 cm .

 

mda,naiba sa ma ia de body lift-uri...nu credeam ca e asa complicat,inca nu l-am montat dar ma gandeam ca e simplu,cel putin ca in cazul suz.vitara unde am mai montat in trecut...insa bare..pff sa nu mai aud...

e clar ca nu o sa ma mai apuc de asa ceva,insa raman la idee ca un sl e mai simplu,mai am nevoie de suporti cobarare diferential?sau in cazul ast e mai simplu..

ca buget, nu stiu..zic 1000-1500 lei ajung...

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Suspension Lift 5 cm .

 

ca si buget nu stiu..zic 1000-1500 lei ajung...

 

daca acesta este tot bugetlul, mai bine lasa masina in pace si foloseste banii aia sa te plimbi cu ea.

un Jimny nu se inalta cu 300 de euro.

3x Suzuki Jimny

1x Suzuki Samurai

Dacia DoubleCab 4x4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Suspension Lift 5 cm .

 

Ma bag si eu in discutie.

 

Singura varianta corecta din punct de vedere tehnic pentru a ridica o masina pastrand sau imbunatatind performanta suspensiei este kitul de suspensie - arcuri si amortizoare.

 

Variantele celelalte, body-lift si suspension-lift, sunt doar compromisuri tehnice pentru a ridica masina cu un pret mai mic. Fiecare face ce vrea cu masina sa, dar cei care mai vindem cate ceva este bine sa dam sfaturi corecte.

Perfect de acord cu ce au spus Luigi si Minitehnicus.

 

Minion, daca ramai la dorinta ta de a lua un kit de ridicare, asa-zisul suspension-lift, arunca o privire si la kitul Raptor4x4 Italia pe care il importa GTC Auto; costa 240 euro, TVA inclus. http://shop.gtcauto.ro/produse/alte-suspensii-off-road/kit-inaltare-raptor-4x4-3.5cm-suzuki-jimny

 

Un kit de suspensie Raptor 4x4 incepe de la 430 euro. http://shop.gtcauto.ro/produse/alte-suspensii-off-road/kit-suspensie-raptor-4x4-medium-load-5-6cm-suzuki-jimny.

GTC Auto: service 4x4 / accesorii off-road

GTC auto SHOP: magazin online de accesorii 4x4

 

www.gtcauto.ro / www.shop.gtcauto.ro / www.gtcmotorsport.ro

razvancirap@gtcauto.ro / 0723.541.851

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Suspension Lift 5 cm .

 

nu vreau sa-mi transform masina intr-o bestie...doar sa o inalt ceva mai mult decat este pt faptul ca atinge jos acolo unde merg la pescuit..ma gandeam la arcuri ceva mai inalte si amortizoare cu o cursa mai lunga...nu la cine-stie-ce kitt-uri...ms de sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Suspension Lift 5 cm .

 

nu vreau sa-mi transform masina intr-o bestie...doar sa o inalt ceva mai mult decat este pt faptul ca atinge jos acolo unde merg la pescuit..ma gandeam la arcuri ceva mai inalte si amortizoare cu o cursa mai lunga...nu la cine-stie-ce kitt-uri...ms de sfaturi.

 

Cu un SL de 5cm nu il transformi intr-o bestie. Nici macar una mica.

 

"Bestializarea" unui Jimny incepe de la 5000 euro plus pretul masinii.

3x Suzuki Jimny

1x Suzuki Samurai

Dacia DoubleCab 4x4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Suspension Lift 5 cm .

 

Asta ziceam amice,nu vreu sa fac asta,doar ca ..vb aia"putin mai mare"....oricum multumesc de sfaturi pana acum,sincer foarte mare activitatea aici ;)

Revenind la subiect,m-ar incanta http://shop.gtcauto.ro/produse/alte-suspensii-off-road/-kit-suspensie-raptor-4x4-heavy-load-5-6cm-suzuki-jimny

sau eventual daca poate sa confirme cineva,ce compatibilitate am la amortizoare si arcuri cu celelalte auto de pe piata.

Editat de minion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Suspension Lift 5 cm .

 

daca acesta este tot bugetlul, mai bine lasa masina in pace si foloseste banii aia sa te plimbi cu ea.

un Jimny nu se inalta cu 300 de euro.

 

Kit de inaltare cu 800 de lei laa Soso la mures

Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...

Re: Suspension Lift 5 cm .

 

Salutari.

As avea și eu o întrebare legată de amortizoare. Vreau sa le schimb, și as lua ceva mai bune. Mașina nu face offroad. Are rost sa dau banii pe ceva de firma gen http://www.ironman4x4.ro/product.php?id_product=920 sau sa iau ceva ce se găsește in comerț?

Mulțumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare