Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Becuri care clipocesc la Pajero MKII


DragosT

Postări Recomandate

Salutare,

 

Am si eu o problema de cand am cumparat masina, adica de acum 2 ani si jumatate. Este vorba despre un Pajero MKII din 92, cutie automata, 2.5, diesel.

 

Cand merg in 2H, cei doi martori verzi pentru rotile de fata clipocesc intr-una. Nu se opresc niciodata. Pe de alta parte cand cuplez pe greu, butonul portocaliu clipoceste pentru mai mult timp pina ramane aprins complet. La cuplarea pe greu uneori se poate aprinde becul portocaliu din prima si sa ramana aprins, dar uneori, cum spuneam, clipoceste vreo 3-4 minute dupa ce cuplez si inca vreo 2-3 dupa ce decuplez. Este normal? Cea mai stresanta e cu martorii pentru rotile de față când merg pe 2H pentru că aceștia clipocesc non stop și e chiar deranjant noaptea.

 

Mersi mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Becuri care clipocesc la Pajero MKII

 

Salutare,

 

Am si eu o problema de cand am cumparat masina, adica de acum 2 ani si jumatate. Este vorba despre un Pajero MKII din 92, cutie automata, 2.5, diesel.

 

Cand merg in 2H, cei doi martori verzi pentru rotile de fata clipocesc intr-una. Nu se opresc niciodata. Pe de alta parte cand cuplez pe greu, butonul portocaliu clipoceste pentru mai mult timp pina ramane aprins complet. La cuplarea pe greu uneori se poate aprinde becul portocaliu din prima si sa ramana aprins, dar uneori, cum spuneam, clipoceste vreo 3-4 minute dupa ce cuplez si inca vreo 2-3 dupa ce decuplez. Este normal? Cea mai stresanta e cu martorii pentru rotile de față când merg pe 2H pentru că aceștia clipocesc non stop și e chiar deranjant noaptea.

 

Mersi mult!

 

salutare,

 

aceeasi problema m-am confruntat si eu la MK3. Dupa ce am verificat sistemul vacumatic am observat ca aveam o fisura pe un furtun si o electrovalva nu functiona corect. Daca si tu ai asa ceva pe MK2 ar fi ideal sa faci niste verificari la instalatia de vacuum.

 

uite ce am gasit eu: http://4wd.blogeasy.com/article.view.run?articleID=318776

 

spor

Editat de waves
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare