Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Rinocerbu'


sweeper

Postări Recomandate

Drajii mosului, dupa indelungi lupte, a poposit in ograda subsemnatului Rinocerbu', venit pe lume in ZudAfrica in 2008, luat din tara sarii moldovenesti (Slanic Moldova) cu 239.000 km la bord, motor 2KD si toate acareturile. De reparat, cat mai urgent posibil, geamu' de la inchiderea de bena (Carryboy) care este disparut in misiune, priza de la carligul de remorcare si, mai ales, senzoru' de parcare, subsemnatu' avand prostul obicei sa calce diverse hoaste jihadiste care-si pun tarabele cu zarzavaturi de vanzare fix unde trebuie el sa dea cu spatele :uameni. Deci, orice sfaturi sunt binevenite, eventual recomandari de meseriasi priceputi in frumosul Ciudad de Prazilia.

 

20170414_183630.thumb.jpg.d869302f66455fd9b8affcf381eed068.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rinocerbu'

 

Tu ai un rinocerb, @ovidiucica are un cămiloi....ce mai tura-vura ?! O adevarata menajerie exotica pe plaiurile oltenesti ! :ha:

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?93501-IVECO-DAILY-40-10-4X4-expedition-vehicle

 

S-o stapanesti sanatos ! :h5

 

Referitor la geamul hard-top-ului, a mai avut un coleg problema asta si i-am recomandat acelasi meserias care, mai demult, mi-a rezolvat si mie un geam similar : Mihai 0722396335.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rinocerbu'

 

 

Referitor la geamul hard-top-ului, a mai avut un coleg problema asta si i-am recomandat acelasi meserias care, mai demult, mi-a rezolvat si mie un geam similar : Mihai 0722396335.

 

Chief, numaru' matle imi zice "apel nepermis". Are omu' si alt numar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rinocerbu'

 

Draji coleji, broblem mare la Rinocerb. A lesinat vitezometru'. Adica nu msi indica nimic, doar din cand in cand isi mai revine indicand ceva, dupa care cade la loc pe 0. Care-i cauza si cum o pot rezolva? Mentionez ca turometrul, indicatoarele de apa si gaz functioneaza normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rinocerbu'

 

Senzorul de la cutia de viteze o mai fi intreg ?

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Rinocerbu'

 

Boss, sarumana, ramane sa vb cu omu' si sa ne intelegem. Acu' sa vedem ce oferte sunt pe piata pt BFG All Terrain 265/75-16 si daca merg trase pe jantele mele... :D

 

Neata!

Am pus eu BFG AT KO2 pe un acaret identic - numa ca nu e rinocerb ci e gri-gri :)))

Totu e ok, mai putin urmatoarele:

1. sunt fffffff grele

2. consumul nu am reusit sa il scad sub 12 ...

3. trebuie echilibrate cu simt - de obicei undeva unde se pot echilibra si rotile de camioane - din cauza diametrului mare din centrul JANTEI.

4. pe asfalt ud (a se citi un pic umed pe jos, nu cu apa sa curga "siroaie") patineaza intr-o veselie daca pleci de pe loc cu a 1-a.

 

in rest nu are alte "greturi", merge de jar mananca - exact ca un catar: oriunde, oricat, indiferent de cat de damblagita e piesa dintre scaun si volan.

 

Multi km fara incidente!!

Editat de Astral
JANTE, nu jenti, nu genti sau alte vuitoane ! La naiba, suntem pe un forum auto, totusi !!!
  • Like 1

take care of your "yota" and your "yota" will take care of you ....

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Rinocerbu'

 

Am niste Bridgestone de oras, 215/70r16, cu doua plinuri de motorina am facut cam 1100 km de fiecare data. Deci haleste al meu cam 7.5... ceea ce nu-i rau deloc.

 

In alta ordine de idei, stie cineva un electrician auto bun in Craiova, care sa-mi schimbe alarma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rinocerbu'

 

Am niste Bridgestone de oras, 215/70r16, cu doua plinuri de motorina am facut cam 1100 km de fiecare data. Deci haleste al meu cam 7.5... ceea ce nu-i rau deloc.

 

In alta ordine de idei, stie cineva un electrician auto bun in Craiova, care sa-mi schimbe alarma?

 

Pentru o alarma, cred ca-ti trebuie doar un atelier de montat alarme si astea banuiesc ca sunt destule si in Craiova.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 luni mai târziu...

Re: Rinocerbu'

 

Deci, la 8 luni distanta, concluzii:

 

- gume, General Grabber AT3, 245/70r16 XL. Carat 1200 kg de lemne, fara greturi, inotat in noroaie fara greturi, consum un pic crescut (inca n-am facut calculul, dar nu cred ca mai mult de 1 l / 100 km)

 

- Liqui Moli curatator de injectoare e sfant

 

- schimbat frane - placute, saboti, cilintri, etrieri.

 

- trecut ITP fara probleme :D

 

25507902_10213577028453062_2683882611426613871_n.jpg.6facd2f51b32b6f84e25a329acac25a7.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 luni mai târziu...

Re: Rinocerbu'

 

Deci, la 8 luni distanta, concluzii:

 

- Liqui Moli curatator de injectoare e sfant

 

 

 

salut, legat de liqui Moli il pui direct in rezervor sau inainte de filtru?

Legat de consum a mea e din 2007 2.5 120cp cu gume Goodyear Wrangler 255/70/15 nu mi s-a parut sa ia sub 8 la drum intins

Editat de colldy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...
Re: Rinocerbu'

 

Deci, la 8 luni distanta, concluzii:

 

- Liqui Moli curatator de injectoare e sfant

 

 

 

salut, legat de liqui Moli il pui direct in rezervor sau inainte de filtru?

Legat de consum a mea e din 2007 2.5 120cp cu gume Goodyear Wrangler 255/70/15 nu mi s-a parut sa ia sub 8 la drum intins

 

diredt in rezervor, cand mai e un sfert (20 l) maxim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare