Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Nissan Owner Book


Yonutz

Postări Recomandate

Salutare,

In urma cu ceva timp cu ajutorul colegilor de club am conceput, editat si tiparit un manual al incepatorului in materie de offroad care s-a distribuit gratuit in comunitate. Tirajul (peste 1500 bucati) a fost epuizat in cateva saptamani. Mai am cateva bucati amintire...

 

Acum de ceva timp lucrez la un alt proiect personalizat si anume Nissan Owner Book, NOB, pe scurt (manualul utilizatorului de Nissan), un fel de agenda in masina care va contine:

 

-informatii utile despre utilizarea corecta a masinii

-intervale de schimb, cantitati si fluide folosite

-posibilitatatea de a trece reviziile, reparatiile si imbunatatile

-o lista cu toate service-uri din tara (inca lucrez la aceasta lista) care fac atat intretinere cat si modificari

-o lista cu toti vanzatorii de accesorii de offroad din tara

-o lista cu operatorii de asistenta rutiera/recovery ptr "fiare de genul"

-o lista cu principalii furnizori de piese

-o lista cu numere de telefon utile de interes general

 

La final cred ca va fi un proiect misto atat ptr utilizator cat si ptr furnizorii de servicii si piese.

Cred ca proiectul va vedea tiparul undeva in luna iunie-august. In functie de forma finala respectiv calitatea hartiei si a copertilor (am luat in calcul cateva prototipuri de NOB), tiraj, acest proiect nu se va distribui gratuit dar va avea un pret pe care il estimez eu undeva intre 60-100lei.

 

Toti furnizorii de orice fel care sunt interesati sa fie trecuti sa ma contacteze.

 

Astept de asemenea din partea voastra orice idee care va vine in cap ptr a imbunatati acest proiect. Cam toate proiectele mele sunt "open" ptr a putea participa la ele oricine doreste si ptr ca la final sa avem un produs de care sa ne bucuram cu totii.

 

De asemenea tot in acest sens lucram in paralel la o serie de materiale personalizate Nissan aniversara ("gen" tricouri, polare, sepci) care se vor lansa odata cu manualul.

 

Hai sa vedem ce iese.

Editat de Astral

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Owner Book

 

Am agende pline cu revizii, reparatii, imbunatatiri si altele... Trebuie cumva sa ne usuram munca si sa imparatisim oamenilor cum sa-si foloseasca si sa-si intretina corect masina si sa aiba acces usor la toate serviciile.

 

Incerc sa fac un tiraj intai pe Patrol si apoi pe Terrano. Cand mai vad cate un manual de service imi fac cruce cu ambele maini. Nimeni nu are asa ceva in masina ...daca fiecare masina ar avea un istoric macar de la un punct ne-ar fi mult mai usor atat noua cat si utilizatorilor.

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nissan Owner Book

 

Spor la treaba Yoane!

 

Sa mearga bine tirajul , eu deschid lista cu doritori cu una bucata manual pentru Patrol....ti-as lua si Patrolul,dar "nu e bani" si asta-i alta poveste deja....

 

PS: am pus ghilimele la postul initial sa nu creada careva ca am decazut gramatical :ha:

Editat de RZV

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare