Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Service NISSAN


dany_let

Postări Recomandate

Re: Service NISSAN

 

Buna ziua,

 

voi la ce service uri mergeti cu Patroalel voastre? eu dupa ce am experimentat mai multi "mecanici" si mai multe service uri nu am gasit unu "de pus la rana" ....poate discutand...le incerc si eu pe ale voastre si voi pe ale mele...

 

cel mai bun mecanic esti tu :)

daca te pricepi cat de cat la cate ceva chestii tehnice :)

daca nu, pot sa iti recomand vreo 2 cu care am lucrat eu si de care eu am fost multumit, dar treaba e subiectiva ca am mai trimis pe cineva si respectivii au fost dezamagiti...fiecare cu perceptia lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Service NISSAN

 

Cel mai indicat este ca tu sa iti repari masina singur in conditiile in care poti. Din urmatoarele motive:

1.Inveti principiile de functionare are mecanismelor pe care le repari.

2.Inveti sa pretuiesti munca altora si in egala masura stii cat sa ii dai la masina incat sa nu o rupi sau sa-i dai damageuri care sa te oblige sa muncesti iar.

3.Vei avea satifactia lucrului facut de tine care multiplica performanta pe care o vei obtine cu masina.

4.Ramai cu un buget considerabil "la purtator" cu care poti face altceva

 

Mecanica Patroalelor nu e grea atata vreme cat ai timp si chef sa inveti. Odata ce ai facut un lucru cu siguranta il vei face si a doua oara. Suport tehnic este destul, informatie gasesti peste tot, piese de asemenea gasesti.

 

Ce inseamna "de pus la rana"?

 

Eu de regula imi repar masinile in masura in care lucrarile executate nu ma depasesc tehnic.

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare