Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Troliu Tyrex - caut informatii


Ess1902

Postări Recomandate

Are cineva experienta cu troliile Tyrex? Am vazut ca sunt comercializate de GTC si de o anume firma raptor4x4 italieneasca. Mai au produse pt offroad gen ocheti, scripetim snorkel, etc. Oare este cit de cit calitativ?

http://shop.gtcauto.ro/produse/trolii-4x4-auto/troliu-tyrex-8000sp-compact-cablu-sintetic-

 

Ce imi place: greutatea (21kg) si dimensiunea care e f compacta

Ce nu imi place: ca e o chinezarie (asta e intrebarea: cit de buna?) si ca are cablul doar de 16 m..dar presupun ca se poate adauga o sufa daca este cazul.

Editat de Ess1902
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Troliu Tyrex - caut informatii

 

Si ce ai facut, ai trimis troliul inapoi, ai fost despagubit? cum s-a rezolvat situatia? Da detalii te rog!!

"If you see someone repairing a Daihatsu, call 112. Daihatsu don't have problems "
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Troliu Tyrex - caut informatii

 

Noutati despre cum functioneaza troliul nu am, pentru ca nu am avut pana acum ocazia sa il testez in conditii reale. Ce pot sa zic este ca modelul de 8000 se potriveste la fix pe jimny, e foarte usor(masina s-a lasat cu jumatate de cm!!) si stiu ca merge pt ca am scos de mai multe ori o parte din cablu si l-a tras inapoi. O sa ii fac un test in conditii controlate sa vad ce stie sa faca inainte sa ma aventurez pe undeva unde chiar sa am nevoie de el. Deocamdata il recomand pentru dimensiuni/ greutate/ pret. (al meu e varianta cu plasma)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Troliu Tyrex - caut informatii

 

Salut, am avut Tyrexul de 8000 pe Duster, un troliu solid, bine proportionat, usor.L-am testat de cateva ori pe drept si pe plan un pic inclinat, cu frana de mana trasa a luat Dusterul taras, l-as recomanda masinilor cu greutate mica.

Am renuntat la el din cauza ca implica niste modificari structurale si nu doresc sa am probleme cu garantia, am trecut la ceva mai mic de 4000lbs.

Editat de Caphonne

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Troliu Tyrex - caut informatii

 

am eu unul de 9500 luat de la GTC

troliul a facut trolieri lungi si dese

la prima tura 6 lungimi de sufa si m-am oprit ca era fierbinte apoi inca 2 si am iesit din rahat

la a doua tura vreo 5 trolieri abrupte pe bolovani, practic tragea masina la deal

isi face treaba raportat pret la ce poate face isi merita banii

legat de nefunctionare daca e nou are garantie iar orice problema se rezolva si o rezolva GTC-ul daca e achizitionat de la ei.

 

cel mai bun este ala care te scoate din rahat, indifferent de marca sau puterea lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare