GTC Auto Shop
Pagina 4 din 4 PrimulPrimul 1234
Afisez rezultatele 31 la 35 din 35

Data Inscriere
    May 2017
    Varsta
    35

Implicit Re: Readucere la viata Frontera B Sport 2.2 16v

Foarte ciudat, am cautat si pe site-uri externe si nici o informatie folositoare. Ciudat este ca atunci cand o forjez nu baga caldura. Nu mai are pierderi de antigel deloc, sta la nivel perfect. Oare cand deschide termostatul, intra lichid si in radiator indicatorul din bord poate nu indica si defapt motorul sa nu reuseasca sa reincalzeasca antigelul destul de repede.

Data Inscriere
    Jan 2010
    Varsta
    45
    Masina
    ISUZU 3.0 TDI

Esti sigur ca nu bolboroseste apa in vas,facand presiune si astfel ai si goluri de aer?De pe o zi pe alta,ai lipsa lichid in vas?Pompa cum e?
    Am intalnit o situatie similara,pompa era terminata,curgea,si cineva ii bagase solutie de astupat porii in radiator.Caldura venea in valuri,dar nu avea legatura cu inclinatia.Mai gandeste-te si la ce te-am intrebat in postul anterior.
    0722.246.245-YMS/
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    May 2017
    Varsta
    35

Nu bolboroseste sigur. Radiator am montat parca NRF made in Belgium (maine pun si o poza), destul de bun, am pus burete si banda ca sa etansez corpurile. Pompa de apa nu am schimbat-o, poate fi un posibil vinovat, dar nu ar trebui sa se supraincalzeasca deoarece ieri am forjat-o de a consumat 20%.

Data Inscriere
    May 2017
    Varsta
    35

Radiatorul nou este cel din aluminiu integral.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	20171017_170441.jpg‎ 
Views:	10 
Size:	454.1 KB 
ID:	285193  

Data Inscriere
    Jan 2010
    Varsta
    45
    Masina
    ISUZU 3.0 TDI

Arata foarte bine,circuite de apa chiar mai subtiri si mai multe ca la cel vechi.Daca i-ai bagat burete bine pe langa el,nu de aici e problema.La ex-a mea cand i-am pus noul calorifer baga aer fierbinte,si foarte uscat,ma ustura nasul.Deci daca are ce-i trebuie,Frontera baga caldura.
    0722.246.245-YMS/
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul 1234