Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sfat Toyota RAV 4


Reize

Postări Recomandate

Salut, as vrea sa achitionez o masina off-road, am de ales intre:

https://www.olx.ro/oferta/toyota-rav-4-2-0-gpl-4x4-inmatriculata-ro-ID8uxNj.html si

https://www.olx.ro/oferta/suzuki-vitara-gpl-ID8pBn3.html#4c43c8df7a

 

Care merita cumparata tinand cont ca nu o sa o folosesc pt off-road prea mult, doar putin, pe un drum foarte naspa din dale. Ma intereseaza si costul de intretinere si consumul mediu pe care ar putea sa-l aiba.Astept sfaturi, multumesc !

 

P.S: Sunt nou pe acest forum si nustiu daca am voie sa fac astfel de postari in acest loc, daca nu e ok va rog sa-mi mutati topic-ul, nu sa-l sterge-ti.

Editat de Reize
Adaugare informatii.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat Toyota RAV 4

 

Raportat strict la cele 2, as renunta instant la RAV4 deoarece omu nu-ti poate da fiscal si este foarte greu sa o treci pe nunele tau. Si apoi Vitara este cu automata!

 

Daca pe drumul din dale n-ai nevoie de reductor, atunci poti arunca o privire si la altele cu 4x4 cu garda ridicata, dar cu diferential central. Nu atat de bune in noroi, dar mai bune in zapada mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat Toyota RAV 4

 

Salut...nu merita sa mai cumperi o masina pe care nu o poti trece pe numele tau...pot aparea probleme pe care nu le poti rezolva decat cu propietarul di acte...asta daca mai dai de el.

Vitara este o masina foarte buna si ieftin de intretinut...cea prezentata de tine chiar arata foarte bine...dar trebuie sa fii atent la posibile probleme ascunse ... in special rugina. Singurul inconvenient ar fi ca nu specifica daca are AC....si vara e vara...Motorul de 8V este un motor foarte fiabil. Bafta la achizitie...

Editat de Astral
MERITA ! NU "se merita ! http://forum.club4x4.ro/showthread.php?50746-Dictionar&p=740241&viewfull=1#post740241 .......Da-l-n mortii lui de "se merita" !!!

vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure

toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada

SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat Toyota RAV 4

 

Eu zic sa mai strangi ceva bani si sa iei o masina cu acte in regula. De asta ce parere ai ?

 

https://www.olx.ro/oferta/toyota-rav-4-inmatriculat-4x4-ID84OBZ.html#c928ecc6eb

 

Ca posesor de 2 RAV-uri (ale sotiei amandoua) pot sa-ti spun ca este o masina fiabila si care nu iti da surprize neplacute. Exista o motorizare diesel cu probleme (177cai) insa nu e cazul tau, alti bani..

 

Bafta in alegere.

RAV 4 Model Luxury 2018.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat Toyota RAV 4

 

Colegule cel mai bun SUV e Loganul ...Asta daca vrei ieftin, nou si fiabil :grin:

 

Masinile PE care le-ai pus aici si care sunt in mintile lor se invart spre un buget sensibil mai mare. Masina ieftina in majoritatea cazurilor inseamna probleme de rezolvat. Daca stii/ai cum sa le rezolvi e ok...Daca nu e doar pierdere de timp, bani si nervi fututi.

 

Colegul Emanoil iti sugera siteuri de pe extern ptr ca acolo ai mai multe sanse sa gasesti o masina in firea ei decat aici...

Editat de Astral

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat Toyota RAV 4

 

Colegule cel mai bun SUV e Loganul ...Asta daca vrei ieftin, nou si fiabil :grin:

 

Masinile PE care le-ai pus aici si care sunt in mintile lor se invart spre un buget sensibil mai mare. Masina ieftina in majoritatea cazurilor inseamna probleme de rezolvat. Daca stii/ai cum sa le rezolvi e ok...Daca nu e doar pierdere de timp, bani si nervi fututi.

 

Colegul Emanoil iti sugera siteuri de pe extern ptr ca acolo ai mai multe sanse sa gasesti o masina in firea ei decat aici...

 

Pentru cine are urechi sa auda si ochi sa vada.......

 

Multumesc Yonutz, eu renuntasem sa mai raspund.

RAV 4 Model Luxury 2018.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Sfat Toyota RAV 4

 

In urmatoarele doua saptamani o sa achizitionez ceva, daca nu o sa fie topicul inchis o sa revin cu un mesaj in care o sa spun ce am achizitionat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 săptămâni mai târziu...

Re: Sfat Toyota RAV 4

 

Am achizitionat un suzuki vitara din 94 cu un motor 1.6 cu 8v cu un kit de inaltare, schimbate aproape toate elementele de suspensie si placutele de frana, saboti etc.. are gpl, pret 1900E. Puteti inchide topic-ul. Multumesc de sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare