Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Restaurare Toyota J70 Land Cruiser 3 usi


oncioiuo

Postări Recomandate

salutare,

 

intentionez sa restaurez impreuna cu un prieten un Toyota J70 Land Cruiser 3 usi si am nevoie de sfaturie dumneavoastra;

 

- pentru inceput am nevoie de un manual , va fi necesara demontarea caroseriei de pe sasiu pentru a reface podeaua si ar prinde bine informatii tehnice pentru a nu strica mai multe

 

- pentru refacerea exteriorului, am nevoie de kit reparative pasaje, fete usi aripi si orice alte bucati de table deja modelate pentru a castiga timp si nu in ultimul rand pentru a realiza o reparatie de calitate

 

- nu cunosc magazine care sa comercializeze piese ( altele deacat reprezentanta ) de unde sa achizitionam si alte parti exterioare de plastic, aparatori noroi intrucat s-au montat roti mai late , ornamente, flapsuri chedere

 

va multumesc anticipat

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Restaurare Toyota J70 Land Cruiser 3 usi

 

Vezi in stanga paginii ai anuntul si numarul de telefon a lui Cosmin Mares . Cred ca o sa gaseti la el ce ai nevoie .

nu bate ceva prea tare pe masina , e data muzica prea incet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Restaurare Toyota J70 Land Cruiser 3 usi

 

http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/1986/land-cruiser-70/bj70lv-mnw/4_781520_001_/powertrain-chassis/3305_transmission-gear-mtm, aici bagi vin-ul masini tale si vei gasi tot ce nu gasesti in dezmembrari,mult succes,eu m-am apucat de 2 luni si mai dureaza una,ai nevoie de multa rabdare

toyota bj 70
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare