Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Modificare esapament X-Trail T30 2.2 diesel


filip2010

Postări Recomandate

Salutare tuturor. De cateva zile sunt proaspat posesor de Nissan Xtrail,motorizare 2.2 diesel,fabricatie 2004. Dupa cum o parte dintre voi ati vazut sau stiti,toba mare,silencer-ul sau cum s-o mai numi,la Xtrail este cam expusa in parta din spate. Dupa ce am busit-o de cateva ori,m-am hotarat sa o modific nitel sau chiar sa renunt la ea.

Acum intrebare:a mai facut cineva aceasta operatiune?

Ma va afecta in vreun fel la ITP?

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Modificare esapament X-Trail T30 2.2 diesel

 

Din punctul meu de vedere,daca la ITP nu ai valori semnificativ modificate fata de original,iar aici ma refer la sunet si/sau noxe,in caz ca te-ai dus mai spre motor cu noul esapament,nu cred ca vor fi probleme.De exemplu,in UK nu poti trece de MOT daca ai alta evacuare in afara de ceea prevazuta si omologata de producator,iar aici ma refer la tobele zgomotoase.

In caz ca am gresit,sa nu aruncati prea tare cu pietre in mine...:grin:

Ca sa fii respectat, incepe prin a te respecta tu insuti.

 

“Tudor Arghezi, citat despre respect”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Modificare esapament X-Trail T30 2.2 diesel

 

1927457226_s-l1600(1).thumb.jpg.b6030d8068129a58bde7ed9dcaf6f60a.jpgs-l1600.thumb.jpg.8c302e04d66d5e5322f19976eca684ea.jpg

 

Cam asa arata esapamentul tau.

Eu cred ca daca scoti cu maiestrie flexul din garaj si te apuci de modelat+o teava in forma de "J" sudata de unde tai,sau chiar imbinate frumos prin suruburi ca sa para cat mai original,ai scapat de silencer...iar la ITP te pregatesti ca la popa cu ceva impaturit frumos in palma,preferabil 2 de 50,in functie de cum merge darul sau cat e de galagioasa tinicheaua... :grin:

Hai,nu-ti fa griji,in Romania o sa mearga spaga inca 1000 de ani...cel putin.:old

Ca sa fii respectat, incepe prin a te respecta tu insuti.

 

“Tudor Arghezi, citat despre respect”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Modificare esapament X-Trail T30 2.2 diesel

 

[ATTACH=CONFIG]281859[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]281860[/ATTACH]

 

Cam asa arata esapamentul tau.

Eu cred ca daca scoti cu maiestrie flexul din garaj si te apuci de modelat+o teava in forma de "J" sudata de unde tai,sau chiar imbinate frumos prin suruburi ca sa para cat mai original,ai scapat de silencer...iar la ITP te pregatesti ca la popa cu ceva impaturit frumos in palma,preferabil 2 de 50,in functie de cum merge darul sau cat e de galagioasa tinicheaua... :grin:

Hai,nu-ti fa griji,in Romania o sa mearga spaga inca 1000 de ani...cel putin.:old

 

Zapp-and forumul dupa alte informatii,am recitit acest thread.

Toba mare (finala) a fost inlocuita foarte usor cu teava acum ceva timp.

Cine doreste detalii,mi se poate adresa in privat.

Din punctul meu de vedere,discutia se poate inchide aici.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare