Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Achizitie discovery 1 300 tdi


ptrionut

Postări Recomandate

Buna seara.Am de gand sa ma duc sa achizitionez un discovery 1 300 tdi.

Rog cunoscatorii daca poate sa imi dea un sfat in alegerea urmatoarei masinii din link https://www.olx.ro/oferta/land-rover-discovery-2-5-tdi-ID99qsH.html#44eb7d5881;promoted sau tot un discovery 1 300 tdi doar ca este cutie automata.

La ce ar trebui sa ma uit la o astfel de masina?Si unde este pansonata seria de sasiu la astfel de modele

Precizez ca auto va fi folosit la vanatoare, pescuit si uneori tractare o platforma auto

Cu deosebita stima !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie discovery 1 300 tdi

 

pe sasiu fata stanga inspre bara e pansonata seria. si alta de caroserie prin parbriz in fata la sofer.Rigina la pasajele rotiilor, in portbagaj ..sub toata mocheta.Sa nu aiba la peretele de foc ca e greu de remediat.

In rest nu cred ca are doar 200k nu are cum e deja 20 de ani de la fabricatie.Acuma doar daca nu o fii a lui '' unui doctr, baba''' etc....hahahah

Rugina la praguri dar se remediaza usor. se Pun rectangulare direct de 80x100 te uiti pe forumuri....in rest cumperi piese este ieftin la intretinere.Nu iti recomand cutie automata la tractare.

Bafta.

Land Rover Discovery I

Mercury Sable

LR serie III

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie discovery 1 300 tdi

 

mașina aia nu face decât 1500 de euro...

sasiu sudat, ruginit, găurit, in unele locuri grundul nu a putut ascunde defectele :)

dacă te duci să o iei, urc-o mai întâi pe elevator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie discovery 1 300 tdi

 

Cam scumpa, parerea mea.

Daca rupi ceva limba Germana suna la service http://www.seipl.at/Kontakt si aia pot sa-ti dea detalii legat de istoricul masinii. Din cate vad ultima revizie se vede a fi facuta in 2006. Discutabil.

Dar daca ti-e in drum poti sa o si vezi. Cum zicea si RETI: vezi de rugina.

Bafta.

Ride Free Die Free. A way of life !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie discovery 1 300 tdi

 

pe sasiu fata stanga inspre bara e pansonata seria.

Daca e cum spui tu si nu am de ce sa nu te cred ca asa e la tine atunci ori e gresit in carte ori a ta e model ROW nu Europa, copie din cartea tehnica D1 300Tdi:

1899818463_VIN300tdi.jpg.2319e5680d49125340e94ab2f9eb287c.jpg

Editat de sierrafery

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumuesc frumos si din tot sufletul la toti colegii dupa forum.

Intre timp masina s-a vandut si nici nu am apucat sa ma duc sa o mai vad.poate a luat-o vreun coleg din club si vrea sa ne zica ceva despre ea.Momentan sunt inca in cautare.Imi place la nebunie cum arata Discovery1 si Discovery2 si imi doresc din suflet o astfel de masina.Momentan am in curte un vw golf 5 si un opel zafira

Cu deosebita stima pt. voi toti pasionati ai marcii!

 

Promit ca imediat ce achizitionez utilajul punem poze de prezentare impreuna.Sper sa nu deranjez sau sa supar pe cineva cu intrebarile mele poate unele prostesti sau poate alte impertinente sau altele din nestiinta de cauza.

Am tot citit ca Discovery 2 td5 are probleme cu electronica. Aveti idee cam cat costa acesta rezolvare daca apar probleme la electronica?Si cunoasteti pe cineva PROFESIONIST pentru partea de electronica la Discovery2 la care as putea apela in caz de probleme.Multumesc frumos tuturor!

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare