Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Mitsubishi Pajero ultimul model 2017


renegade

Postări Recomandate

Re: Mitsubishi Pajero ultimul model 2017

 

- 50/50 e la ver 1 de super select, 33/67 la ver ii (curenta), nu conteaza daca e 4h sau 4hlc

- in 4h, cuplul este distribuit variabil (aprox 100% spate daca nu patineaza, max 67% spate daca patineaza spatele), dpdv tehnic cred ca e o combinatie de "cuplare vascoasa" si Torsen

- in 4hlc, distributia cuplului e fixa

- blocant spate are doar ver 2, mai nou inlocuit cu LSD (fiecare cu avantajele si dezavantajele sale)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Mitsubishi Pajero ultimul model 2017

 

Poate imi faci un pret la Pathfinder, stiu ca e o masina mai ingrijita ca un avion ! :) . Sper ca e automat ..

 

Imi permit sa raspund eu, este automata.

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Mitsubishi Pajero ultimul model 2017

 

Citeam p-aici că e un pic mai dificil să transformi o mașină în autoutilitară cât timp producătorul/importatorul nu o comercializează ca (sau și ca) utilitară. Sunt curios dacă această încadrare a Pajero-ului ar afecta modelele vechi într-un fel (a se citi „oare voi plăti sub 1000 de euro pe an impozit?”).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Mitsubishi Pajero ultimul model 2017

 

Din ce m inteles, a doua baterie este pentru tarile cu clima foarte rece, gen Rusia, pentru incalzire suplimentara.

 

salutare,

 

nu neaparat, a mea a fost cumparata din Ro si ii prevazuta cu doua baterii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 luni mai târziu...

Re: Mitsubishi Pajero ultimul model 2017

 

A mea este cumparata anul trecut, noua, Instyle si are o singura baterie. Am inteles ca asa vin acum. Pana acum sunt foarte multumit de ea, este un adevarat tanc. Consum sub 10... foarte rar am obtinut. Am acum 20000 km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare