Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

LSD Toyota hilux 2008


Postări Recomandate

Am văzut că pe puntea spate la Hilux este un abțibild pe care scrie "oil LSD" oare să am așa ceva?. sau o fi numa biletul pus aiurea , pentru că din 2011 de când am mașina nu m-a ajutat niciodată sau se poate sa se fi stricat . Am incercat toate variantele posibile și cu fața pe mare și pe mic la turații mari și la turații mici dar nu am reușit sa ilustreze cuplez.

Știe cineva cum se cuplează acest LSD la Toyota?

Mulțumesc anticipat.

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: LSD Toyota hilux 2008

 

diff-ul cupleaza singur , de fapt e un autodecuplant ... subiectul e larg descris pe acest forum , foloseste, te rog, functia de cautare.

ps. ai grija ce ulei folosesti , trebuie obligatoriu unul cu specif LS.

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: LSD Toyota hilux 2008

 

Uleiul mi l-a schimbat un mecanic de vreo 5 ani deci ar fi posibil sa nu fi băgat ulei de care trebuie.

Daca e stricat. Ar putea fi reparat ? Sau nu merita ?

Editat de Astral
MERITA ! NU "se merita ! http://forum.club4x4.ro/showthread.php?50746-Dictionar&p=740241&viewfull=1#post740241 .......Da-l-n mortii lui de "se merita" !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: LSD Toyota hilux 2008

 

......

Știe cineva cum se cuplează acest LSD la Toyota?

Mulțumesc anticipat.

 

Dar tu stii ce inseamna un LSD ?

 

Ca ma gandesc ca daca pui o astfel de intrebare nu-ti este foarte clar ce inseamna un LSD, dar asta nu e o problema, "nimeni nu s-a nascut invatat", la fel si tu, deci lectureaza mai jos si atunci vei constata ca acel LSD chiar te ajuta mult atunci cand "stie" el ca trebuie sa te ajute :

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?58584-LSD-Limited-Slip-Differential-cum-functioneaza-cum-e-construit

 

Si vezi aici :

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: LSD Toyota hilux 2008

 

-se schimba niste discuri. 5 ani ??????? E f mult , se sch la max 2 ani sau 20-50.000 km, functie de utilizare

-poti sa il verfici ridicand o roata din spate. Cu masina scoasa din viteza si frana de mana lasata jos, LSD-ul e cu atat mai bun cu cat poti invarti roata ( folosind o cruce de roata) cat mai greu ...

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare