Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Cablu capota


BogdanAWD

Postări Recomandate

Salut,

 

Dupa cum spune si titlul am avut neplacuta surpriza ca la momentul deschiderii capotei sa para ca s-a rupt capatul de cablu de la parghia de deschidere a capotei. In primul rand cei care au mai patit-o cum au reusit sa deschida in cele din urma capota si cat de greu se schimba? Am incercat sa ma uit dar din pacate nu imi dau seama absolut deloc ce s-a rupt si cat de usor sau greu este de schimbat. Din ce vad in poza de pe pieselada imi pare o pastila care a sarit. Din experienta voastra daca iau din Obor pot sa am probleme in sensul ca pana si cablul poate fi contrafacut si prost?

 

Mulltumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cablu capota

 

am patit:ha:, e nasoala treaba, cand te trezesti cu maneta in mana.

cum am procedat eu: cu o surubelnita, prin fantele de priza de aer de pe capota, am dat chederul deoparte de pe plasticul ce capteaza aerul pentru aeroterma si dai de incuietoare. te joci acolo pana dai clenciul, iar un coleg iti ridica capota. Succes

:lr blackhttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?61857-LADA-NIVA-IASI-quot-Natasha-quot/page15&highlight=iesire+iasi :lr whitehttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?65728-Lada-Niva-1-7-i-multipunct/page52&highlight=lada+niva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cablu capota

 

am patit:ha:, e nasoala treaba, cand te trezesti cu maneta in mana.

cum am procedat eu: cu o surubelnita, prin fantele de priza de aer de pe capota, am dat chederul deoparte de pe plasticul ce capteaza aerul pentru aeroterma si dai de incuietoare. te joci acolo pana dai clenciul, iar un coleg iti ridica capota. Succes

Merci de detalii. Eu sper sa pot apuca dinauntru de un capat cu toate ca e o pozitie atat de incomoda. Am vazut intre timp un filmulet pe youtube cum e treaba. Ciudat este ca nu am ramas ca o bucata in mana ca sa zic ca e rupt deci banuiesc ca a cedat pastila si e pe undeva prin masina si de aici sunt increzator ca a ramas ceva de ceea ce pot trage. Cred ca trebuie insa mai intai sa scot camasa de plastic si sa ramana firul...vad ce iese :)

Partea cu capota as vrea sa o consider ca fiind o ultima varianta, am un ornament la gura de aerisire deci inseamna sa il sacrific :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare