GTC Auto Shop
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Afisez rezultatele 11 la 14 din 14

Data Inscriere
    Jun 2010
    Varsta
    36
    Masina
    3.0 TD KZN 130

Implicit Re: President HENRY versus President TRUMAN

Sa ai bafta la ea. Daca vrei iti dau nr la un baiat din Timisoara care te indruma la niste reglaje mici fara sa pierzi garantia pt a o aduce la capacitatea ei optima
    Sezi bland, ca-s din Maramu' !

Am montat statia si am facut un test comparativ. Ambele masini au prinsa antena pe coltul masinii. Ambele masinii folosesc acelasi tip de cablu intre antena si statie.
    Se dau:
    Suzuki Samurai: President Teddy + ML 145.
    Nissan Patrol: President Truman + Sirio Megawatt 4000.

Am purtat o conversatie in timp ce eu eram la volanul Samuraiului si ma departam de Patrol.

Pe masura ce distanta dintre noi crestea s-a intamplat asa:
    - eu abia mai intelegeam ce spune cel din Patrol, din cauza sunetului de fundal deranjant.
    - cel din Patrol ma auzea perfect si nu intelegea de ce eu strigam "Repeta, te rog, ca nu inteleg ce spui!"

Toate astea se intamplau la 4km departe intre masini.

Concluziile sa le trageti voi, ca eu nu inteleg nimic.
    Cel din Patrol ma auzea clar pentru ca Patrolul are antena lunga si buna sau pentru ca statia de pe Samurai lucreaza foarte bine cu a sa antena?
    Eu il auzeam prost pe cel din Patrol pentru ca atata poate sa receptioneze Samuraiul sau pentru ca statia de pe Patrol nu emite prea grozav ?
    1975 Dacia 1300 1.3 8v / 1988 BMW E30 2.5 12v / 1988 Nissan Patrol Y60 LWB 2.8 12v / 1989 Suzuki Samurai SJ500 1.3 8v.

Data Inscriere
    Feb 2009
    Varsta
    44

... io zic ca ... antenele fac diferenta ...
    ... sa fim corecti pana la capat !
    Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    50

Citat Postat original de Silvrache Vizualizare Mesaj
    Am montat statia si am facut un test comparativ. Ambele masini au prinsa antena pe coltul masinii. Ambele masinii folosesc acelasi tip de cablu intre antena si statie.
    Se dau:
    Suzuki Samurai: President Teddy + ML 145.
    Nissan Patrol: President Truman + Sirio Megawatt 4000.

Am purtat o conversatie in timp ce eu eram la volanul Samuraiului si ma departam de Patrol.

Pe masura ce distanta dintre noi crestea s-a intamplat asa:
    - eu abia mai intelegeam ce spune cel din Patrol, din cauza sunetului de fundal deranjant.
    - cel din Patrol ma auzea perfect si nu intelegea de ce eu strigam "Repeta, te rog, ca nu inteleg ce spui!"

Toate astea se intamplau la 4km departe intre masini.

Concluziile sa le trageti voi, ca eu nu inteleg nimic.
    Cel din Patrol ma auzea clar pentru ca Patrolul are antena lunga si buna sau pentru ca statia de pe Samurai lucreaza foarte bine cu a sa antena?
    Eu il auzeam prost pe cel din Patrol pentru ca atata poate sa receptioneze Samuraiul sau pentru ca statia de pe Patrol nu emite prea grozav ?

Patrolul ...e Patrol !
    ing. Luigi PIRSU
    Tel 0724.NISSAN (0724.64.77.26)

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12