GTC Auto Shop
Pagina 3 din 7 PrimulPrimul 1234567 UltimaUltima
Afisez rezultatele 21 la 30 din 61

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    49
    Masina
    Jeep Grand Cherokee Wj mare si negru 4000 benzina

Implicit Re: Duster + span = succes

vise umede...un dinozaur bine intretinut il lasi mostenire.....as vrea sa vad un prafuit cum arata dupa 20 de ani.....
    de ceva vreme imi caut o Toyota de prin 85-87 de moda veche fara electronica si daca se poate cu pompa de injectie in linie....sper sa ma tina pana nu-mi mai pot urca oasele in ea

am mai spus si repet....prafuitul e o masina excelenta ptr ce a fost gandita......daca o bagi in gasca cu masinile cu reductor....nu stiu zau daca e o treaba sanatoasa
    Jeep Grand Cherokee WJ negru....in ograda
    Jeep Wrangler 4.0 manual
    ...in asteptare
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Feb 2010
    Varsta
    41
    Masina
    Nissan Patrol Y60LWB

Cauta Toyota in sudul Spaniei, al meu nu are rugina si are 23 de ani
    Nissan Patrol y60 LWB,Mercedes C combi
    Honda Dominator nx 650 , 1993

Data Inscriere
    Jun 2012
    Varsta
    50
    Masina
    Duster 4x4 benzina

Eu unul sunt de parere ca "spanul" lasa urme adanci in buzunare. Asa ca mai domol si cu grija o sa ai un dusterici care te duce unde doresti.

Cat era volantul dubla masa de la duster, sau dif-ul spate ....

Data Inscriere
    Apr 2010
    Varsta
    36
    Masina
    Ignis 4x4, Daihatsu Rocky 88

Dusterul e o masina capabila intre toate suv-urile probabil printre primele, comparatia facand-o cu masini de puteri asemanatoare si fara reductor. Deasemenea in ciuda diverselor discutii nu prea gasesti ceva similar la acelasi pret, la fel de robusta inalta si cu aceleasi dotari, cu costuri mici de intretinere pentru reparatii uzuale.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
    Ignis 4x4

Data Inscriere
    Jan 2010
    Varsta
    41
    Masina
    JKUR

Citat Postat original de Ignis Vizualizare Mesaj
    Dusterul e o masina capabila intre toate suv-urile probabil printre primele, comparatia facand-o cu masini de puteri asemanatoare si fara reductor.
    Ce diferentiaza Dusterul de alte SUV-uri cu puteri asemanatoare si fara reductor?

Data Inscriere
    Sep 2013
    Varsta
    39
    Masina
    Ford Maverick 2 2002

Avantaje Duster fata de alte SUV-uri din gama lui (putere/fără reductor)
    - unghiuri atac si degajare
    - garda la sol (21 cm fata de 16/18 cm la alte crossovere sau SUV)
    - treapta 1 scurta
    - cuplu bun la motorul 1.5 DCI începând de la o turatie joasa
    - sistemul 4x4 e ok pt un SUV
    - accesorii la pret decent : Scut, kit de inaltare, etc.
    - binișor inchegat. E in productie de ani buni si nu s-a format o imagine populara se fiabilitate proasta etc
    - pret

Cred ca de asta s-a si vândut asa bine.

Acum repet : comparam Duster cu altele din gama lui, nu cu offroad -re

Data Inscriere
    Jun 2012
    Varsta
    50
    Masina
    Duster 4x4 benzina

Problema e ca Dusterul nu are o gama anume cu care sa compari.

Am vazut situatii in care "bate" un Patrol, trage un Macan, G-Class. La trialul de la Tintea cel putin s-a comportat mai mult decat decent pentru "clasa" lui.

Eu unul am urcat pe drumuri prin Retezat in care circulau doar Patroale. Nu mai zic ca soferii lor se cruceau cand m-au vazut.

Masina inca rezista foarte bine, are 5 ani si e perfecta. Nu am schimbat nici o piesa, exceptand contactorul de pe volan care a avut o problema din fabrica. Si are echiparea de fabrica, nimic schimbat.

PS: la 17-20 mii de euro nu stiu cati isi permit sa o "tavaleasca" prin toti bolovanii... Nu mai zic de piese de schimb.
    Last edited by tavi_ro; 31st March 2017 at 14:14.

Data Inscriere
    Nov 2008
    Varsta
    44
    Masina
    Samurai / Grand Vitara

Hop, pana aici.
    Ai Duster, e normal să ți se pară zmeu. Însă nu cred ca există vreo situație in care Dusterul să bată Patrolul, cu șoferi similari, desigur. Sa nu batem câmpii, cu toată dragostea pentru mașina națională. Și nici măcar nu sunt patrolist
    Am văzut și eu Duster la trial, trece pana la urma, dar sar toate alea de pe el, bare, uși care nu se mai închid... dar na, unde e finanțare solidă se poate. Bat pariu ca tu nu ai face ce ai văzut acolo, cu mașina ta.
    N-ai schimbat nicio piesă, pentru ca n-ai intrat pe unde trebuie
    Last edited by iulianul; 31st March 2017 at 18:37.

Data Inscriere
    Aug 2008
    Varsta
    35
    Masina
    Nissan Terrano 2,7 TD R20 , Nissan Patrol RD28T Y61

Citat Postat original de tavi_ro Vizualizare Mesaj

Am vazut situatii in care "bate" un Patrol, trage un Macan, G-Class. La trialul de la Tintea cel putin s-a comportat mai mult decat decent pentru "clasa" lui.

Eu unul am urcat pe drumuri prin Retezat in care circulau doar Patroale. Nu mai zic ca soferii lor se cruceau cand m-au vazut.
    .

Cateva observatii de la un Patrolist de data asta :) . Un Duster nu cred ca poate bate un y60 sau y61 la nici un capitol , nici macar la capitolul confort avand in vedere ca inca de la y60 am vazut variante cu clima separata si pentru pasagerii din spate .
    Despre off road nu are rost sa vorbim , chiar nu are.
    Pe drumurile din Retezat chiar numa Patroale circulau ? Era ceva de genul interzis pentru LC , Samurai sau Wrangler ? Esti departe de mine sa te invit la o tura cu noi sa vedem cum se misca Dusterul impreuna cu masinile de teren. Dar ai aproape de tine pe Razvan si Dan Soare , ei ies des. Da o incercare cu ei si probabil ca vii acasa cu masina in punga.
    Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
    Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Data Inscriere
    Sep 2013
    Varsta
    39
    Masina
    Ford Maverick 2 2002

Eu compar Dusterul cu noile Suzuki Vitara, mazda CX5, Nissan Xtrail / quasquai/ Juke , Toyota Rav4, Honda CRV, Ford Kuga, Hyundai ix35, Kia Sportage.
    Fata de ele cred ca Dusterul e mai ok in softroad

Spor,

Robert