Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Instalatie electrica stopuri spate Outlander 1


bogdan.sb

Postări Recomandate

Salut,

am nevoie urgent de schita sau codul culorilor pentru instalaria electrica a stopurilor spate la Outlander 1.

Multumesc.

 

Si o a 2-a intrebare: O1 are undeva conector dedicat pentru instalatie electrica pentru priza rulota (13 pini)?

Editat de Tavi D.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Instalatie electrica stopuri spate Outlander 1

 

1. demontezi lampile spate si cu un AVO sau un simplu creion de tensiune , scoti urgent codul colorilor

2. japonezii sunt f economi, f posibil sa nu aiba mufa dedicata cablajului electric al carligului de remorcare, pt care oricum nu cred ca ai avea mufa "tata", chiar daca mufa "masa" e acasa..

Te clipsezi direct pe fire

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Instalatie electrica stopuri spate Outlander 1

 

Abia acum am vazut raspunsul. Nu mai primesc norificari pe email de ceva timp...I-am dat de cap (teoretic deocamdata). Saptamana vitoare ma apuc de motat si o sa vad daca o sa am probleme ...

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Instalatie electrica stopuri spate Outlander 1

 

Pt masina ta nu gasesti instalatie dedicata de la bosal? Alea vin direct cu mufe si se baga mufa de la stop in instalatie, iar in stop o alta mufa de la instalatie, efectiv instalatia face un fel de multiplicare 1->2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Instalatie electrica stopuri spate Outlander 1

 

Ba da, doar ca o priza universala Bosal cu 7 pini costa 35 lei, iar una dedicata aproape 300 lei...

In plus, eu am nevoie de 13 pini, care este mai scumpa, iar conductorii sunt subdimensionati ... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare